PlayStation duben cover
Zdroj: Sony PlayStation

Všudypřítomná pandemie nám čím dál tím více začíná ovlivňovat i herní průmysl. Řada velkých titulů se již dočkala odkladu a jak se zdá, na této situaci se jen tak nic nezmění. Přesto nám duben nabídne celou řadou titulů, které by byla škoda minout.

Play at Home pokračuje

PlayStation duben 1
Zdroj: Sony PlayStation

Už březen ukázal, že si Sony svých hráčů skutečně hledí. Kromě našlapané nabídky pro předplatitele služby PlayStation Plus, se navíc vytasilo i s obnovenou iniciativou Play at Home, v rámci které všem svým hráčům nadělilo zcela zdarma povedeného Ratcheta a Clanka. A touto nabídkou to zdaleka nekončí.

Už před koncem března jsme se dočkali dalšího nášupu v podobě celé řady velice zajímavých indie titulů.

Nechybí Abzu, Enter the Gungeon, Rez Infinite, Subnautica či The Witness. Sony nezapomnělo ani na fanoušky VR. Těm dává možnost si až do 22. dubna do své knihovny přidat Astro Bot Rescue Mission, či Moss.

A aby toho nebylo málo, od 19. dubna bude k dostání také kompletní edice skvělé příběhové adventury Horizon Zero Dawn, která bude ke stažení až do 14. května. Zkrátka samé dobré zprávy v této neutěšené době.

Nový Abe v PS+

PlayStation duben 2
Zdroj: Sony PlayStation

A kdyby vám ani to stále nestačilo, stále je zde tradiční PlayStation Plus. A ani ten rozhodně netroškaří.

Nejlépe na tom jsou pravděpodobně majitelé PlayStationu 5, kteří se mohou těšit na horkou novinku v podobě Oddworld: Soulstorm, jež je duchovním pokračování dnes již legendárního dobrodružství mudokona Abea z roku 1998 (Abe´s Exoddus), respektive jeho remake z roku 2014 (Oddworld: New´n´Tasty).

Nový Oddworld bude samozřejmě dostupný i na PlayStation 4.

V rámci svého launche si hru ale zdarma užijí jen majitelé nové generace konzolí. Primárně pro ně je naopak připravena hned dvojice titulů, která potěší všechny fanoušky zombies.

Po výtečném Final Fantasy VII Remake se Sony tentokrát vytasilo se svou exkluzivkou z roku 2019. Tou samozřejmě nemůže být nic jiného než Days Gone od studia Bend, v němž se vtělíte do drsného motorkáře s něžným srdcem Deacona St. Johna. V jeho roli budete brázdit zemí zasaženou globální pandemií a bojovat s hordami zombií.

Tomu se ostatně budete věnovat i v druhém titulu, který v dubnu zavítá do nabídky Playstation Plus. Druhým bezplatným titulem je totiž loňská akce Zombie Army 4: Dead War.

Tu si nejlépe užijete se svými přáteli v kooperaci, kdy se budete snažit pokosit hordy ohnilých nazi-zombies, abyste si to nakonec rozdali se samotným Zombie Vůdcem.

XB OMEGALUL X a jeho trápení v rámci Live Gold

PlayStation duben 3
Zdroj. Microsoft

Jak je vidět, Sony na svých fanoušcích rozhodně nešetří a snaží se jim v rámci svého předplatitelského programu nabízet opravdu zajímavé tituly.

Což se bohužel nedá rozhodně říct o Microsoftu a jeho nabídce pro předplatitele Xbox Live Gold.

Fanoušci sice jako obvykle dostanou hned čtveřici her z různých generací Xboxu, avšak patrně jediným titulem, který stojí za zmínku, je vikingská diablovka Vikings: Wolves of Midgard, která je však i přes veškerou snahu veskrze průměrným titulem.

Xbox Live Gold je tak zde opět jen do počtu, jelikož Microsoft své veškeré snahy upírá k toliko propíranému Game Passu, který však na rozdíl od Goldu dává daleko větší smysl a prakticky všichni si v něm přijdou na své.

Ostatně, díky nedávné akvizici Bethesdy (respektive celého Zenimaxu) získal Microsoft do svého portfolia takové perly jako je Doom, Fallout, či Skyrim.

A všechny zmíněné v rámci Game Passu skutečně již najdeme. K nim hned 1. dubna zamíří i očekávaná kooperativní akce Outriders, kterou si předplatitelé užijí takzvaně day one.

Letem světem realese datem

PlayStation duben 4
Zdroj: Sony PlayStation

A právě Outriders (1.4.) jsou prvním větším titulem, který v rámci dubna vychází.

Na jejich vydání pak plynule naváže 6.4. již zmíněný Abe v Oddworld: Soulstorm jenž kromě PlayStationu zamíří i na PC.

A jelikož nás mají herní vývojáři rádi, nechají nám dostatek prostoru na to obě hry dohrát a pořádně vyzkoušet, jelikož další větší titul vychází až 23.4.

A tím není nic jiného, než remasterovaný prequel k veleúspěšnému Nier: Automata – Nier Replicant ver.1.22474487139…

Následně nám nezbývá nic jiného než vyhlížet datum 30.4. kdy vychází hned dvě první velké exkluzivity letošního roku.

Ta první míří na Nintendo Switch a vydáme se v ní lovit populární Pokémony. Tentokrát však vyměníme pokébally za fotoaparát a budeme oblíbené příšerky fotit v těch nejzajímavějších pozicích. Právě to bude vaše náplň v New Pokémon Snap!

PlayStation duben 5
Zdroj: Nintendo

A na závěr je tu asi nejzajímavější titul dubna. A jelikož jsme začali u Sony, u Sony také skončíme.

Právě to si pro nás na 30. 4. přichystalo jednu z prvních exkluzivit pro Playstation 5.

Tou je hra Returnal, jenž by se asi nejjednodušeji dala označit za psychologický horor říznutý roguelike prvky.

Jak nakonec tento zajímavý mix dopadne uvidíme už na konci měsíce. A i když nám “korona” stále do něčeho hází vidle, právě tyto chystané tituly včele s Returnalem jsou jasným důkazem toho, že by nemuselo být nakonec tak špatně.