Zaklínačská kuchařka cover
Zdroj: CD Projekt RED / Netflix

Už v říjnu letošního roku přistane na knihkupeckých pultech nová kuchařka představující 80 lahodných a posilujících receptů ze světa Zaklínače, včetně těch, které na svých cestách okusil sám Geralt z Rivie během dobrodružství v herní sérii The Witcher.

Anita Sarna a Karilina Krupecká, autorky food blogů Nerd’s Kitchen a Witcher Kitchen, se rozhodly fanouškům Zaklínače nadělit nádherně nafocenou kuchařku, kdy si čtenáři budou moci na svou vlastní kůži i riziko uvařit různé pokrmy, jimiž se krmí zaklínač putující krajinou plnou monster.

Zaklínačská kuchařka 2
Zdroj: CD Projekt RED

Na 240 stranách čtenáři naleznou jídla uvařená z lokálních a sezónních surovin, ale zároveň přidávají ojedinělé obměny, díky kterém se ze Zaklínačské kuchařky stává trochu i kulinářská mapa Kontinentu, ale i oblastí mimo něj.

V Zaklínačské kuchařce vás tak budou čekat nápoje, drobná jídla na zakousnutí, ale i opulentní rauty, na které vám nebude stačit ani poslední dírka na opasku.

Zahřejete se nad miskou voňavého guláše nebo šťavnatého pečeného ovoce ze stejnojmenných stromů v Bílém sadu; zakončíte náročnou cestu do Velenu vydatným, rustikálním jídlem v místní krčmě; vychutnáte si voňavou svačinku při procházce po trzích v Oxenfurtu, ochutnáte pokrmy z blízkého i vzdáleného okolí v rozmanitém přístavním městě Novigrad, povečeříte čerstvě ulovené ryby a svařené nápoje na ostrovech Skellige, pochutnáte si na bohatých pokrmech ve sluncem zalitém podnebí Toussaintu a Beauclairu, nebo se vydáte na nebezpečnou cestu do Kaer Morhen a poznáte tajemství kuchyně zaklínačské pevnosti.

Zaklínačská kuchařka vyjde pod ochrannou známkou herní společnosti CD Projekt RED, která vydala slavnou zaklínačskou herní sérii. Ale také, následně po zakoupení práv, stojí za vznikem (ve spolupráci s Netflixem) úspěšného seriálu Zaklínač a jeho dalších spin-offů, ať už proběhnuvších nebo připravovaných.

Zaklínačská kuchařka 3
Zdroj: CD Projekt RED

Cena Zaklínačské kuchařky byla stanovena na 35 dolarů a kniha vyjde 25. října 2022, nicméně obal knihy ještě nebyl zfinalizován.

Česká verze knihy zatím nebyla oznámena, byť podobnou kuchařku, tentokráte ze světa Warcraftu, vydalo dříve nakladatelství Fantom Print.