MiniLore cover
Zdroj: Crit For Brains

Hraní fantasy her na hrdiny má blízko k deskovým hrám, ale i k miniaturám. Kdo by nechtěl svého hrdinu nebo hrdinku mít ve hře přímo před sebou na desce stolu a nebo i někde vystavené na čestném místě. A to už nemluvíme třeba o bitvách armád miniatur. Avšak malování miniatur není minutová legrace, a proto vznikl nový internetový pořad MiniLore.

MiniLore 1
Zdroj: Krotitelé draků

Počátky samotného RPG herního systému Dungeons & Dragons jsou ukotveny v hraní wargamingu a tudíž není divu, že samotné hráče stolních RPG systémů to táhne k miniaturám a následně i k jejich vylepšování a barvení.

Mnozí z hráčů prošli jako malí obdobím modelování, skládání papírových vystřihovánek, lepení modelů letadélek ale třeba i hraní s figurkami vojáčků.

Je tak nasnadě, že první myšlenka u miniatur a jejich barvení vede ke snadné cestě. Co může být těžkého na nabarvení figurky trpaslíka, skřeta nebo barbara bojovníka? No, hned po prvním pokusu se ukáže, že mnohé.

A právě z tohoto důvodu vzniká nový internetový video pořad MiniLore. Jeho cílem je ukázat fanouškům fantasy, kteří se zabývají, nebo se chtějí zabývat, malováním miniatur, tento fascinující svět umění, neboť malování miniatur opravdu lze v některých případech na umění povýšit.

MiniLore bude divákům postupně odhalovat různé techniky barvení miniatur, fandové RPG se postupně naučí vše o basecoatingu, drybrushingu, až po layering, blending nebo dokonce práci s airbrushem.

MiniLore 2
Zdroj: Krotitelé draků

Konec konců, malování miniatur je celkem i finanční věda.

V MiniLore se dozvíte i finanční aspekty malování miniatur, kolik stojí štětce, barvy, na jak málo vás vyjde základní sada, a nebo jak velký byt v Praze musíte prodat, abyste měli top vybavení.

Podle průvodců a moderátorů MiniLore i samotní tvůrci pořadu nejsou profesionálové v barvení. A právě to jim přijde jako výhoda i pro diváky.

Společně s Ladislavem Karpianusem a Matyášem Valentou mohou diváci projít proces barvení miniatur od začátku, vidět i případné chyby technik barvení a i způsoby, jak tyto chyby rychle opravit.

Což může být právě pro začátečníky značné ujištění, protože kdo by chtěl ztroskotat hned na začátku, když mu z černé vyjde růžová a jeho zlobr tak bude vypadat spíš jako hospodyňka než jako obávané monstrum ze sluje.

Zásadním stavebním kamenem MiniLore mají být také hosté. Odborníky a zkušené matadory v oblasti miniatur, kteří přinesou před kamery svou vlastní práci a budou diváky provázet procesem složitějšího barvení. A samozřejmě dojde i na tipy a triky získané lety zkušeností.

MiniLore 3
Zdroj: Krotitelé draků

A až diváci s MiniLore zvládnou základy a i pokročilejší kroky v technikách barvení miniatur, dojde na další level. 3D tisk.

Tvůrci pořadu se spolu s hosty podívají na tisk miniatur a správné vytváření prostředí pro bitvy ve wargamingu.

Nicméně, aby MiniLore nesklouzl ke stereotypu a „obyčejnému“ barvení, bude pro diváky připravena doslova hromada informací ke každé figurce, monstru či hrdinovi, které průvodci pořadem vybalí z krabiček.

Krom správných postupů a technik barvení se tak diváci dozví historii vzniku každé figurky, její smysl ve hře, jak myslí, bojuje, jaké má statistiky, co snídá, čte a kde ho drbáním na bříšku přivedete ke klidnému spánku.

Podstatné budou i rady z praxe v hraní od Game Masterů, kteří poradí, jak které monstrum a hrdinu zapojit tím nejlepším nebo originálním způsobem do kampaně. A samozřejmě se tak diváci MiniLore nevyhnou spoustě spoilerů, které však naopak mohou mít přidanou hodnotu příslovečného nahlédnutí za oponu.

MiniLore 4
Zdroj: Krotitelé draků

Jelikož barvení každé miniatury trvá kolem čtyř hodin, sází MiniLore na uvolněnější koncept pořadu.

Proces barvení bude provázet i živá komunikace s diváky, odpovědi na jejich otázky ohledně miniatur, ale i ohledně Dungeons & Dragons a Krotitelů draků.

Nový internetový video pořad MiniLore má za cíl přivést k barvení figurek každého, jehož srdce bije pro fantasy.

Pokud jste tedy v barvení miniatur začátečníci nebo už pokročilí mistři, či o barvách a figurkách zatím jen fantazírujete, ale baví vás Dungeons & Dragons nebo Dračí doupě, měli byste MiniLore dát šanci.

A vlastně i pokud nechcete barvit, protože Krotitelé draků jsou těmi pravými průvodci do světů fantasy a deskového RPG hraní, takže pokud se chcete „jen“ inspirovat do dalšího svého hraní, zeptat se na novinky a nebo prostě se motivovat k dalšímu dobrodružství, tak MiniLore je další pořad Krotitelů draků, který pro vás má pomyslná vrata od sluje otevřená.

MiniLore 5
Zdroj: Krotitelé draků

A třešnička na dračím koláči na konec. V každém MiniLore budou diváci hlasovat o to, které monstrum se bude tvořit a malovat v příštím díle seriálu.

Takže nakupte zásoby a nalaďte si Krotitele draků na jejich Twitch kanále každé druhé úterý od 19:00 v novém pořadu MiniLore. A ten včerejší byl o monstru jménem Cloaker.

PS: A pokud nestíháte, v daný čas píšete domácí úkoly nebo lovíte něco k večeři. YouTube kanál Krotitelů draků to jistí a se zpožděním v sobotu tam můžete najít nahrané všechny díly MiniLore.

PS2: A dnes platí „standardní“ hraní Dungeons & Dragons pro nováčky od 20:00 taktéž na Twitch kanále Krotitelů Draků!