PlayStation a Xbox únor cover
Zdroj: Sony

Loňský turbulentní rok sice již máme za sebou, avšak ani začátek toho nového zatím neukázal, že by se náš život měl v brzké době vrátit do normálních kolejí. Nezbývá nic jiného, než se pohodlně usadit doma a začít vybírat z hromady zajímavých titulů, které se na nás v únoru řítí. 

O tom, že nás PlayStation ve své předplatitelské službě vcelku pravidelně zásobuje samými výbornými kousky, asi netřeba pochybovat. Po řadě slabších měsíců se však konečně vzpamatoval i Microsoft, který konečně nehledí jen na stále se rozvíjející Game Pass a v rámci členství Xbox Live Gold konečně přináší svým fanouškům pár důstojnějších titulů.

Vstává Games with Gold z mrtvých?

PlayStation a Xbox únor 1
Zdroj: Microsoft

A začínáme skutečně těžkým kalibrem v podobě exkluzivní akce Gears 5.

Ta je bonusovou pátou hrou pro únorové Games with Gold a bude zdarma ke stažení po celý měsíc.

Novými Gearsy Microsoft začíná evidentně myslet i na majitele nových konzolí Xbox Series X|S, jelikož tento kousek bude plně optimalizovaný právě pro nové konzole.

Zda se takováto nabídka stane pravidlem stejně jako u PlayStationu, kde majitelé PS5 dostávají v rámci předplatného jednu hru navíc, ukáže až čas.

Jisté však je, že Microsoft s touto akční peckou a dlouhá léta jednou z nejlepších exkluzivit celého xbox ekosystému fanoušky určitě potěší.

Další kousky z Xboxové nabídky sice nepatří k nejmladším, avšak minimálně takový Resident Evil si naši pozornost bezpochyby zaslouží.

PlayStation a Xbox únor 2
Zdroj: Microsoft

Legendární kousek z roku 1996 se v roce 2002 dočkal remasteru a i když ani ten nepatří k nejaktuálnějším stále se najde nespočet fanoušků, kteří se k tomuto kousku rádi vrátí.

Navíc se nám vydání RE: VIllage nezadržitelně blíží a tak nastává ideální chvíle na to, začít se dostávat do správné atmosféry a starší díly této povedené hororové série k tomu poslouží více než dobře.

Na vlně zájmu o nové tituly se nese i další kousek z předplatného. Jak již asi většina videoherních fanoušků ví, nedávno nám Bethesda oznámila práci na zcela nové hře se slavným archeologem Indiana Jonesem.

Toho se vcelku pochopitelně chopil i Microsoft, který nám přináší už v pravdě maličko archivní, ale o to zajímavější dobrodružnou akci Indiana Jones and the Emperor´s Tomb z úplně původního Xboxu. A ačkoliv se může na první pohled zdát, že je zde tato hra tak nějak do počtu, opak je pravdou.

PlayStation a Xbox únor 3
Zdroj: Microsoft

Ve své době se jednalo o opravdu povedený titul, který má mimochodem na Steamu i dnes průměrná hodnocení 9/10, což na osmnáct let starou hru není vůbec zlé, nemyslíte?

Další dvě hry jsou zde skutečně už více méně do počtu, své hráče si však i tak bezpochyby najdou.

Indie nadšence by mohla potěšit retro plošinovka Dandara: Trials of Fear Edition, naopak pro zastánce akcí je zde sci-fi Lost Planet 2.

Tyto dva tituly pravděpodobně již tolik nezaujmou i tak se ale dá s klidným srdcem říct, že se Microsoft po mnoha měsících vzpamatoval a konečně přichází, alespoň s trochu zajímavou nabídkou.

S PlayStationem na vlnách tajemna a magie

PlayStation a Xbox únor 4
Zdroj: Sony

Sony samozřejmě nemohlo zůstat se svou nabídkou zpátky a v porovnání s Microsoftem se rozhodně nenechaloP zahambit.

A stejně jako v lednu i tentokrát přichází hned se třemi kousky. Dvě hry jsou již tradičně na PS4 a jedna je čistě na PS5.

