FINAL FANTASY VII REMAKE cover
Zdroj: Square Enix

Ačkoliv se naše vláda evidentně rozhodla řídit pranostikou „březen – za kamna vlezem“, kdy nám všem v podstatě nařídila povinnou karanténu, nám hráčům to zase tak vadit nemusí. A to i přesto, že to zatím vypadá, že letošní březen nebude tak výživný jako loni.

Minimálně Sony se však i tentokrát rozhodlo nadělovat, a tak se fanoušci PlayStationu mají v březnu na co těšit.

Pandemie koronaviru se bohužel začíná stále více promítat i do herního průmyslu. Hry se nám tak postupně odkládají a okurková sezóna se nepříjemně natahuje..

Nezbývá než zamáčknout slzu a s nostalgií vzpomínat na loňský rok, kdy se na nás nahrnul Doom Eternal, Half Life Alyx, nebo nový Ori. Na podobné pecky si tak budeme muset ještě chvíli počkat, naštěstí to neznamená, že bychom neměli co hrát.

Zároveň nám po únorovém záchvěvu Microsoft opět usnul zimním spánkem a ze svých předplatitelů Xbox Live Gold si dělá opět tak trochu srandu, nezbývá nám nic jiného, než se podívat co si pro nás přichystalo Sony.

Jedna z nejlepších her loňského roku v PS+

Final Fantasy VII Remake 1
Zdroj: Square Enix

A i tentokrát je skutečně na co těšit. Po nadupaném Controlu a Shadows of Tomb Raider se pánové ze Sony rozhodli vytasit se skutečně těžkým kalibrem.

Hlavní březnovou hrou v rámci PS+ totiž není nic jiného, než jedna z nejlepších a nejoceňovanějších her loňského roku Final Fantasy VII Remake, což je skutečně velkorysá nabídka.

Hra se mimochodem dočkala i oznámení next-gen updatu a také DLC se speciální bonusovou kapitolou za Yuffie. Zde ovšem pozor. Tato vylepšení se verze z PS+ týkat nebudou a tak se na grafický update a bonusový obsah budou moci těšit jen majitelé plné retail verze.

Otázkou zatím zůstává zda Sony update v budoucnu nezpřístupní za nějaký menší poplatek. Avšak i bez vylepšení vypadá hra více než dobře a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Další nabídka je sice v porovnání s Final Fantasy o něco slabší, své fanoušky si bezpochyby i tak najde.

Druhým titulem pro aktuální měsíc je velice dobře hodnocená akční střílečka z pohledu třetí osoby Remnant: From the Ashes.

Zjednodušeně řečeno se můžete těšit na „looter shooter“ z pohledu třetí osoby, kde budete ve velkém kosit nemilosrdné démony.

PlayStation na březen
Zdroj: Sony PlayStation

Hra mimo jiné nabízí podařenou kooperaci mezi hráči, jejichž spojení dovedností je klíčem k hladkému průchodu hrou.

Sami vývojáři před vydáním tvrdili, že je sice možné se vydat do jejich světa i na vlastní pěst, ale nedoporučují to.

Třetí do party již tradičně cílí na majitele PlayStationu 5. Po Bugsnaxu, Meneatorovi a Destruction Allstar přichází na řadu další novinka. Tou je zajímavě vypadající logická hra z pohledu první osoby Maquette.

Hra na první pohled zaujme již svou barvitou stylizovanou grafikou, jež dává vzpomenout třeba na The Witness. Ještě více než vizuální zpracování stojí ale za pozornost herní mechaniky a struktura herního světa.

Když tři hry nestačí

Touto nadílkou bychom za normálních okolností skončili, v Sony však evidentně velmi dobře vědí, že aktuální pandemická situace není jednoduchá a tak se rozhodli přidat nám menší nášup.

U čtvrtého titulu se mohou radovat především majitelé headsetu Playstation VR. Právě pro ně je určena střílečka ve virtuální realitě Farpoint. Pustit se do ní s arzenálem rozmanitých zbraní můžete buď sami, nebo v online kooperaci s kamarádem. Ani tím ale zdaleka nekončíme.

Uncharted: Nathan Drake Collection
Zdroj: Sony PlayStation

Patrně si vzpomenete, když na počátku koronavirové pandemie přišlo Sony s iniciativou Play At Home.

Tehdy hráčům nabídla zdarma Uncharted: Nathan Drake Collection a Journey.

A jelikož je zde Covid stále s námi a situace minimálně u nás není jednoduchá, tak se Sony rozhodlo, že opět udělá svým fanouškům radost a rozdá několik titulů.

Tím prvním, který si budou moci PlayStation hráči vyzvednout již na začátku března, je hra Ratchet & Clank. Vzhledem k tomu, že netrpělivě vyhlížíme nový díl s podtitulem Rift Apart, který vyjde 11. června letošního roku, jedná se o ideální příležitost jak se na nový díl připravit.

atchet & Clank bude dostupná od 1. do 31. března a pokud si ji aktivujete, zůstane vám v knihovně už napořád a to bez nutnosti mít předplacené členství PS+.

Sony se navíc nechalo slyšet, že tohle je teprve začátek a v následujících týdnech se s námi podělí o další informace ohledně her, které nabídne zdarma. Play At Home má tentokrát běžet až do června.

