Guns Akimbo cover
Autor: Altitude Film Entertainment

Harry Potter je zpět, aby s pistolemi přišroubovanými k rukám zvítězil ve zvrácené streamovací show a zachránil si vlastní život. Při hudbě od Cypress Hill uvidíme akci, výbuchy, vtipné hlášky a budeme se bavit nad absurditou celého filmu, který už teď musí být pro některé lidi legendární.

Daniel Radcliffe má od dob, co byl ještě mladý čaroděj z Bradavic, sklony jednou za čas si vybrat roli, která jemně řečeno je dost divná.  Zářivým důkazem mohou být buď velmi zvláštní Rohy z roku 2013 nebo divnost Švýcarák z roku 2016. A zatímco Rohy byly výborné, Švýcarák zase už tak moc ne. No a teď je tu Guns Akimbo, a to se trefilo zhruba někde doprostřed mezi již dva zmiňované filmy.

Smrt je nová challenge

Guns Akimbo 1
Autor: Altitude Film Entertainment

Guns Akimbo je při svém hloupoučkém scénáři velmi zábavný. Příběh je o mladém programátorovi videoher Milesovi (Daniel Radcliffe), který je znuděný svým životem a jeho hlavní životní náplní a posláním je být ultimátní troller trollerů (fakt si takhle říká:D). A je v tom ten nejlepší.

Jednou při dalším znuděném večeru, Miles hledá koho by mohl pořádně zostudit a vyhejtovat, až narazí na stránku Skizm. To je stránka, která zprostředkovává online přenos boje na život a na smrt. Vybrané oběti Skizm se proberou, neví kde jsou a většinou k sobě mají přidělanou nějakou zbraň. Jejich jedinou nadějí je zabít jiného nešťastníka na druhé straně města.

A protože online streamování je in a taky proto, že jsou lidé tak zhýčkaní a rozmazlení vším, co už na internetu viděli, tak má tahle krvavá show obrovskou a čím dál tím větší sledovanost. Každý den davy lidí sledují, jak si jdou bojovníci po krku a hltají každý záběr.

Guns Akimbo 2
Autor: Altitude Film Entertainment

Skizm je tak mocný, že vlastní i většinu policie a jiných pořádkutvorných útvarů. Proto může vraždění probíhat bez omezení dál a fanoušci mohou být spokojení

Aktuálně je miláčkem publika neporažená trestankyně Nix (Samara Weaving), která doteď vyřídila kohokoliv, koho proti ní postavili.

No a to by nebyl Miles, kdyby rozvášněné fanoušky neodkazoval svou peprnou slovní zásobou do oněch míst a krajních mezí. Tentokrát ale šlápne vedle, protože naštve špatného týpka. Ještě ten den si ho v noci najdou lidé z natáčení a věci se dají do pohybu.

Guns Akimbo 3
Autor: Altitude Film Entertainment

Ráno se Miles probere s bolestí hlavy jako po několikadenním tahu a ke svému zděšení zjistí, že má ke svým rukám připevněné pistole. Připevněné rozuměj přivrtané skrz na skrz. Miles dostane k dispozici 50 nábojů do každé zbraně (to je moc cool znázorněno vizualizací úbytku nábojů po každém výstřelu. Tahle drobnost se vážně povedla). No a proti sobě nemá nikoho jiného než obávanou vražedkyni Nix.

Jestli bude Miles chtít přežít den, bude se muset velmi rychle naučit fungovat s tím, že nemá k dispozici ruce a to ho často dostane do výborných a velmi vtipných situací. Také mimo jiné bude muset projít proměnou osobnosti, protože jak už to tak bývá, ti nejdrsnější trollové na internetu jsou v reálném světě zoufalci, co nedokážou zabít ani pavouka a Miles není jiný. Ale to se má brzo změnit.

Miles se vydává na zběsilou honičku za záchranou svého života a přitom objeví sama sebe, zabije spoustu lidí a bude chrlit jednu hlášku za druhou, to vše, aby přežil a získal svět svoji bývalou holku.

Béčko co má grády

Guns Akimbo 4
Autor: Altitude Film Entertainment

Guns Akimbo je béčko jako řemen. Ale to vůbec nevadí, protože si nehraje na nic jiného a pracuje s tím, že všichni mají vědět, že to béčko je. Včetně herců. Všechno je tak fajnově přehnaný. Ale jako že fakt hodně.