Začneme tím aktuálnějším a tím je původně launchový titul Destruction AllStars. O jeho zařazení do PS Plus se už nějakou dobu ví, na jeho vydání jsme si však museli chvíli počkat. Nyní je však hra zde a my se tak můžeme vydat do řady arén, kde budeme bojovat jak ve vozidlech, tak po vlastních, v epických multiplayerových bitvách.

Jak již bylo řečeno, hra bude dostupná pouze pro PlayStation 5 a jako jediná ze tří oznámených titulů zůstane v PS Plus nabídce až do 5. dubna.

PlayStation a Xbox únor 5
Zdroj: Sony

Druhý titul v nabídce pravděpodobně netřeba příliš představovat.

O hře Control a jejím lehce kontroverzním přechodu na next-gen se toho v posledních měsících napsalo více než dost. Nyní jsou však veškeré kontroverze minulostí.

Sony se totiž rozhodlo pro rázný krok a přináší nám tuto povedenou hru v rámci PS Plus rovnou v ultimátní edici.

Díky tomu se mohou fanoušci těšit i na bezplatný next-gen upgrade, což je rozhodně chvályhodné a nejeden hráč to bezpochyby v budoucnu ocení.

Tento titul si ostatně zaslouží náležitou péči. Control byl jedním z nejlepších titulů roku 2019 a vrátil autory legendárního Maxe Payna a Alana Wakea zpět na výsluní.

PlayStation a Xbox únor 6
Zdroj: Sony

Z příběhu nic prozrazovat nebudeme, jelikož právě ten je alfou a omegou tohoto výborného titulu.

Těšit se však můžete na pořádnou dávku tajemna a napětí, které vás vtáhne a už nepustí…

Poslední kousek cílí především na mladší hráče a rodinné hraní.

Po multiplatformním Controlu přichází čas opět na PS exkluzivitu a tentokrát přišla řada na relativně nenápadný Concrete Genie.

Ten zaujme hned na první pohled povedeným pohádkovým vzhledem a českým dabingem. Kromě toho však ukazuje, že i relativně akční hra se dá udělat zcela bez násilí. Na své cestě poničeným městem Denska se ujmete magického štětce s jehož pomocí budete město obnovovat, řešit různé hádanky a logické situace.

Hra navíc nabízí i speciální obsah pro VR.

Co nového v únoru?

PlayStation a Xbox únor 7
Zdroj: Tarsier Studios

Ne všichni si ale předplácí PlayStation Plus nebo Xbox Live, a právě tito hráči si tento měsíc bezpochyby přijdou na své.

Namátkou můžeme zmínit atmosférickou adventuru Little Nightmares 2, které se na našem webu budeme společně s prvním díle ještě určitě věnovat.

Milovníci Lovecrafta se budou moci vydat na pobřeží v ponuré hororovce The Shore inspirované tímto známým univerzem.

Pokud byste naopak chtěli něco maličko peprnějšího, tak vás bezpochyby uspokojí nabídka našich sousedů z Polska. Ti nám po řadě let přináší nástupce erotického Lust from Darkness v podobě hry Lust from Beyond, v němž se nahotou a zvrácenými scénami rozhodně nešetří.

Nejvýraznější únorový titul však nemíří na PC ani na PlayStation, či Xbox, ale na Nintendo Switch.

PlayStation a Xbox únor 8
Zdroj: Nintendo

Japonští vývojáři si pro fanoušky legendárního Mária a vlastníky Switche přichystali remaster povedeného Super Mario 3D World a návdavkem přidávají i bonus v podobě přídavku Bowser´s Fury.

Technické zpracování se stylově nese v duchu celé slavné „Máriovské“ série, ale je vyšperkováno nejrůznějšími detaily a celkově působí svěžím a originálním dojmem.

Ponořit se tak můžeme do nejklasičtějšího „plošinovkového“ dobrodružství, jaké si jen lze představit. Ostatně, proč měnit něco, co spolehlivě funguje dlouhá léta a stále uvádí v bezmezné nadšení všechny generace hráčů a hráček?

I tentokrát proradný zloduch Bowser unesl a uvěznil sličnou princeznu Peach do své nepřístupné a setsakramentsky dobře střežené pevnosti a na bedrech hráče leží nelehký úkol vytrestat Bowsera za jeho hanebný čin a zajatou princeznu vysvobodit.