Ps Plus leden cover
Zdroj: Sony PlayStation

Vrchol roku sice již máme za sebou a hráčům tak nastává menší okurková sezóna, než se vývojáři vytasí s další náloží nových titulů. Stále je zde zásoba z předvánočního období a kdyby i to bylo málo je zde Sony, které se v rámci lednové nabídky PS Plus vytasilo hned s trojicí zajímavých titulů.

Členové PlayStation Plus obdrží v úterý 5. ledna dva tituly pro PS4 – akční dobrodružství Shadow of the Tomb Raider a akční RPG Greedfall.

Ve stejný den se mohou majitelé PlayStation 5 s členstvím PlayStation Plus ponořit do hlubin oceánu v těle lidožravého žraloka v originálním RPG Maneater.

Po stopách Mayské apokalypsy

Ps Plus leden 1
Zdroj: Sony PlayStation

Asi tím nejlákavějším titulem pro naprostou většinu hráčů bude Shadow of the Tomb Raider. V něm se společně s Larou Croft vydáme po stopách Mayské apokalypsy.

Tento díl je již třetím pokračováním restartované série, kterou nám vývojáři z Crystal Dynamics představili už v roce 2013 na PC a konzole PS3 a Xbox 360.

Již potřetí se tak se postavíte zástupu nepřátel, budete řešit smrtící hádanky a budete se snažit přežít v nebezpečném prostředí.

Ps Plus leden 2
Zdroj: Sony PlayStation

Tentokrát se vydáme doprostřed hustých a nebezpečných džunglí Jižní Ameriky v dosud největším dobrodružství Lary Croftové, v němž budete závodit o záchranu světa před mayskou apokalypsou.

Jedinou vadou na kráse tohoto povedeného titulu může být fakt, že hra vyšla již v roce 2018 a vzhledem k popularitě Lary je dost pravděpodobné, že většina natěšených fanoušků má tento kousek už za sebou.

Pokud však náhodou patříte mezi tu hrstku, kterým se tato prsatá archeoložka ve svém prozatím posledním dobrodružstvím vyhýbala, můžete jásat nadšením.

Výpravná výprava do alternativního 17. století

Ps Plus leden 3
Zdroj: Sony PlayStation

Pozadu však rozhodně nezůstávají ani další dva kousky, které si Sony pro hráče připravilo.

Ty sice již nespadají do klasické AAA produkce, to však rozhodně neznamená, že nemají co nabídnout. Minimálně v případě Greedfall to platí dvojnásob.

Toto akční RPG sice není úplně bez chybičky a minimálně bojový systém a animace některých postav by si zasloužily větší péči, když však pomineme tyto chybičky, můžeme se těšit na opravdu výpravné dobrodružství, které vás okouzlí příběhem i zasazením.

Greedfall bezpochyby zaujme už během pár úvodních minut hraní a vývojáři nenechávají nikoho na pochybách, že se rozhodli maličko vybočit ze zajetých pořádků a vydali se vlastní cestou.

Ps Plus leden 4
Zdroj: Sony PlayStation

Pod vlivem starých dobrodružných příběhů se vydáme do alternativního 17. století, abychom se v roli šlechtice rodu De Sardet vydali na dlouhou strastiplnou cestu za objevením léku na záhadnou chorobu Malichor.

Vydáme se prozkoumávat nezmapované nové země v čele s tajemným ostrovem Teer Fradee, ukrývajícího mnoha tajemství, mezi něž pravděpodobně patří i odpověď na lék proti této chorobě.

Žraločí masakr s odlehčenou atmosférou

Ps Plus leden 5
Zdroj: Sony PlayStation

Poslední kousek do počtu si užijí uživatelé nového PlayStation 5.

Právě ti totiž v rámci předplatného dostanou originální akční RPG Maneater.

Toto žraločí dobrodružství nad ostatními hrami vyniká minimálně svou nápaditostí a originalitou.

Jde o akční RPG odehrávající se v otevřeném podmořském světě plném roztodivné fauny, flóry a také tuny odpadků od bezohledných dvounožců.

Jednoduše, ve žraločím těle máte za úkol přežít v drsném světě plném nástrah.

Za tímto účelem budete prozkoumávat velký a rozmanitý otevřený svět, ve kterém narazíte na různé nepřátele – lidské i divoké. Najděte ideální potravu a vyvíjejte se daleko nad rámec toho, co zamýšlela matka příroda.

Jezte. Zkoumejte. Rozvíjejte se…

Nejen konzolemi živ je člověk

Ps Plus leden 6
Zdroj: Sony PlayStation

Toliko k oblíbenému Playstationu, avšak ani příznivci klasického počítačového hraní nepřichází v těchto dnech zkrátka.

Krásným příkladem je bezpočet slevových akcí napříč všemi velkými herními obchody včele se Steamem, GoGem a Epic Games Store.

Za vskutku zajímavé ceny tak můžete získat hry napříč všemi žánry.

Slevy se mimo jiné dočkalo i nejnovější Assassin´s Creed: Valhalla, či Immortals Fenyx Rising. České hráče pak bezpochyby potěší i nový remake Mafie.

Slevy však evidentně nestačí a tak přichází na scénu Epic, aby již tradičně ve vánočním období rozdával hry zdarma.

Celou plejádu her již máme za sebou a hráči si tak mohou užít takové pecky jako je atmosférické Metro 2033 a Alien Isolation, či povedenou budovatelskou strategii Cities: Skyline.

Ps Plus leden 7
Zdroj: Bloober Team

S chystanými hrami je to tentokrát bohužel maličko horší.

Z velkých titulů se mohou hráči těšit v podstatě akorát na dva kousky. Tím prvním je mrazivý horor od našich polských sousedů The Medium.

Ten nás měl před obrazovkami vyděsit ještě tento rok, nakonec ale vývoj zkomplikovala pandemie a plánované vydání jiných vysokorozpočtových her. Potemnělé The Medium by mělo vyjít 28. ledna 2021.

Druhým velkým lednovým titulem je Hitman 3. To je dramatickým zakončením trilogie World of Assassination a zavede nás na cestu dobrodružstvím skrze celý svět.

Agent 47 se vrací jako nemilosrdný profesionál pro nejdůležitější kontrakty celé své kariéry. Za pomoci agentky Diany Burnwood spojí síly se ztraceným přítelem Lucasem Grayem.

Ps Plus leden 8
Zdroj: IO Interactive

Jejich posláním je eliminovat partnery Providence.

Všechny mise v HITMAN 3 jsou připraveny pečlivě a nabízí kreativní příležití.

Hráči budou mít bezkonkurenční svobodu při plnění svých cílů a herní svět bude reagovat na vše co udělají.

Hráči předchozích dílů HITMAN budou moci importovat lokace, které již vlastní z předchozích dvou her do HITMAN 3 a díky tomu získají 20+ lokací z celé trilogie na jedno místo.