Castlevania - Season 2 cover
Zdroj: Netflix

Castlevania v první sérií na Netflixu zabodovala a bylo jen otázkou času, než bude do světa vypuštěna série číslo dvě. Seriál podle kultovní videohry má stále co nabídnout, a i když ve druhé sérii trošku ztrácí na tempu, pořád je to velmi solidní podívaná.

Zpátky na Valašsku

Castlevania - Season 2 1
Zdroj: Netflix

Děj navazuje přímo na události první série, kterou divákovi hned před prvním dílem připomene fantastický recap s ještě lepší hudbou.

Takže jestli jste se mezi první a druhou sérií dali větší odstup, nic se neděje, budete rychle zase v obraze.

Příběh zavede diváka zpátky do mýtické evropské země Valašsko roku 1475. Drákulovy hordy byly odraženy trojicí hrdinů, ale to byl jen začátek blížícího se krvavého konfliktu.

A protože se Drákula nehodlal smířit s jednou prohranou bitvou, svolal svoje upírské generály z celé Evropy a společně se chystají vymýtit lidskou rasu z povrchu Země. A posledním, co stojí mezi totální genocidou lidstva, je neobvyklá ústřední trojice hrdinů z předešlých dílů.

O statečných kovářích

Castlevania - Season 2 2
Zdroj: Netflix

Ve druhé sérii se setkáte s mnoha novými postavami, všemi však na straně zla.

Na straně dobra zůstává pouze již staré známé trio hrdinů. Ale o nich až později.

Nejvýraznějšími přírůstky do rodiny upírů je generálka Carmilla, která však má zcela jiné plány než Drákula a jeho válku využívá jen pro své dobro.

Druhý za zmínku stojí vikingský upírský válečník Godbrand, na jehož účet přistává jeden vtip za druhým a všechny do jednoho se nedají pustit v televizi před desátou hodinou.

Kromě démonických generálů jsou novými charaktery Drákulovi Kováři Hector a Isaac, kteří vládnou prastarou magií, která dokáže vzkřísit mrtvé. Přesněji přeměnit mrtvé v krvelačná monstra, kteří se připojí k hordám temnot

Tito Kováři sehrají v seriálu velmi důležitou roli, a proto je jim také věnováno spoustu času včetně flashbacků z jejich minulosti. Jsou totiž jediní lidé, kteří se připojili na stranu Drákuly proti jejich vlastnímu druhu.

Castlevania - Season 2 3
Zdroj: Netflix

Je pak velmi zajímavé sledovat morální rozpolcenost jednotlivých aktérů Drákulova kruhu generálů a také Kovářů, kdy každý má na způsob vyhlazení svůj názor a chce prosadit svůj způsob války.

Někdo je pro obrovské utrpení lidského druhu, někdo zase pro systematické likvidování, ale s co nejmenším lidským utrpením a někdo zase jen prahne po krvi a kouká na lidstvo jen jako na chovný dobytek, který si upíři drží pro krev.

Monstra samotná jsou potom skvěle vymyšlená a jsou velmi různorodá. Každý démon se promění nějak jinak a divákovi to připomene nedávnou skvělou tvůrčí práci s monstry v korejském seriálovém hitu Sweet Home.

Každý démon má jiný vzhled, svoje zbraně, svoje schopnosti, které velmi umě používají v boji.

Vypíchnu hlavně souboj skupinky démonů v Belmontově tvrzi, protože tam je vidět nejvýrazněji kreativita tvůrců při vymýšlení bojových stylů. Každý byl jedinečný a proti každému démonovi museli hrdinové vymyslet jiný způsob boje, aby jej vůbec mohli porazit.

Pán všech temnot

Castlevania - Season 2 4
Zdroj: Netflix

I když je Drákula v Castlevanii padouch, tak s ním divák velmi soucítí. Jeho motivace je velmi propracovaná a zajímavá.

Před smrtí jeho lidské ženy už téměř konvertoval ke „světlé straně síly“ a jeho víra v lidstvo se upevňovala.

