Ahsoka
Zdroj: Disney+

Ahsoka má všechno, co si divák jen může přát. Spád, podmanivý vizuál, zajímavé hrdiny a záporáky, fantastickou výpravu a hlavně fenomenální souboje se světelnými meči.

Disney to v poslední době nemá jednoduché a daří se mu úspěšně pomalu dusit jednu úspěšnou franšízu za druhou, a ne a ne najít druhý dech. Nejinak tomu je u příběhů z předaleké galaxie.

Výjimkou mezi upadajícími projekty ze světa Star Wars v posledních letech byl snad jen Andor, který svou temnější stránkou a vyprávěním bez přehnaného a zbytečného CGI získal srdce mnoha diváků a pak samozřejmě také Mandalorian.

Ten byl ale zase opulentním fanservisem pro hardcore fanoušky Hvězdných Válek. Koukalo se na něj sice dobře a bavil, ale pořád mu chybělo to něco, co ve světě Jediů a světelných mečů prostě chcete vidět.

Ahsoka
Zdroj: Disney+

Před pár dny dorazil na streamovací platformu Disney+ další dlouho očekávaný seriál Star Wars, tedy lépe řečeno jeho první dva díly. A nutno říct, že Ahsoka byla a je konečně trefou do černého. Tato minisérie zdá se bude bodovat u srdcí fanoušku z celého světa a nejenom u nich.

Ahsoka sice přímo navazuje na animovaný seriál Star Wars: Rebels a je na něj v prvních dvou dílech opravdu mnoho odkazů, ale seriál je tak dobře zpracovaný a příběh sám o sobě nosný, že neznalost animovaného seriálu není pro neznalé zvlášť limitující, rozuměj – nebude jim to bránit ve skvělé zábavě.

Postavy jsou velmi zajímavé a divákovi je hned jasné, že se za jejich minulostí skrývá více, než se na první pohled zdá. Zorientovat se mezi hlavními protagonisty není vůbec těžké a jejich motivace a pohnutky divák pochopí velmi rychle a od prvních minut jim bude fandit.

Ahsoka Tano

Ahsoka Tano je pro fanoušky Star Wars již legendární postavou. Bývalá padawanka samotného Anakina Skywalkera je jedním z nejsilnějších rytířů Jedi, kteří zbyli v předalekých galaxiích a její bojový styl se dvěma bílými světelnými meči si jen říkal o pořádné filmové nebo seriálové zpracování.

Samotná Ahsoka se již několikrát mihla v jiných hraných projektech, jako Mandalorian, nebo Boba Fett, ale na její plnohodnotný nástup do hraného světa se teprve čekalo. Až doteď.

Ahsoka
Zdroj: Disney+

Ahsoka je tak zpět, aby pomohla zabránit nastávající válce a hrozbě, která tu od pádu Impéria nebyla – návratu posledního imperiálního velkoadmirála Thrawna, který je pro fanoušky neméně známý, než Ahsoka.

Role legendární válečnice Ahsoky se zhostila Rosario Dawson, kterou  můžete znát třeba z Marvelovského Daredevila a Defenderů a není třeba se vůbec držet při zemi, když by se její výkon dal označit za naprosto skvostný.

Rosario hraje Ahsoku naprosto perfektně a okamžitě si získá srdce všech fanoušků. A nejenom, že hraje na výbornou, ale její bojové scény s dvěma ikonickými bílými světelnými meči mají pořádné grády a přikovají vás k obrazovce.

První dva díly

I když za sebou máme teprve první dva díly, dokázaly nám představit konzistentní svět a příběh, který dokáže diváky vtáhnout a přikovat je k obrazovkám.

Ahsoku pravděpodobně potáhne ženské trio, které se poměří  se silami zla společně. Takzvaná women power zde ale není dějově vystavěna vůbec na sílu a zdárně se vyhýbá stereotypům dnešní doby.

Kromě Ahsoky v podání Dawson se nám představí ještě bývalá padawanka Ahsoky Sabine Wren, kterou ztvárnila Natasha Liu Bordizzo a také generálka Republiky Hera Syndulla v podání Mary Elizabeth Winstead. Obě tyto herečky velmi zdatně sekundují Rosarii Dawson a společně tvoří zajímavé ústřední trio.

Ahsoka
Zdroj: Disney+

Nejenom že dobře hrají, ale Dawson a Winsteadové patří i obrovský respekt za ty hodiny strávené v maskérně, aby na obrazovce vypadaly, tak jak vypadají. Protože ten čas v maskérně strávený se opravdu vyplatil.

Nesmíme také zapomenout na droidy, které hlavní hrdinky doprovází, které ke Star Wars patří už jako stálý inventář a mnohdy se starají o příjemný humor, který v Ahsoce rozhodně není přehnaný ani hloupý.

