Sony Playstation červen 1
Autor: Sony Playstation

Červnové PS Plus potěší především militantní povahy, neboť jak SW:Battlefront II, tak Call of Duty World War II zkoumají vojenské konflikty a záleží jen, zda preferujete kulky nebo lasery. Pokud ani jedno, zkuste alespoň dlouho očekávané Last of Us II, nebo si odpočiňte u pohádkového Little Town Hero.

Star Wars Battlefront II

Sony Playstation červen 2
Autor: Sony Playstation

Příběhem Hvězdných válek se jako zlatá nit táhne jeden hlavní a vše přesahující motiv – souboj světlé a temné strany Síly. Každá hra ze světa Star Wars k tomuto konfliktu přistupuje jinak, ale série Battlefront si za svou cestu rozhodně zaslouží vyzkoušet. A to minimálně proto, že ji tento měsíc máte v rámci PS Plus zdarma!

Ale nebojte, zdaleka to není důvod proč si Battlefront II zahrát. Stejně jako spousta dalších současných her, i Battlefront II si zažil kontroverzi ohledně mikrotransakcí. Nikdo je úplně nemusí, obzvláště pokud jde o hru, která v době vydání nebyla úplně levná. Přidejte k tomu to, že šlo o tzv. “pay to win” koncept, neboli že vám zakoupené předměty přinášely herní výhodu a máte PR oheň na střeše.

Sony Playstation červen 3
Autor: Sony Playstation

EA k tomu navíc přistoupili navýsost zmateně a měnili stanoviska jako bačkory. Ale zkuste jim to dnes odpustit, protože Battlefront II má co nabídnout jak v singleplayeru, tak v multiplayeru.

V singleplayeru se dějově podíváme do doby po Návratu Jedie, přesněji do role Iden Versio, vůdkyně elitní imperiální jednotky, která musí uniknout ze zajetí a následně se postavit rebelům. Tak jednoduché to samozřejmě nebude a její postava bude v celém konfliktu hrát zásadní roli.

Vše trochu kazí otevřený konec, který vás má nalákat do multiplayeru, což považuji za ne úplně fér. Ale rozhodně dejte Battlefrontu II šanci, i kdyby jen proto, že se možná jeho hlavní protagonistka objeví v nové sezoně Mandaloriana!

Call of Duty World War II

Sony Playstation červen 4
Autor: Sony Playstation

Druhá světová válka, to je konflikt možná ždímanější, než souboj Impéria a rebelů ve Star Wars. Je to místo, kde Call of Duty vzniklo a je to také místo, kam se obloukem vrací. Vše čím kdysi první válečné díly Call of Duty vynikaly, najdete i zde.

Příběh jakoby vypadl z oka Bratrstvu neohrožených z HBO – spousta teatrálních záběrů, epických scén, na pozadí příběhu o přátelství a poutu válečného soužití.

Sony Playstation červen 5
Autor: Sony Playstation

Ani herně nečekejte nějakou revoluci, čeká vás více či méně široká koridorovka, kde budete kosit, na co přijdete. Celkově tu prostě není úplně co vypíchnout, protože jde o velice standardní díl série, která už někomu může lézt krkem.

Na druhou stran existují důvody, proč se série Call of Duty stala tak zásadním fenoménem posledních let a CoD World War II je všechny zahrnuje, a to ve velice povedené grafice. Jste-li fanouškem CoD, tak vás zde asi nic nepřekvapí a nijak extra nenadchne.

Sony Playstation červen 6
Autor: Sony Playstation

Ale pokud jste někdy uvažovali, že si CoD zahrajete a pořád jste to nějak odkládali, červnová nabídka PS Plus je pro vás jako dělaná. V poněkud průměrném balíčku totiž dostanete vše, co dělá sérii sérií a kdo ví, možná to bude začátek velkého fanouškovství. A pokud ne?

No, tak jste si zahráli velice solidní střílečku z období druhé světové války, to určitě není špatně strávený čas, nejste-li moc anti-militantní.

The Elder Scrolls Online Greymoor

Sony Playstation červen 7
Autor: Sony Playstation

O Elder Scrolls Online jsme se u nás na webu zmiňovali již několikrát a vždy to bylo s nadšením v hlase. Tentokrát na náš čeká velké DLC Greymoor, které nás zavede do západních regionů Skyrimu a zamíchá do příběhu nějaké ty vampíry.

Pozitvní zprávou je fakt, že celá kampaň bude velice dobře přístupná i pro nové hráče, takže jestli váhat zda TESO zkusit, Greymoor by mohl být ten správný impuls. Když jsme zmiňovali Skyrim, zapomeňte na ten známý a křížem krážem prochozený, protože příběh Greymoor se odehrává o nějakou tu tisícovku let dříve.

Příběh se bude postupně s každým čtvrtletím posunovat kupředu a celkově vás čeká rok dlouhé, goticky laděné, dobrodružství. A to už za to stojí.

The Last Of Us Part 2

Sony Playstation červen 8
Autor: Sony Playstation

Jedna z nejočekávanějších her roku je tady! The Last of Us, věřte nebo ne, vyšel už před šesti lety na Playstation 3! Trvalo to dlouho, ale konečně bychom se mohli dozvědět, jak bude příběh z dílny Naughty Dog pokračovat.

Ocitneme se pět let po skončení prvního dílu a Ellie, jedné z hlavních postav, je nyní devatenáct. Usadila se v horách ve Wyomingu a spolu s přítelkyní Dinou hlídkují po okolí. Netrvá to dlouho a narazí na mrtvého soba, kterého pravděpodobně zabili infikovaní.

Sony Playstation červen 9
Autor: Sony Playstation

Postupné prohledávání děsivých lokací a stísňující pocit naznačují, že Naughty Dog budou stavět na základech položených v prvním díle. Máme tu i silnou ženskou postavu a především veliký důraz na příběh.

Pokud vás první díl bavil, není o čem. Pokud jste ho nehráli, měla by to být příležitost se do světa ponořit a na dlouho se nevracet. Čeká vás samozřejmě recenze z naší dílny, takže pokud nevíte zda do toho jít, snad vám trochu poradíme.

Little Town Hero

Sony Playstation červen 10
Autor: Sony Playstation

A nakonec si pojďme dát jednu příjemnou animovanou věc, která původně vyšla na Nintendo Switch loni v říjnu. Příběh je zasazen do odříznuté vesničky na kraji světa. Jediná cesta pryč vede skrze hrad, který brání všem vesničanům v odchodu. Většina z nich ani na odchod nepomýšlí, narozdíl od hlavního hrdiny.

Tomu se osud změní poté, co vesnici napadne příšera, se kterou se popasuje. Je totiž jasné, že po takovém zážitku se k vesnickému životu vrátit nemůže, a vydá se tudíž na dobrodružství. Celý systém boje je postaven na kombinacích magických kamenů, které hlavní hrdina objevuje.

Nebude to tedy taková rubačka, jako spíše výpravná pohádka, u které se musíte zamyslet.