Bohužel následná smrt jeho ženy Drákulu zlomila a on se rozhodl pro likvidaci celé lidské rasy. Zajímavé na tom je to, že smrt ženy ho zasáhla natolik, že o svých skutečných plánech neřekne nikomu, ani jeho nejbližším generálům a dokonce ani Kovářům.

Hrabě Drákula Tepeš je sice pořád velmi mocný, ale ve druhé sérii je vykreslen spíše jako zlomený a unavený stařec, který jen chce aby bylo lidstvo vyhlazeno. V podstatě celou sérii jen sedí v křesle a zkroušeně kouká do plamenů ohně v krbu. Dokonce si i upírá krev a postupně slábne a slábne.

Je to strašná škoda, protože s charakterem typu Drákuly by se v seriálu daly dělat neskutečné věci. A kvůli Drákulovu přístupu události směřují do nezvratného konce.

Nečekaně skvěle fungující TRIO

Castlevania - Season 2 5
Zdroj: Netflix

Ve druhé sérii se opět potkáváme s ústřední trojicí hrdinů.

Sarkastickým a neurvalým Trevorem Belmontem – posledním ze slavného rodu lovců upírů Belmontů.

Ten je pořád stejný. Má výborný smysl pro humor a je cynický více než je zdrávo.

Jeho talent pro boj s monstry a upíry se mu však nedá upřít a čím více soubojů absolvuje, tím více nachází sám sebe.

Postupem času se tak z vlka samotáře stane týmový hráč, z jeho dvou společníků se stanou jeho jediní přátelé a Belmontův život zase začne dávat smysl.

Druhou hrdinkou je čarodějka Sypha, která pochází se starobylého rodu Vypravěčů, kteří po generace uchovávají znalosti a legendy celého lidstva pouze vyprávěním.

Když však Sypha společně se svými přáteli navštíví nejprve Belmontovu tvrz a posléze Drákulův zámek, kde uvidí tisíce knih, ve kterých byly zaznamenány všechny divy světa, zjistí, že po celé generace to její národ nedělal úplně šťastně.

Castlevania - Season 2 6
Zdroj: Netflix

Sypha je mimo jiné velmi mocná čarodějka, která se nebojí žádného nebezpečí a vrhá se do něj po zcela po hlavě. Její kouzla jsou opravdu fantasticky zpracovaná.

Posledním z týmu anti-Drákula je jeho vlastní syn Adrian Tepeš, jinak známý jako Allucard of Wallachia.

Allucard je napůl člověk a napůl upír a nemůže se smířit s tím, že jeho otec chce zahubit celé lidstvo. Ví, že by to matka neschvalovala. Je velmi mocný a nebezpečný bojovník, ale ani on sám nestačí na svého otce Drákulu.

A tak spojí síly s Trevorem a Syphou a a vydají se vstříc jisté smrti do posledního boje proti Drákulovi.

Čekání na sedmý díl

Castlevania - Season 2 7
Zdroj: Netflix

První série Castlevanie měla pouze čtyři díly o stopáži 20 minut a bylo to skvělé, protože vše odsýpalo a každý díl byl dost našlapaný.

Druhá série zdvojnásobila počet dílů na osm. Což vyslyšelo přání mnoha fanoušků. Bohužel to ale uškodilo dynamice vyprávění a příběh se celkově dost vleče.

Není to vyloženě špatné a ani to nenudí, protože stopáž byla zachována na 20+ minutách, ale po namlsání první sérií  je to přeci jen menší krok zpět.

V podstatě to pak je tak, že celých šest průměrnějších dílů čekáte na ten sedmý, který vás vystřelí z trenek. Sedmý díl je totiž finále jak se patří a je prostě a jednoduše dech beroucí.

Drákula i přes všechnu svou únavu a přístup k životu tu svede souboj s našimi hrdiny a je až nereálně overpowered. Nebudu prozrazovat detaily, abych vám nepokazil zážitek, ale přesně takovéto chcete vidět na obrazovkách finální souboje.

