Srpen ve hrách cover
Zdroj: Sony Playstation

Měsíce červenec a srpen jsou, co se týče nových her, nejslabší v celém roce, ale letošní rok je tak trošku jiný. Letos to vypadá, že alespoň jedna zajímavá hra vyjde každý měsíc, což rozhodně potěší každého fanouška.

V průběhu července jsme vám přinesli recenze na pár slušných titulů. Za zmínku stojí třeba středověká řežba Chivalry II, které mě ani po měsíci hraní nepustilo a jen tak nepustí. Kdo by si čas od času nechtěl pořádně zařvat a vyřádit se na bojišti pro pořádné chlapy.

Pro fanoušky japonských RPG her jsme připravili recenzi na hru Scarlet Nexus, kde se hodnocení přehouplo přes sedmdesát procent a vyniká hlavně v příběhu a RPG prvcích, což je pro tento žánr nejdůležitější.

V poslední řadě je zástupce pořádného fantasy Dungeons & Dragons – Dark Alliance, jež bohužel nabízí trošku více chyb a nevyužila svůj potenciál naplno, ale přes to se jedná o velice zajímavou hru, která si rozhodně své fanoušky najde hlavně kvůli zasazení.

Srpen a další nadílka her zdarma

Tradičně se nejdříve podíváme, co si pro tento měsíc připravila Sony s Microsoftem za nadílku her k jejich prémiovým službám. Tentokrát mohou být spokojeny oba tábory, i když PS Plus oproti Games with Gold nabízí o něco více.

Hunter’s Arena: Legends
Zdroj: Sony Playstation

První titul je opět novinka, která vyjde společně s nabídkou her pro PS Plus. Řeč je o Hunter’s Arena: Legends. Tento titul je trošku jiná variace Battle Royale her. Také se hráči postaví do bitev, kdo přežije poslední vítězí, ale kromě ostatních hráčů budete bojovat i s démony řízené UI.

To vše za pomocí bojových umění a starověkých zbraní. Tentokrát tato hra nebude jen pro majitele konzole Playstation 5 jak jsme zvyklí, ale užijí si ji i hráči na PS4.

Na své si přijdou i hráči, kteří se nemohou obejít bez nějakého toho zahradničení. Druhým titulem zdarma je totiž multiplayerová akce Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville. Opět se jedná o zápolení květin proti zombíkům vycházející ze slavné mobilní hry.

Titul nabízí multiplayerové bitvy až pro 24 hráčů v šesti PvP a jednom PvE módu s 20 různými postavami, které je možné si upravovat a vylepšovat. Kdo by nechtěl s kaktusem rozstřílet pár zombíků?

Poslední titul potěší sportovní hráče. Na tenisové kruty zamíříme ve hře Tennis World Tour 2, ať už s jedním z hráčů světové špičky, nebo vlastním nováčkem. Sportovních her se zaměřením na tenis již moc není a po multiplayerovém mlácení či střílení si rádi na kurtech trošku oddychneme.

Pro majitele Xboxu One a Xboxu 360 je již tradičně připravena čtveřice her. Nejvíce zajímavý je titul Darksiders III.

Další v řadě je hack and slash akce, ve které se v roli jezdce apokalypsy postavíte smrtelným hříchům a uděláte trošku pořádek ve válce na planetě Zemi mezi nebem a peklem, kterou nejvíce odneslo lidstvo. Darksiders III rozhodně stojí za pozornost, jelikož se jedná o skvělou akci ve stylu prvních God of War.

darksiders III
Zdroj: Microsoft

Yooka-Laylee je srandovní plošinovka v otevřeném světě určená pro veterány tohoto stylu, jelikož hráčům nedá nic zadarmo. Můžeme doporučit všem, kteří se bavili u her jako je Spyro, nebo Crash Bandicoot.

Na Xbox 360 z dvojce her stojí za zmínku jen Lost Planet 3. Tato akční adventurní střílečka z pohledu třetí osoby má rozhodně své kouzlo. Hráči jsou vrženi na ledovou planetu plnou smrtících mimozemských nástrah. Na pomoc přijdou vhod jak střelné zbraně, tak obří bojový mech.

Minulý měsíc byl pro Xbox Game Pass silným měsícem, což se nedá říct o srpnu, jelikož více zajímavých titulů ze služby odchází, než by přišlo. Předplatitelé služby již nebudou moci hrát třeba Grand Theft Auto V, Darksiders Genesis, Final Fantasy VII, nebo Train Sim World 2020.

