Aliens: Vasquez cover
Zdroj: 20th Century Fox

Jenette Vasquezová se pro mnohé fanoušky military sci-fi stala ikonou. Ať to bylo ztvárněním postavy herečkou Jenette Goldstein, a nebo výborně napsaným scénářem a dnes už legendárními hláškami. Díky široké oblibě dostává Vasquezová konečně svůj další příběh v podobě knižního románu.

Vzor mnoha velkých i malých holčiček napříč galaxií se vrací!

Nakladatelství Titan Books tento týden oznámil vznik nového románu z universa Vetřelců. Už samotný fakt rozšiřování jednoho z nejpopulárnějších sci-fi univers stojí za zmínku, ale je to ještě lepší.

Aliens: Vasquez obálka
Zdroj: Titan Books

Děj nového románu se totiž zaměří na jednu z nejdrsnějších postav Vetřelců – vojína první třídy z Bravo teamu 2. praporu Koloniální námořní pěchoty, Jennette Vasquezovou (osobní číslo A03/TQ7.0.15618E4)! Nicméně logicky nepůjde o pokračování Vetřelců, ale o prequel, který se zaměří na Vasquezovou a její život před misí na LV-426.

Hudson: Hej, Vasquezová, spletli si tě někdy s chlapem?
Vasquezová: Ne, a tebe?

A možná se i dozvíme, proč měla Vasquezová v legendárním filmu na své výstroji napsáno „El Riesgo Siempre Vive,“ což ve volném překladu ze španělštiny znamená, že pro přežití je nutno riskovat.

O čem to tedy konkrétně bude?

Děj nového románu, nazvaného prostě Aliens: Vasquez, bude popisovat temnější minulost oblíbené mariňačky.

Jennete Vasquezová se narodila v přistěhovalecké rodině s dlouhou vojenskou historií a tradicí, tudíž její budoucnost byla předznamenána. Nicméně Jennete vzhlížela ke hvězdám a táhlo ji to k vesmírným dálkám a dobrodružstvím.

Aliens: Vasquez 1
Zdroj: 20th Century Fox

Avšak realita pro ni byla daleko méně romantická. Život ji zavedl do náručí pouličního gangu a následně do vězení. A jako pro mnoho dalších, kteří si nechtěli odsedět podstatnou (nebo zbylou) část života ve vězeňské cele, se nabízela jen jedna cesta ven – Koloniální námořní pěchota. Vasquezová se chytla šance, ale vše má svou cenu a ta její byla možná až příliš vysoká. Vasquezová se musela po narukování vzdát svých dětí, dvojčat Ramona a Leticie.

I když se dětí Vasquezové následně ujala její sestra, Ramon i Leticia si museli najít vlastní cestu jak přežít ve světě, který ovládají mocné korporace a chudí v něm nemají zrovna na růžích ustláno.

vojín Hudson: (o Vasquezové) Dala se k nám, protože myslela, že jde o ilegální imigranty

Cesty obou sourozenců se rozešly. Leticia po čase následovala matčinu cestu a narukovala do armády. Ramon naopak nastoupil cestu kariéry ve firemní hierarchii mocné korporace Weyland-Yutani. Nicméně bratr se sestrou se po nějaké době opět setkávají. Na bezejmenné planetě, kterou část lidí považuje za potenciální utopii lidské společnosti, ale jiní by ji rádi zase využili k přísně tajným vojenským výzkumům. A jak to tak bývá, člověk míní a Xenomorf mění, takže ať už si lidští obyvatelé plánují s planetou  cokoliv, Xenomorfové ji promění v peklo.

Kdykoli, kdekoli!

Kniha Aliens: Vasquez vyjde 25. října 2022 v nakladatelství Titan Books a vzejde z pera Violet Castro. Knihu si lze už nyní předobjednat na Amazonu.