Květen je normálně doba, kdy bychom vycházeli ven a kochali se rozpukem jara. PS Plus nám to tentokrát moc neulehčí, neboť nás v něm čeká Farming Simulator 19 a Cities: Skylines. Naštěstí nás čekají i novinky které za to stojí – Rychle a zběsile, John Wick Hex nebo bláznivý Maneater. Pojďme se na to podívat blíže.
Farming Simulator 19
Co říci o hře, jejíž název už vše řekl. Farming simulator je prostě simulátor farmaření, alespoň tady trochu pomohu čtenářům neovládajícím angličtinu. Ale pojďme si alespoň udělat přehled toho, co ve hře najdeme.
Například to jsou pole a pastviny jak za velkou louží, tak v Evropě. Čeká vás také více než 300 autentických vozidel – mimo jiné značky John Deere, Case IH, New Holland, Challenger, Fendt, Massey Ferguson, Valtra, Krone, Deutz-Fahr, a další. Že vám to nic neříká? To nejste sami, ale možná právě proto bychom si to mohli zkusit zahrát. Když nic jiného, rozšíří se nám obzory.
Cities: Skylines
Druhou hrou v květnovém PS Plus jsou Cities: Skylines. Asi už tušíte, proč reakce na květnové PS Plus nebyly zrovna nadšené. Jde o další simulaci, tentokrát s o něco zábavnější premisou, neboť se bavíme o simulátoru stavby města.
Silnice, zastávky, parky, městská politika, znečištění, prostě všechno. Možná to nezní nic moc, ale taky byste mohli jezdit s kombajnem po poli, takže se chopte svého řemesla starosto a ukažte co umíte.
Star Wars Episode I: Racer
Blast from the past! Měli jsme tu světový den Star Wars a jaká jiná hra by se na to hodila, než Star Wars Episode I: Racer? Ano, vidíte dobře, Episode I.
Máme tu tedy extra retro, na které rád vzpomíná nejeden pařan. Spolu s Play Stationem vychází také na Nintendo Switch a dává vzpomenout na jednoduché závodění ve stylu Epizody I.
V dobách kdy Racer vyšel, se ještě nehrálo na žádné dokupované DLC, takže dostanete všechno hezky pokupě, 25 hratelných jezdců, např. Anakin Skywalker, Sebulba, nebo Ratts Tyerell. 8 různých světů, mio jiné Tatooine, Baroonda, a Malastare, možnosti upravovat svůj pod pomocí droidů a mnoho dalšího. Pokud chcete zavzpomínat na staré časy, tohle je možnost!
Maneater
Jestli bych chtěl někdy být mouchou na zdi, tak určitě v době, kdy Tripwire Interactive, autoři Maneateru, žádali o rozpočet na svou novou hru. Místnost plná kravaťáků a před nimi tým, který chce udělat šílený simulátor žraloka.
Jasně, Goat simulator si také svoje fanoušky našel, takže proč ne simulátor pojídání turistů. A o jaký žánr že vlastně jde? No přeci o ShaRkPG, to je jasné. Nebudete totiž jenom dělat cosplay na Čelisti, ale budete postupně získávat zkušenosti a ty přeměňovat na další a další schopnosti jako skoky, odolnost, nebo lepší smysly.
Nakonec z vás prostě bude totální alfa predátor a vy si budete říkat, jak to, že u toho sedíte už dvě desítky hodin. A nebo to taky bude naprostá blbost, ale to už nechám na vás.
Minecraft Dungeons
Ačkoliv by se mohlo zdát že Minecraft jako takový už je vytěžený a žije si svým vlastním životem, opak je pravdou! Čeká nás totiž nové pokračování, které přinese, akčně-dobrodružnou zábavu, inspirovanou klasickými dungeony, jen zasazenou do světa Minecraftu.
Možné ji bude hrát i v kooperativním módu s přáteli. Spousta zbraní, různorodé prostředí a klasický příběh o záchraně nevinných a poražení hlavního zlouna. Tady možná nečekejte revoluci, ale možnost si zahrát svůj oblíbený Minecraft trochu jinak.
Fast & Furious Crossroads
Auta, Vin Diesel a spousta akce. To je asi to nejstručnější shrnutí které by se dalo napsat. Ale postupně. Do kin se blíží devátý díl série, která začala jako pubertální street racingový film a vyvinula se v neskutečnou mašinu na peníze, která k rychlým autům přihodila absurdní množství akce a navrch i nějaký ten spin off film.
No a před vypuštěním filmu se často jako marketingový prvek hodí vypustit i hru. Často se na to najalo nějaké laciné studio, hra stála za prd, ale hlavně že byla licence a stejné jméno. Ale pozor, F&F:C má na starosti kdo? No přeci Bandai Namco! A to už je nějaké jméno! Hlasem se vám navíc připomenou Vin Diesel, Michelle Rodriguez nebo Tyrese Gibson.
Žánrově nečekejte nic jiného než vy filmech – hektickou závodní akci, protkanou mezinárodní špionáží. Je potřeba něco víc? Pokud ano, tak si ještě přidejte spoustu a spoustu výbuchů.
John Wick Hex
A máme tu další hru která již vyšla na PC a s nějakým zpožděním ji máme také na konzole. A není to nikdo jiný, než všemi milovaný John Wick! Titulový přívlastek Hex tu ale nemáme nadarmo.
Celá hra je totiž postavena na resource managementu a je hrána na hexagonových polích, které určují kam dojdete a co budete moci dělat. Ačkoliv by se na první pohled dalo čekat že JWH bude střílečka, což by žánrově velice sedělo, jde o izometrický pohled. A ten hlavní šok? Ono to podle PC recenzí opravdu svým způsobem funguje.
První verze hry pracovala dokonce s tahovým systémem, ale ten působil strašně staticky, obzvláště když se jedná o Johna Wicka. Došlo proto na změnu a každá postava pracuje se svou časovou osou, která umožňuje určitý počet akcí. Pokud si tedy chcete zkrátit čekání na další film s Johnem Wickem, tahle indie záležitost může docela dobře posloužit.
Warhammer 40,000: Mechanicus
Pojďme to zakončit nějak stylově – Warhammerem! Chopte se otěží jedné z technologicky nejvyspěleších armád ve vesmíru – Adeptus Mechanicus. Jakožto Magos Dominus Faustinius, povedete průzkumnou výpravu na nově objevenou planetu Silva Tenebris.
Na starosti budete mít správu surovin, objevování zapomenutých technologií, plánujte taktické operace a ovládejte své techno kněží. Důvodem proč si W40: Mechanicus zahrát je především variabilita příběhu, který nabídne několik možných vyústění a také příběh samotný, jelikož je z pera Bena Countera, autora který píše přímo pro Black Library. Čert vem, že je hra na trhu již od roku 2018 na PC, hlavní je, že jsme se na konzolích také dočkali.