Dlouho nebyl na televizních obrazovkách takhle zajímavě a kreativně zpracovaný teamfight všech tří hlavních hrdinů. Díky jedinečným schopnostem každého z nich se změnila závěrečná bitva na vizuální koncert, kdy jeden doplňuje dalšího a každý jediný by bez toho druhého byli mrtví.

Castlevania - Season 2 8
Zdroj: Netflix

Trevor, Sypha i Allucard mají každý svůj osobitý styl boje a je vidět, že si s tím tvůrci dali opravdu hodně práce.

Tohle se jen tak nevidí a za tohle rozhodně obrovský palec nahoru.

Co je dost neobvyklé, že osmý díl už je v podstatě jen takový epilog jednotlivých přeživších aktérů, a místo toho, aby finální díl byl spojen dohromady s tím ukončovacím, tak je to v Castlevanii rozděleno.

Kdyby v této sérii osmý díl nebyl, nic se nestane a divák o nic nepřijde.

Závěrem

Zpracování a animace je na velmi vysoké úrovni. Můžeme v ní vidět opravdu krásné lokace a obzvláště pak dvě jsou opravdu dech beroucí.

Castlevania - Season 2 10
Zdroj: Netflix

Belmontova tvrz je opravdu monumentální. Tvůrci nešetřili a naservírovali divákovi opravdu obří pokladnici znalostí a cenností starobylého rodu, která vás ohromí.

Majestátnost toho místa na vás dýchá skrze obrazovku a vy se prostě chcete dozvědět o každém tajemství, které místo ukrývá.

Druhým fantastickým místem je samotný Drákulův hrad. Tajemný a propracovaný do posledního detailu. A pokaždé, když se hrad teleportuje, tak se přistihnete, že sedíte s otevřenou pusou a hledíte jak tele na nová vrata.

V seriálu je znovu přítomen i velmi povedený humor, i když většinou dost nekorektní, tak výborně fungující.

Díky ratingu 18+ se pak také dočkáme spousty krve, násilí a sprostých slov, které jen umocňují zážitek z celého seriálu.

Za zmínku ještě určitě stojí skvělá hudba, kterou má na svědomí Trevor Morris.

Castlevania - Season 2 11
Zdroj: Netflix

Druhá série Castlevanie je sice rozvleklejší a slabší než ta první, nicméně je to pořád jeden z těch velmi povedených animovaných seriálů a můžu ho jenom doporučit.

Castlevania – Season 2 (série)
Animovaný / Akční / Dobrodružný

Režie: Sam Deats, Spencer Wan, Adam Deats

Scénář: Warren Ellis

Hudba: Trevor Morris

Hrají: Richard Armitage, James Callis, Graham McTavish, Matt Frewer, Emily Swallow, Matt Lowe, Theo James a další

Závěrečné hodnocení
Zábava/příběh/kvalita
70 %
Jan Šnajder
Řídím se heslem kdo si hraje nezlobí. Milovník her, knih, filmů, seriálů, komiksů, Japonska. A vlastně všeho spojeného se sci-fi a fantasy. Ve svém věku jsem stále duší kluk, který miluje toulky po fantastických světech všeho druhu. Když pominu Harryho Pottera, se kterým jsem vyrůstal, tak mě ke čtení dotlačila kniha Neila Stephensona - Sníh a Roberta Fabiana – Mariňáci. Tyto dvě knížky v podstatě nasměrovaly můj literární život tím správným směrem a rád se k těmto dílkům vracím dodnes. Když pominu tenhle soubor nerdích vlastností, tak mám svoji taneční skupinu a hraju poloprofesionálně bowling. ?
castlevania-2-desiva-bitva-o-osud-lidstva-proti-upirum-pokracuje-s-novacky-v-radach-zaporaku-a-epickym-finale-se-samotnym-drakulou+ skvělý zvuk a animace + akce a krev + kulervoucí finále + monstra + výborný soundtrack - rozvleklé - prvních 6 dílů slabý Drákula - nové charaktery jen na straně zla - zbytečný osmý díl