Legendární film Vetřelec (Alien), který položil základní kámen veleúspěšné scifi hororové sérii, se blíží ke svému 40. výročí premiéry. Společnost 20th Century Fox se rozhodla toto výročí oslavit přizváním nové generace nadějných filmařů, kterým poskytla otevřený vesmír světa Vetřelců, aby natočili šest krátkých online filmů.

Celá aktivita je provázána s online platformou Tongal, jejímž účelem je propojovat filmové značky, studia a tvůrce s online prostorem a filmovým obsahem. Z původních více jak 550 příspevků bylo nakonec vybráno právě šest námětů k finálním krátkým filmům, které následují příběh o zkáze lodi Nostromo z roku 1979.

A o čem oněch šest krátkých filmů z vetřelčího univerza bude?

Cizinec: Sám – Hope, zapomenutá členka posádky přežívá rok na palubě dopravní lodi plně zaměstnána udržením sebe i nákladní lodi pohromadě a na živu, a snažící se oddálit nevyhnutelný konec. Avšak poté, co objeví utajený náklad, bude muset vynaložit veškeré zbylé síly i zdroje k hledání lidského života. I kdyby to mělo zničit loď i ji samotnou. Napsal a režíroval Noah Miller.

Alien: Containment Čtyři přeživší se ocitnou odříznuti na palubě malého únikového modulu v hlubokém vesmíru. Pokouší se vzpomenout na detaily kolem obrovského výbuchu, které vedl k zničení jejich lodi, ale zároveň si vzájemně nevěří a nejsou si jisti, zda jeden z nich může být čímsi nakažen. Napsal a režíroval Chris Reading.

Cizinec: Sklizeň Přeživší posádka těžce poškozeného vesmírného těžařského stroje má několik minut času, než se dostane k nouzovému evakuačnímu člunu. Snímač pohybu je jejich jediným navigačním pomocníkem, který je vede k bezpečí, zatímco je ze stínů ohrožuje neznámé stvoření. Režie Benjamin Howdeshell.

Alien: Night Shift Když je konečně nalezen chybějící nákladní pilot hladový a dezorientovaný, jeho parťák navrhne jako lék pár panáků v místním výčepu. Jelikož se už blíží zavírací doba všech podniků, jsou neochotně vpuštění dovnitř zásobovacího skladiště, kde se však stav pilota prudce zhorší a osamocená členka zásobovacího týmu bude muset vzít vše do svých rukou. Napsal a režíroval Aidan Breznick.

Alien: Ore Jako tvrdě pracující dělník v těžební kolonii Lorraine touží zařídit lepší život pro svou dceru a vnoučata. Když je na její směně za tajemných okolností odhalena smrt jiného těžaře, Lorraine je nucena si vybrat mezi útěkem nebo vzdoru řídících příkazům. A nakonec bude muset bojovat za bezpečí své rodiny. Napsaly a režírovaly sestry Spear Sisters.

Cizinec: VzorekJulie, koloniální botanistka, pracuje na noční směně v laboratorním skleníku a snaží se analyzovat půdní vzorky, které nalezl její citlivý laboratorní pes. Náhle však vypadne energie, laboratoř se propadne do tmy a Julie je uvězněna uvnitř. Co však netuší je, že ze záhadného nákladu unikl exemplář mimozemského života a hra kočky s myší se může změnit na hru, kdy nestvůra hledá hostitele. Napsal a režíroval Kelsey Taylor.

Všechny filmy budou zveřejňovány na internetovém portále IGN od 29. března 2019 a posléze bude následovat i přidání exklusivních scén z natáčení. Takže nám nezbývá se jen těšit na jednotlivé filmy a doufat, že jejich kvalita a hlavně ohlas na ně, povede k dalšímu návratů Vetřelce či Vetřelců na filmová plátna.