Kromě hlavního tria hrdinek jsme se také konečně dočkali velmi zajímavých záporáků. A to ne jednoho, nebo dvou, ale hned několika. A nutno říct, že vypadají a působí opravdu impozantně a konečně si říkáte, že takoví padouši ve Star Wars chyběli.

Jsou zajímaví, jde z nich respekt a hlavně nejsou nijak uplakaní a slaboduší, jak se to v posledních filmech série stávalo. Bude opravdu velmi zajímavé sledovat, jak se bude jejich cesta vyvíjet a díky zpracování a síle padouchů budeme konečně s napětím sledovat, jak se s nimi při zkřížení světelných mečů Ahsoka popasuje. A upřímně doufejme, že se s nimi se všemi nevypořádá během téhle série, protože by to byla opravdu škoda nevyužitého potenciálu.

S tím se pojí asi jedna z nejlepších věcí v seriálu Ahsoka. Souboje se světelnými meči. Konečně tvůrci jako by vyslyšeli fanoušky a dali si tu práci a připravili pro diváky skutečně šermířské hody, které si s ničím nezadají se souboji v Epizodách 1-3. Každý si o této trilogii může myslet svoje, ale zrovna souboje se světelnými meči byly obrovskou předností všech tří filmů.

Ahsoka
Zdroj: Disney+

V prvních dvou dílech Ahsoky je více světelných mečů a soubojů, než v celé nové trilogii Star Wars a je to sakra BOŽÍ! Souboje jsou originální, zajímavé, přehledně sestříhané. A vůbec, pusťte si to a přesvědčte se sami!

Star Wars seriál na který jsme čekali

Ahsoka je opravdu seriál z předaleké galaxie, na který jsme tak dlouho čekali. Má všechno, co by měl příběh ze Star Wars mít a co od něj fanoušci očekávají.

Nádherné a rozmanité světy a jejich ještě rozmanitější obyvatele, spoustu vesmírných lodí a vznášedel, vesmírné bitvy, skvělé a příjemně vtipné droidy, zajímavé a působivé padouchy a hlavně…hlavně konečně fantastické souboje se světelnými meči. To všechno zabaleno v nádherném, luxusním balení CGI efektů, které jsou v Ahsoce opravdu působivé.

Ahsoka není tak přihlouplá a prázdná, jako byly některé z posledních filmů a seriálů ze světa Star Wars. Má hlavu a patu, tah na bránu a hlavně zatraceně skvěle baví!

Máme za sebou teprve dva díly z osmi, ale už teď je jasné, že půjde o jeden z nejlepších projektů Star Wars, které byly v posledních mnoha letech vytvořeny. Ano, existuje možnost, že seriál s dalšími díly upadne, ale s tím jak si tvůrci s prvními dvěma díly vyhráli, se to zdá jako velmi nepravděpodobná možnost.

Ahsoka
Zdroj: Disney+

Obzvláště když u kormidla je samotný Dave Filoni, který si hýčká Star Wars jako svoji první lásku a dělá všechno proto, aby Hvězdné Války získaly svoji někdejší slávu. A dělá to sakra dobře.

Ahsoku mohu s čistým svědomím doporučit všem. Ať už fanouškům, nebo lidem kteří ještě neměli se Star Wars tu čest. Stojí to totiž vážně za to! Sláva Star Wars!

Ahsoka

Režie: Dave Filoni, Steph Green, Peter Ramsey a další

Scénář: Dave Filoni

Kamera: Eric Steelberg

Hudba: Kevin Kiner

Hrají: Rosario Dawson, Hayden Christensen, Mary Elizabeth Winstead, Ray Stevenson, Natasha Liu Bordizzo, Ivanna Sachno, Lars Mikkelsen a další

Závěrečné hodnocení
Zábava / příběh / kvalita
90 %
Jan Šnajder
Řídím se heslem kdo si hraje nezlobí. Milovník her, knih, filmů, seriálů, komiksů, Japonska. A vlastně všeho spojeného se sci-fi a fantasy. Ve svém věku jsem stále duší kluk, který miluje toulky po fantastických světech všeho druhu. Když pominu Harryho Pottera, se kterým jsem vyrůstal, tak mě ke čtení dotlačila kniha Neila Stephensona - Sníh a Roberta Fabiana – Mariňáci. Tyto dvě knížky v podstatě nasměrovaly můj literární život tím správným směrem a rád se k těmto dílkům vracím dodnes. Když pominu tenhle soubor nerdích vlastností, tak mám svoji taneční skupinu a hraju poloprofesionálně bowling. ?
ahsoka-konecne-poradny-serial-ze-sveta-star-wars-na-ktery-jsme-cekali+ Rosaria Dawson jako Ahsoka + boje se světelnými meči +vizuál + soundtrack + vesmírné botvy + CGI - hrozba, že to kluci a holky z Disney zase pokazí - zatím jen dva díly na názor