Hubený březen…

Stronghold Warlords
Zdroj: Firefly Studios

S chystanými hrami je to tentokrát maličko horší, přesto můžeme vypíchnout pár kousků, které rozhodně dokáží zaujmout.

Prvním z nich je bezpochyby strategická legenda Stronghold, která se po letech vrací s novým dílem. Tentokrát s podtitulem Warlords.

Zda se autorům podaří navázat na zašlou slávu této strategické série si můžeme ověřit na vlastní kůži již 9. března.

Dalším zajímavým titulem by mohl být Balan Wonderwold, jenž vychází 26. března

Kouzelná 3D plošinovka se může pochlubit roztomilou pohádkovou stylizací, za kterou stojí původní autoři ježka Sonica či kultovní japonské akce Nights into Dreams.

Hra navíc na první pohled může připomínat variaci na Super Mario Odyssey. Pokud vás tedy podobné tituly baví, mohl by toto být tip právě pro vás.

A jelikož se říká do třetice dobrého a zlého, nesmíme zapomenout ani na akční RPG Monster Hunter Rise.

Ten navazuje na výborný Monster Hunter World a jeho neméně skvělé rozšíření Iceborne. Vývojáři z Capcomu se tentokrát rozhodli věnovat více prostoru konzoli od Nintenda na kterou Monster Hunter Rise exkluzivně vychází 26. března.

Nakonec nebude tak zle

Diablo II
Zdroj: Blizzard Entertainment

Tím bychom mohli s aktuálním přehledem mohli skončit.

Jenže to by si pro nás vývojáři nesměli připravit celou řadu videokonferencí, na kterých jsme se dočkali celé řady překvapivých a toužebně očekávaných oznámení.

Právě ty dávají tušit, že rok 2021 by nakonec nemusel být v oblasti videoher vůbec špatný.

Nad všemi posledními oznámeními bezpochyby ční jedno. A tím nemůže být nic jiného než potvrzení chystaného remake legendárního Diabla II. Při tomto oznámení bezpochyby zaplesalo srdce nejednoho fanouška a o to potěšující je fakt, že bychom se tohoto kousku měli dočkat ještě letos.

Toto oznámení sice jen tak něco nepřebije, svou trochou do mlýna se však rozhodlo přispět i Nintendo a ani to netroškařilo.

V rámci svého tradičního Nintendo Direct jsme se dočkali oznámení, že na Nintendo Switch zamíří remake Tony Hawks Pro Skater 1 + 2, populární Fall Guys, potažmo čtvrté dobrodružství Crashe Bandicoota s podtitulem It´s About Time.

Legend of Zelda Skyward Sword
Zdroj: Nintendo

Vedle third party her nesměly samozřejmě chybět ani kousky z vlastní zahrádky, a tak se fanoušci mohou těšit na 16. července, kdy na Switch zamíří HD port hry Legend of Zelda Skyward Sword.

Nechyběl ani Mario, který tentokrát vyběhne na green v Mario Golf Super Rush a to již 25. června. Příjemným překvapením bylo také oznámení pokračování populární nintenďácké série Splatoon. Třetí díl střílečky, v níž je hlavní zbraní inkoust, doputuje na Switch v roce 2022.

Pár dní po klasickém Nintendo Directu jsme se dočkali obdobné akce zaměřené pouze na Pokémony a vzhledem k tomu, že tato značka právě letos slaví své pětadvacáté výročí, dá se očekávat, že tento rok bude stát za to.

O tom nás ostatně přesvědčila i již zmíněná prezentace. Na ní jsme se dočkali oznámení dlouho očekávaného remaku 4. generace Diamond a Pearl. Remaky nesou název Brilliant Diamond a Shining Pearl, míří na Nintendo Switch a dočkat bychom se jich měli někdy na konci letošního roku.

A aby těch Pokémonů náhodou nebylo málo, přišlo na řadu oznámení i zbrusu nové hry z tohoto univerza. Nová hra nese název Pokémon Legends: Arceus a půjde o open world, který se odehrává stejně jako Diamond a Pearl v regionu Sinnoh.

Pokémon Legends: Arceus
Zdroj: Nintendo

Hra se však bude odehrávat v dávné minulosti a měla by nabídnout zcela odlišný zážitek.

Stejní ostatně nebudou ani startovní Pokémoni, kteří jsou mixem několika generací. Pokémon Legends: Arceus vyjde na začátku roku 2022.

Na závěr se opět vrátíme k PlayStationu, potažmo Sony, které se rozhodlo pokračovat s portováním svých exkluzivních her na PC.

Tento trend odstartovalo v srpnu loňského roku Horizon Zero Dawn a letos na jaře na něj naváže zombie akce Days Gone. V rámci tradiční akce State of Play se Sony tentokrát zaměřila především na menší tituly.

Namátkou jsme se tak dočkali nových záběrů a data vydání her  Kena: Bridge of Spirits či Oddworld: Soulstorm. Ten mimochodem zamíří dubnu do předplatného PS+ exkluzivně pro majitele PlayStation 5.

Kromě toho se můžeme těšit na nové pokračování Five Night At Freddy´s. Third person akci Sifu, v níž se hráč stane mladým studentem kung-fu, který se vydá na cestu za odplatou. A již zmíněné vylepšenou PS5 verzi Final Fantasy VII Remake.