Gamecon.cz - Pardubice cover

Vítejte na palubě lodi, na které údery kostek o stůl a smích neohrožených hrdinů přehluší i šum rozbouřeného moře! Na lodi, kde má přístup každý, kdo projeví jen trochu zájmu o to si hrát. Nejvyšší čas hlásit se u kapitána, jelikož za chvíli zvedáme kotvy!

Gamecon.cz - Pardubice logoČlověk je od přírody tvor hravý a již dávno není pravdou, že hry jsou určeny pouze dětem. Čas od času tedy není na škodu zavzpomínat na ta bezstarostná léta života a odpoutat se od starostí všedních dní, o což se může postarat i nadcházející akce, zaměřená na všelijaké formy zábavy mimo monitory a obrazovky. Pojďme se společně podívat, co nás čeká a nemine na největší události svého druhu v ČR, na GameConu!

Z Olomouce až do Pardubic

Gamecon.cz - Pardubice soskaPokud jste náhodou ještě o GameConu neslyšeli, pak vězte, že jeho historie sahá až do devadesátých let, konkrétně do roku 1995, kdy se konal vůbec první ročník tohoto festivalu. V té době se ještě primárně zaměřoval na mistrovství ČR v dračím doupěti, avšak postupně, zejména od roku 2003, se začal transformovat v multižánrovou akci s širokou nabídkou nejrůznějších her.

Na rozdíl od jiných větších conů a událostí, které jsou spojeny téměř vždy s jedním konkrétním místem, GameCon za dobu své existence vystřídal velkou spoustu různých destinací. Vůbec prvním dějištěm této akce se stala moravská Olomouc, odkud se po letech přestěhoval do Pardubic, České Třebové, Mohelnice až nakonec zakotvil opět v Pardubicích, kde se koná dodnes.

Kdy, kde, co?

Gamecon.cz - Pardubice figurkyBěhem čtyř dní od 18. do 21. července budete mít možnost v areálu pardubického domova mládeže a v kulturním domě Dukla vyzkoušet nepřeberné množství her, ať už se bude jednat o ty moderní společenské, či hry zaměřené na role play a mnohé další. Své novinky vám zde představí přední čeští distributoři a vydavatelé a s trochou štěstí se budete moct setkat i se samotnými tvůrci některých deskovek.

Nabídka prodlouženého víkendu je rozdělena do několika sekcí – Deskoherna, Turnaje v deskovkách, Epické deskovky, Wargaming, RPG, Mistrovství v DrD, Legendy klubu dobrodruhů, Larpy, Akční a bonusové aktivity a Přednášky – přičemž každá z nich nabízí vlastní program. Některé aktivity jsou volně přístupné, na jiné je třeba se dopředu přihlásit, neboť jsou kapacitně omezené. Projděme si tedy postupně alespoň to základní, ať máte představu, zbytek se můžete v detailu dozvědět na oficiálních stránkách celé akce.

Co si dáme dnes? Hodíme si kostkou!

Gamecon.cz - Pardubice humanK deskoherně asi není moc co říct, zde na vás čeká volné hraní a vybírat budete moct ze stovek různých titulů, jejichž pravidla vám vysvětlí ostřílení profíci z řad personálu. Naproti tomu epické deskovky jsou již v harmonogramu přesně ohraničeny a je třeba se registrovat, jelikož se jedná vesměs o tituly časově náročnější a rovněž i komplexnější, co se pravidel týče.

I zde vám samozřejmě bude vše vysvětleno, nemusíte se tedy bát, že byste si bez znalosti pravidel nesměli zahrát. Těšit se můžete kupříkladu na Eldritch Horror, Doom, Rising Sun, Twilight Imperium, This War of Mine a mnoho dalších.

Pro ty z vás, jež rádi soutěžíte, bude nachystána taktéž velká spousta turnajů (registrace předem nutná) a že je opravdu z čeho vybírat! Své síly můžete poměřit v karetce Bang! či Dominion. Tajní agenti si užijí Krycí jména, vesmírní korzáři zase klání v Mars: Teraformace, pro „pamětníky“ jsou zde Osadníci z Katanu. A mnoho dalších, v nichž lze vyhrát parádní ceny!

Hrdinové pozor! Síň slávy čeká

Gamecon.cz - Pardubice hraciFajnšmekři se jistě zastaví v oddělení s Wargamingem, kde se sehrají epické bitvy, na které bude lidstvo ještě dlouho vzpomínat! Pokud jste ovšem spíše mírumilovnějšího charakteru, tak by vás mohlo zajímat alespoň barvení figurek, při němž se můžete přiučit, jak přidat nový nádech do vašich oblíbených deskovek.

Milovníci role playe určitě nevynechají návštěvu sekce RPG, kde se budete moct ponořit do desítek příběhů se silnou atmosférou, kterou si sami vybudujete! A že je o to opravdu velký zájem svědčí i fakt, že většina her je již plně obsazena. To samé by se dalo říct i o legendách klubu dobrodruhů, v nichž se hráči v různých skupinách ponoří do příběhů, přičemž se navzájem mezi sebou ovlivňují.

Gamecon.cz - Pardubice LARPAby toho role-playe nebylo málo (toho není nikdy dost), v Pardubicích na vás čeká i velká dávka Larpu, komorní hry, v níž se na pár hodin ponoříte do rolí jako v divadle. Cíl je jediný – pořádně si to užít!

A pokud chcete doslova změřit své síly i s ostatními, čeká na vás turnaj v Dračím doupěti, nejstarší české hře na hrdiny! Za asistence zkušených Pánů jeskyně, během tří kol, máte možnost vyhrát putovní pohár a vstoupit do Síně slávy.

Aktivně strávený víkend, aneb trocha pohybu neuškodí

Gamecon.cz - Pardubice strelbaAž vás z toho neustálého sezení u stolu začne bolet zadek, mají pro vás pořadatelé připraveny taky nejrůznější akční aktivity. Mimo všeobecně známé únikové hry tak budete mít možnost zkusit Capture the Flag, zastřílet si na Paintballu či v Laser game a pro ty menší zde bude i turnaj v Beyblade (schválně, kdo z vás si to ještě pamatuje?). A nabídka je ještě mnohem větší, v rámci doprovodného programu si můžete odskočit třeba na koncert.

Čas od času je však potřeba trochu zregenerovat a nechat mozek a tělo odpočinout. K tomu určitě využijte zajímavou nabídku přednášek, kde se třeba dozvíte, kterak Janu Kiliánovou dovedlo kreslení Hustého nářezu až na pokraj šílenství či jak probíhá hraní Krotitelů draků.

Vy ještě nemáte sbaleno?

Gamecon.cz - Pardubice deskovkyJestli stále ještě nejste přesvědčeni, zdali na GameCon jet, možná by vás mohlo zajímat, že celá akce je zadarmo. Platí se jen některé vybrané aktivity (turnaje a speciální hry) a zde záleží pouze na vás, kterých se zúčastníte.

Ubytování je částečně zajištěno v podobě spacákoven (zavzpomínejte si na letní tábory), případně jsou k dispozici soukromé pokoje, o kterých se dozvíte více v přihlášce na samotnou akci. Nu a samozřejmě máte možnost využít libovolného hotelu v Pardubicích. Obdobně je to pak se stravováním, které lze řešit po vlastní ose, případně využijte nabídky festivalu.

A víc k tomu asi již není co dodat. Snad se tedy s některými z vás uvidíme a nezapomeňte, dobrou náladu s sebou!