Jako náplast slouží jen několik nepříliš známých titulů a jedná se spíše o indie hry. Snad potěší alespoň hra Hades, která aktuálně patří mezi to nejlepší co můžeme v rámci roguelike her na trhu najít.

Je libo strategie, fantasy či sci-fi?

Od her v rámci různých služeb zdarma se pojďme podívat co nového nám, kromě Hunter’s Arena: Legends, vychází. Na první velký titul si budeme muset chvilku počkat, jelikož až 17. srpna se dočkají všichni fanoušci pořádných strategií.

Hra Humankind vychází ze slavné série Sid Meier’s Civilization, která má v tomto segmentu dlouholetý prim. I když se na první pohled může zdát, že Humankind je jen kopírkou slavného bratříčka, tak opak je pravdou. Titul nabízí dostatek nových a unikátních možností, které by klidně mohli Civilizaci sesadit z pomyslného trůnu.

Ve hře bude možné se držet scénáře historických kultur, nebo si budou moci hráči vytvářet unikátní kultury jejich křížením a zapříčinit tak vznik něčeho jiného. Osobně jsem měl možnost hru již vyzkoušet a těším se na vydání plné verze, zda vývojáři dosáhnou všeho, co chtěli.

Humankind
Zdroj: Sega

Hned 19. srpna budou mít radost všichni nadšenci do jednostopého závodění. Vychází totiž hra RiMS Racing, která chce být realistickou hrou oproti konkurenčním titulům. Kromě své obtížnosti hra zaujme i zajímavě zpracovanou kariérou, kde hráči budou řídit svůj vlastní tým včetně lidí a financí.

Ve stejný den tedy 19. srpna vychází i zajímavý indie titul s názvem Twelve Minutes. Zde vývojáři využívají časovou smyčku podobně jako hra Returnal, ve které se budete snažit vyřešit nepříjemnou situaci jednoho páru mezi zdmi jejich bytu. Hra na sebe strhla slušnou pozornost a je jen otázkou, jestli dokáže zaujmout i na trošku delší hraní.

Většinu anket o nejočekávanější hru v měsíci srpen vyhrává Ghost of Tsushima: Director’s Cut, kterého se dočkáme 20. srpna. Ten kromě vylepšené verze pro PS5 nabízí i nový DLC přídavek, ve kterém se podíváme na ostrov Iki.

Majitelé PS4 verze se mohou také podívat na nový ostrov a opět si užít jednu z nejlepších her loňského roku. PS5 hráči se mohou těšit na podporu funkcí ovladače DualSense, 3D audio, rychlejší načítání a 4K rozlišení při 60 FPS.

Dalším velmi očekávaným titulem je fantasy tahová strategie kombinující RPG King’s Bounty II. Hra nabízí revoluční pohled na tento žánr a nebudou chybět dialogy plné rozhodování, které budou měnit průběh hraní, RPG prvky, vylepšování postavy i vybavení, a to vše s českými titulky ve všech verzích.

Ve stejný den vychází něco pro fanoušky žánru sci-fi a hlavně vetřelce. Aliens: Fireteam Elite je týmová kooperační střílečka, ve které se v roli koloniálních mariňáků utkáte ve čtyřech odlišných kampaní s emzáky, tedy vetřelci. Snad to nebude jen rychlokvaška jako poslední hra využívající licenci Predátora zaměřená také na online hraní.

Na konci měsíce tu máme jeden velmi kontroverzní titul, jenž vyvolává nadšené i hanící reakce bez předchozích zkušeností.

 Aliens: Fireteam Elite
Zdroj: Focus Home Interactive

Řeč je o prvním velkým titulem nové herní divize Amazonu, MMO s názvem New World. Hra chce být revolučním posunem tohoto žánru. Na první pohled hra rozhodně nevypadá špatně a první ohlasy hráčů, kteří nahráli několik desítek hodin v beta verzi jsou velmi dobré.

Kromě nových her měsíc srpen nabídne i několik přídavků či vylepšení do her stávajících. Dočkáme se tak dalšího rozšíření Assassin’s Creed Valhalla – Siege of Paris, nebo Marvel’s Avengers: War for Wakanda.

PS5 hráči konečně dostanou vylepšené verze podporující DualSense ovladač – hry Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Jednoduše řečeno, je toho opravdu zase hodně, a hlavně druhá polovina měsíce nabízí tolik her, že nebudeme vědět do čeho se pustit dříve.