Celému filmu nasadili takový neoretro osumdesátkový feeling a ten funguje perfektně. Úvodní animace při titulcích jsou skvělé a už od začátku dávají znát, že vás čeká šílená jízda.

Co se filmu rozhodně nedá upřít, tak to že má neuvěřitelný spád. Guns Akimbo se doslova řítí dopředu a nedovolí vám ani na chvíli vydechnout a nad věcmi přemýšlet. Což je neoddiskutovatelná deviza filmu, protože v celém snímku je tolik nelogičností, děr a absurdit že by i Absurdistán záviděl.

Guns Akimbo 5
Autor: Altitude Film Entertainment

Co překvapivě funguje taky velmi dobře jsou dialogy. Jsou strašně stupidní, ale vzhledem k tomu, jak je nám film servírován, vám to vlastně ani nevadí a po přistoupení na absurdní pravidla hry si to začnete i tak nějak zvráceně užívat.

Daniel Radcliffe opět předvádí výborný výkon a tentokrát mu velmi dobře funguje i humor a sarkastické hlášky. Trapnost se naštěstí tolikrát nedostavila.

Samara Weaving už herecky trošku zaostává, ale to zase dohání na výkonu při bojových scénách.

Ony vůbec akční a bojové scény v Guns Akimbo jsou na vysoké úrovni. Nix má opravdu skvěle vypadající bojový styl. K tomu si jen připočtěte pár originálních nápadů a bláznivou až ztřeštěnou, ale stále přehlednou, kameru a ze soubojů se stane jedna z velkých předností filmu.

Guns Akimbo má také opravdu vydařený soundtrack. Opravdu trefně doplňuje dění na obrazovce a dočkáme se i pecek od Cypress Hill, což je u takového filmu jenom plus.

Pobaví a zapadne

Guns Akimbo 6
Autor: Altitude Film Entertainment

To je bohužel smutná pravda. Guns Akimbo má dobré nápady, dost věcí funguje, ale pořád je to jen béčko. I když to má grády a spád. Přesto všechno je to jen obyčejné béčko, na které velmi brzo zapomenete. Pro spoustu lidí to bude spíše takové gulity pleasure.

Režisér Jason Lei Howden se se svým druhým filmovým počinem popral vcelku dobře, a když budu mít možnost někdy v budoucnu, možná, ale jen možná si to pustím znovu.

Guns Akimbo 7
Autor: Altitude Film Entertainment

Povedený herecký výkon Daniela Radcliffa naštěstí dokázal táhnout a napravit ostatní vlažné a nevýrazné herecké výkony zbytku herců.

Výborně fungovala i kamera a soundtrack, které hlavně u bojových scén a soubojů fungovali na jedničku.

Nečekejte moc a budete mile překvapeni. Bavit se určitě budete. Už jen kvůli stopáži 95 minut a neuvěřitelnému spádu filmu. A když nehledáte hlubokomyslný film a nevadí vám přestat přemýšlet nad tím co se děje, tak Guns Akimbo za shlédnutí ale určitě stojí.

Guns Akimbo

Akční / Komedie / Thriller
Velká Británie / Nový Zéland / Německo / USA, 2019, 95 min

Režie: Jason Lei Howden

Scénář: Jason Lei Howden

Kamera: Stefan Ciupek

Hudba: Enis Rotthoff

Hrají: Daniel Radcliffe, Samara Weaving, Ned Dennehy, Rhys Darby, Natasha Liu Bordizzo, Ken Thomas a další

Jan Šnajder
Řídím se heslem kdo si hraje nezlobí. Milovník her, knih, filmů, seriálů, komiksů, Japonska. A vlastně všeho spojeného se sci-fi a fantasy. Ve svém věku jsem stále duší kluk, který miluje toulky po fantastických světech všeho druhu. Když pominu Harryho Pottera, se kterým jsem vyrůstal, tak mě ke čtení dotlačila kniha Neila Stephensona - Sníh a Roberta Fabiana – Mariňáci. Tyto dvě knížky v podstatě nasměrovaly můj literární život tím správným směrem a rád se k těmto dílkům vracím dodnes. Když pominu tenhle soubor nerdích vlastností, tak mám svoji taneční skupinu a hraju poloprofesionálně bowling. ?