Lauren S. Hissrich, scénáristka a producentka seriálu Zaklínač, který je momentálně v přípravě pod křídly Netflixu, včera oznámila na svém twitterovém účtu asi největší castingovou pecku roku, co se týče fantasy a sci-fi seriálové tvorby.

Seriál Zaklínač bude vycházet ze série úspěšných knižních předloh polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, který bude zároveň u seriálu fungovat jako konzultant.

Do hlavní role Geralta z Rivie byl obsazen Henry Cavill, kterého můžete znát jako Supermana aka Muže z Oceli nebo jednoho z dynamického dua z The Man from U. N. C. L. E. V poslední době Cavill zazářil jako agent CIA v Mission Impossible: Fallout.

Ihned po zveřejnění jména hlavního představitele se na internetu strhla lavina hejtů a odsuzování hlavního představitele, který se dle značné části internetové komunity na roli Geralta nehodí. Na zaklínače je až moc mladý, pohledný a nebo vysvalený. No, a podle dalších prostě neumí hrát.

My bychom k Henry Cavillovi dodali dvě věci. První je, že hrát umí. Výše zmíněné tituly jsou dobré filmy. A navíc je Henry fanda Zaklínače, toho herního a četl i Sapkowského knihy.

Tou druhou věcí je, že historie se může opakovat. Pamatujete si, jakou nevoli vzbudilo oznámení, že novým Bondem bude blonďatý, ne příliš šarmantní, Daniel Craig, který navíc ani neumí řídit auto s manuální převodovkou? Nebo, když byl do role Jokera (Dark Knight) obsazen Heath Ledger, kterému nikdo nevěřil, že by mohl zahrát zvráceného psychopatického zabijáka? No a opak se stal pravdou.

Pojďme tedy počkat i tentokrát. Všichni máme Zaklínače, ať už knihy nebo hry, rádi a chceme, aby seriál od Netflixu dopadl dobře a ne jako jeho polský předchůdce.

My Henrymu držíme pěsti. Taky mohli vybrat Idrise, že jo 🙂