Herní červenec cover
Zdroj: Curve Digital

Letní měsíce jsou již tradičně trošku chudší, co se týče vydávaní nových her, takže je můžeme využít k dohánění restů, anebo dohrání již rozehraných her.

Sice příliš nových her nyní nevychází, za to jsou všude obrovské slevy, a tak si můžete doplnit sbírku o pěkné tituly za zlomek ceny. Slevové akce probíhají jak pro PC hráče, tak i ty konzolové. Letní slevy naleznete na Steam, Epic Games Store, Playstation Store. Nintendo Shop a Xbox Games Store.

Spoustu her vyšlo ještě minulý měsíc a u nás již na některé tituly recenze naleznete a další várka brzy vyjde, takže další typy a recenze vám budeme i nadále servírovat po celé léto.

PS Plus stále naděluje desítky hodin zábavy zdarma

Další měsíc, další nálož velmi kvalitních titulů pro předplatitele služby PS Plus. Majitelé Playstation 5 se mohou těšit na výborný titul zaměřený na dokonalou příběhovou linku plnou emocí a zvratů spojené do skvělé hratelnosti, která se výrazně odlišuje od všech her herního průmyslu.

Herní červenec 1
Zdroj: Sony

Řeč je o A Plague Tale: Innocence ve vylepšené verzi podporující lepší grafické zpracování, 60 FPS, rozlišní ve 4K, 3D audio a samozřejmě podporu haptické odezvy a adaptivních triggerů skvělého ovladače DualSense.

Ani majitelé PS4 nejsou o svoji nadílku ochuzeni a čeká je hned dvojice her. První z nich je akční střílečka Call of Duty: Black Ops 4, která bohužel nenabízí žádnou kampaň pro jednoho hráče, ale čistě jen multiplayer společně s prvním pokusem o battleroyale v Call of Duty, z kterého vychází Warzone.

Tento díl sice nepatří k těm nejlepším, ale po třetím díle a WWII fanoušci rádi sáhnou i po tomto kousku. Druhou hrou je bláznivá wrestlingová řežba WWE 2K Battlegrounds. Sice se nejedná o klasický AAA titul, zároveň však nejde se o žádnou starou hru. Necelý rok po vydání si tak můžete užít trochu toho zápasení v ringu zcela zdarma díky nabídce PS+.

Konkurenční Xbox Live Gold opět značně zaostává, i když tento měsíc nabízí alespoň menší zajímavé hříčky. První je plošinovka Planet Alpha z roku 2018, ve které se vydáte na mimozemskou planetu. Druhým titulem je již třetí díl humorné arkádové akce s názvem Rock of Ages 3: Make & Break.

Pro hráče Xboxu 360 jsou k dispozici také dvě hry, u kterých jsem upřímně do teď nevěděl že existují. Conker: Live & Reloaded a Midway Arcade Origins. Ale asi se stále najde pár hráčů hrající na téhle generaci a platící si služby Xbox Live Gold, že Microsoft ještě hry na Xbox 360 poskytuje.

Zdarma hry stále rozdává i Epic Games Store v současné chvíli je k dispozici puzzle adventura The Spectrum Retreat, ale další týden nás čeká indie strategie Ironcast a populární Bridge Constructor: The Walking Dead.

Herní červenec 2
Zdroj: Epic Games Store

Nových her je sice po málu, ale něco se najde

Od prvního dne v měsíci je k dispozici GreedFall: Gold Edition a příběhové rozšíření The De Vespe Conspiracy. Gold Edition nabízí vylepšenou verzi pro novou generaci konzolí, 4K rozlišení, 60 FPS podporu DualSense a mnoho dalšího. Současně s tím vychází příběhové rozšíření, které nabídne nové vybavení, nepřátele oblast, a hlavně další hodiny skvělé zábavy. Rozšíření je součástí Gold Edice, ale lze zakoupit i samostatně.

9. července se PC a Nintendo Switch hráči dočkají další hry ze světa Monster Hunter, a to přesněji Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Jedná se o spin-off hlavní série zaměřené převážně na příběh a RPG prvky. Do rukou hráčů se dostane Monster Rider, který jen neloví monstra, ale dokáže je také ovládat.

16. července se přiřítí další ročník populární série F1 tentokrát překvapivě s číslovkou 2021. Poprvé hra vychází nově pod taktovkou EA a slibuje strhující příběhovou kampaň. Kromě toho také hráče čekají nové módy a režimy jako je Real-Season Start, nebo kariéra pro dva hráče.

Ve stejný den vyjde další titul pro vlastníky konzole od Nintenda The Legend of Zelda: Skyward Sword HD je vylepšená verze titulu z roku 2011, který vyšel pro Nintendo Wii. Ale jak název napovídá, tak nabídne jen lepší rozlišení a přizpůsobené ovládání.

28. července vyjde plná verze čím dál tím více populární survival střílečky Chernobylite, která je již nějaký ten rok v předběžném přístupu a konečně bude kompletně hotová. Její oblíbenost stále stoupá a rozhodně by neměla uniknout všem fanouškům her S.T.A.L.K.E.R., nebo Metro 2033. Hlavní dějové linka se zaobírá pátráním po snoubence v oblasti Černobylu.

Herní červenec 3
Zdroj: Curve Digital

The Ascent vycházející 29. července potěší majitele Xboxu a PC. Jedná se o akční RPG střílečku ze světa cyberpunku (nemyslíme Cyberpunk 2077). Hru je možné hrát v roli jednoho hráče, nebo v kooperaci až čtyř hráčů najednou. Hráči se chopí obyčejného dělníka, který se vzbouří popadne zbraň a vypracuje se na pořádného tvrďáka.

Tento měsíc nás čeká i rozšíření pro nepříliš povedený Watch Dogs: Legion s podtitulem Bloodline, nebo další rozšíření pro napravenou online hru ze světa Falloutu s názvem Fallout 76: Steel Reign. Obě rozšíření vychází začátkem měsíce.

Xbox Series S/X hráči se konečně dočkají simulátoru létání Microsoft Flight Simulator. Za zmínku stojí i hra Orcs Must Die! 3, která vychází z oblíbeného tower defense stylu. Kromě toho vyhází desítky menších a nezávislých titulů, ale na první pohled již nic tak zajímavého. Ale uvidíme, jestli nás něco překvapí.