Batman: Arkham Knight PS Plus

Blíží se září a to znamená hlavně jednu smutnou věc – konec prázdnin. Navěšte hlavy, možná vám to celé trochu vynahradí skutečnost, že se blíží opravdové pecky. V rámci PS Plus vše vykopne Batman a jeho Arkham Knight, doplněný o Darksiders 3. Mezi novinkami pak najdeme především historicko-fantastické RPG Greedfall, všemi očekávané Borderlands 3 nebo remasterovanou pohádku pro dospělé od studia Ghibli – Ni no kuni. Tak rychle nakoupit sešity, ať máte v září dostatek času na hraní! No, a pro nás, co již školní docházkou netrpíme, pojďme na to!

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight PS Plus Psal se rok 2009, konec srpna, a herní svět ohromila bomba. Batman: Arkham Asylum patří dodnes k tomu nejlepšímu, co za posledních deset let vyšlo. A když říkám deset let, tak je to shodou okolností právě na desetileté výročí batmanovské série, kdy se Play Station rozhodl do svého programu PS Plus přidat zdarma hru Batman: Arkham Knight!

A jestli Arkham Asylum označovalo znovuzrození superhrdinských her, tak Arkham Knight označuje konec jedné éry. Skrze celou sérii prostupuje několik jednotících motivů. Silný příběh, hutná atmosféra, výborný soubojový systém a otevřený svět Gothamu. S každým dalším dílem byl Gotham volnější a v Arkham Knight dosahuje detailní herní svět pomyslného vrcholu. Přidává navíc batmobil, který využijete k řešení úkolů a puzzlů.

Batman: Arkham Knight 2 Příběh samotný se točí okolo Batmana, Jima a Barbary Gordonových a kolem tří Robinů. Bude se brnkat na strunu Batmanovy příčetnosti a jeho psychika dostane zabrat. To celé odehrajete zhruba za 12 hodin herního času. Nevypadá to jako hodně, ale nezapomínejte že svět Gothamu je plný vedlejších questů a rozhodně se nudit nebudete. V nich potkáme staré známé Penguina, Two Face nebo Riddlera. Vaším hlavním nepřítelem však bude jednak Scarecrow a jednak také Arkham Knight, jakýsi militarizovaný anti-Batman. A nebojte, dočkáme se i Marka Hamilla jakožto Jokera!

Zkrátka a dobře, lepší poctu desetiletému výročí této série nešlo udělat, hru Batman:Arkham Knight najdete v PS Plus již třetího září!

Darksiders 3

Darksiders 3 Série Darksiders patří k tomu lepšímu, co lze na PS4 najít. Každý díl nás staví do role jednoho z jezdců apokalypsy, a tentokrát to je Zuřivost. Ta má za úkol pochytat a zneškodnit sedm smrtelných hříchů, vypuštěných jezdcem Válkou. Zuřivost na tento úkol přistoupí a vydává se každý z hříchů, převtělený do démonů, porazit.

Darksiders patří do dnes již trochu opomíjeného žánru hack´n´slash, který proslavilo například Diablo nebo později God of War. Tentokrát si navíc režim hack´n´slash můžete zapínat nebo vypínat, záleží, zda preferujete spíše rubačku, nebo více taktické úhybné manévry a údery ve správný čas. Každopádně patří Darksiders 3 k těm nejlepším kouskům, které letos PS Plus nabídl. Nekomplikovaný příběh, ale fajn herní zážitek.

Greedfall

Greedfall Tohle bude jedno z těch nejzajímavějších rpgéček, na která letos čekáme. Hra, která se pokusí namixovat historický a fantasy žánr? Hrňte to na nás! Prostředí Greedfall je silně inspirováno Evropou 17. století. Do toho ovšem musíte přidat fantasy příšery, kouzla a fantastiku.

Tento svět však zachvátila smrtící nemoc, zvaná Malichor. Existuje však ostrov, kam se nemoc nedostala a na kterém by mohl být k nalezení i lék, který by spasil svět. Vy se tak dostanete do role diplomata jménem De Sardet, který je na tento ostrov vyslán.

Greedfall 2 Možnosti při tvorbě postavy budou téměř neomezené, vyberete si pohlaví, vzhled, atributy atd. Další vývoj bude probíhat skrze talentový strom, který si budete upravovat na míru svému stylu hraní. Celý ostrov navíc obývá několik frakcí, s nimiž budete bojovat i spolupracovat. Z každé frakce navíc můžete nabrat jednoho společníka na svou cestu. Zároveň ale počítejte s tím, že veškeré frakce a společníci budou navzájem reagovat, takže přivedete-li společníka z jedné frakce do frakce znepřátelené, nepůjde konverzace úplně lehce.

Zajímavým nápadem pak byla (celkem logická) neschopnost ostrovních domorodců mluvit anglicky, takže si budete muset sehnat překladatele. Nebude to tedy jen o soubojích, ale i o diplomacii a o volbách. Pro milovníky RPG jeden z kandidátů na hru roku!

Borderlands 3

Borderlands 3 Střílečky a RPG, to byly kdysi dávno naprosto odlišné žánry. Série Borderlands však patří mezi průkopníky mixu těchto dvou žánrů, do kterého navíc přidala pseudo 3D komiksovou grafiku, což vyústilo v nadmíru originální mix. Díky úspěchu prvního dílu pak následoval i díl druhý a letos nás s velkým očekáváním potěší díl třetí.

Pozitivním faktem je do začátku to, že nás autoři pošlou trochu jiným směrem než tomu bylo dříve. Připravte se na plynulý pohyb prostředím, pomocí skoků, běhání po zdech a dalších skopičin. Borderlands jdou prostě s dobou. To se samozřejmě promítne i do přestřelek, které naberou na dynamice a akčním tempu.

Opět na vás čeká výběr z několika postav, které mají své specifické vlastnosti a schopnosti. Pomocí RPG prvků je pak budete ještě vylepšovat dál a dál. Pro každý herní styl budete ale potřebovat jiné schopnosti, a proto se nám už teď jeví Borderlands 3 jako kandidát na několikanásobné hraní. Zážitek by pokaždé měl být specifický. Sami jsme na to zvědaví a více uvidíte v recenzi!

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered Když jsme minulý rok recenzovali Ni No Kuni II, jednalo se z našeho pohledu o jednu z nejlepších her roku. Nádherný mix vizuálu z dílny studia Ghibli, pohádkového vyprávění a otevřeného světa, nadšení nebralo konce. A když jsem tenkrát brázdil fantastická údolí, říkal jsem si, jaká škoda, že jsem minul první díl. A budiž nám přáno, protože v září vyjde remasterovaná verze prvního dílu.

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered 2 Animace, které už tak braly dech, budou nyní v rozlišení 4K, filmové sekvence od studia Ghibli si lépe užít nejde. Samotná hra je kombinací klasických JRPG a sbírání pomocníků ve stylu Pokemon.  S postupem příběhu pak zlepšujete nejen hlavního hrdinu, Olivera, ale i pomocníky. Oliver samotný je na své cestě s cílem zachránit svou matku a také zachránit paralelní svět, který je ohrožován zlým kouzelníkem.

Jestli se něco dařilo ve druhém dílu Ni No Kuni, pak předložit hráčům takový příběh, který není ani příliš dětský, ani příliš dospělý. A to samé se dá očekávat i od prvního dílu. Každý si zde najde to své a my se rádi necháme unést do světa fantazie.