USS Enterprise měla ve svých různých podobách několik kapitánů. Jean-Luc Picard byl vyjimečný v řadě perspektiv, ale do myslí obyvatel Federace (a fanoušků seriálu) se zapsal svým bojem s Borgy, kteří ho unesli a donutili se stát jedním z nich, setkáním s entitou Q ale i bojem se svým vlastním klonem Shinzonem. A bylo toho daleko víc, daleko víc ve 178 epizodách seriálu Star Trek: Nová generace a čtyřech celovečerních filmech. A nyní to vypadá, že se Jean-Luc Picard vrací…

Televizní stanice CBS oznámila přípravu nového seriálu ze světa Star Treku, v němž se objeví sir Patrick Stewart (78 let), který si zopakuje svou legendární roli kapitána Enterprise-E Jeana-Luca Picarda.

Nový seriál bude streamovaný na službě CBS All Access a jeho děj by se měl odehrávat po Nové generaci (bohu díky žádný módní restart série!) a bude vyprávět příběh další části života kapitána Picarda.

Televizní stanice CBS tak poté, co skoupila práva na celou franšízu Star Trek, bude produkovat již trojici seriálů z tohoto světa. Kromě zmíněného nového seriálu s Jean-Lucem Picardem v roce 2019 přijde již druhá řada Star Trek: Discovery a také má vzniknout čtyřdílná série Star Trek: Short Treks.

Dobrou zprávou pro české fanoušky Star Treku je, že CBS má na celosvětovou distribuci Discovery uzavřenou smlouvu s Netflixem a dá se tedy očekávat, že podobnou spolupráci nastaví i na nový seriál s kapitánem Picardem.