Krotitelé draků v Paralelní Polis cover

Usměvavý vousáč je zpět a s ním i parta podivínů, co si tu a tam rádi sednou okolo stolu a zahrají nějakou tu hru. A při tom na ně dopadá záře reflektorů, míří kamery a v přímém přenosu je sledují lidé z nedaleké kavárny.

Není to tak dávno, co jsme psali o připravované televizní show, založené na hraní Dungeon & Dragons. O tom, zda Krotitelé draků spatří světlo světa, jste rozhodovali vy sami svou podporou na internetovém start-up serveru Startovač, kde tento projekt potřeboval získat více než půl milionu korun. A i když se vybrala opravdu úctyhodná suma, nakonec to nestačilo a dle pravidel byly peníze vráceny.

Ladislav Karpianus a jeho tým však nehodili pomyslný meč do žita a rozhodli se pokračovat! Koncept celého pořadu se „lehce“ změnil a my si nyní řekneme, jak. Vítejte zpět v Končině!

Směrem k úspěchu hezky od podlahy

Krotitelé draků v Paralelní Polis 1Jak už to tak občas u nových projektů bývá, člověk má na začátku velké oči. Stejně tak to bylo i u Krotitelů draků, kteří si po úvodním natáčení uvědomili, že jim vytyčený rozpočet ani náhodou nebude stačit a tak byla laťka na Startovači opravdu hodně vysoko. I přes neúspěch však byla odezva velká a komunita diváků dala jasně najevo, že je o tento žánr zájem.

Prvním krokem k restartu celé série byla změna formátu. Od sestříhaných epizod s velkou dávkou postprodukce se dostáváme k nesestříhaným dílům, které vychází na YouTube ve dvoutýdenním intervalu, obdobně jako v zahraničí populární Critical role. Délka jednoho videa se hýbe průměrně někde mezi dvěma až třemi hodinami a celkově se jedná o mnohem autentičtější počin, v němž můžete spatřit jak světlé tak i temnější chvilky celé skupiny. Jinými slovy i to, co byste v původní verzi neviděli, neboť by to bylo z různých důvodů vystřiženo. Pokud jste sami doposud D&D nehráli a láká vás to, tohle je asi ta nejlepší ukázka, jak taková hra probíhá.

I když původní svět, v němž se celý příběh odehrává, zůstal stejný, prostory natáčení se změnily. Nově se hráči přesunuli do Paralelní Polis, která krotitelům nabídla kvalitní zázemí, včetně techniky. Srovnáte-li původní díly s těmi novými, rozdíl je znatelný už co se vizuálu týče, avšak v rámci takovéhoto projektu máte na výběr prakticky jen ze dvou možností – buďto začít hezky od podlahy a postupně se zlepšovat, nebo to rovnou zabalit. Výhodou nového areálu je rovněž i kavárna, v níž se v době natáčení promítá na plátně livestream, takže se mohou nedočkaví fanoušci přijít podívat a zároveň si k tomu dát šálek kvalitní kávy.

Staňte se patronem a užijte si show s předstihem!

Krotitelé draků v Paralelní Polis 2První pokus se Startovačem sice nedopadl úplně podle představ, to však neznamená, že by na něj tým Krotitelů zapomněl nebo snad zanevřel. Do konce roku je v plánu zde zřídit patronský projekt, kde budete mít příležitost přispívat pravidelně každý měsíc menší sumou v rozmezí 100 až 1000 korun a tím se spolupodílet na životě celého projektu.

Pro ty z vás, jež se rozhodnou show podpořit, budou přichystány drobné odměny (stále probíhá jejich specifikace), mezi nimiž nebude chybět ani odkaz na živý stream přímo z natáčení, takže nebudete muset čekat na YouTube či chodit do kavárny, ale můžete si užít nový díl pěkně s předstihem v pohodlí vašeho domova.

V rámci jednotlivých dílů pak rovněž přibyly i soutěže o hodnotné ceny, tudíž kromě zábavy máte možnost vyhrát nějaký ten prezent, tematicky zaměřený na Dungeons & Dragons.

Delší stopáž, více prostoru, více nových postav

Krotitelé draků v Paralelní Polis 3Díky nesestříhanému modelu se výrazně navýšil čas jednotlivých dílů a tím se znatelně zvětšil prostor pro postavy, jež nejsou součástí hlavní skupiny (základním hrdinům jsme se věnovali v samostatném článku zde). V již zveřejněných epizodách jste tak měli možnost spatřit například geeka Jardu Konáše, který ztvárnil postavu Bolka či herce Boba Mikluše (divácky známý též jako strážmistr Topinka ze stejnojmenného seriálu ČT), jenž vdechl život ukecanému skřítčímu druidovi Trussovi.

V tomto trendu pak hodlají Krotitelé i nadále pokračovat. V plánu je zvát nové a známe hosty, kteří by se v pořadu objevili přibližně jednou za měsíc a primárně by se mělo jednat o známější lidi, herce, profesionální gamery, režiséry atp. V tuto chvíli již víme, že se určitě minimálně pár dalších v show objeví, ale jejich jména jsou zatím tajná, ať jste také trochu překvapení. A kdo z nás ví, které slavné osobnosti mají rády D&D? Nechme se překvapit!

Vánoce jsou pařby čas

Krotitelé draků v Paralelní Polis 4Někteří z vás mohli vidět Krotitele draků naživo v rámci vystoupení na Gameconu. Obdobná událost se chystá také na 18. Prosince v Paralelní Polis, kdy proběhne vánoční speciál, v němž se příběh přesune ze světa Končiny do zcela nového prostředí. Příběhově nebude vůbec navazovat na dosavadní hru, neboť půjde o tzv. oneshot – jednorázovku.

Ta by měla být více šílená, asi tak jako situace na D1, kterou bude v tu dobu pravděpodobně zasypávat bílé svinstvo, na nějž nebude v prosinci nikdo připraven. A jelikož budou vánoce již za dveřmi, můžeme očekávat vyprávění v podobném duchu. Dost možná tak půjde o záchranu Ježíška ze spárů zombie Santa Clause.

Pro bližší informace ohledně této specialitky doporučujeme pravidelně sledovat FB Krotitelů, kde se jistě dozvíte všechny potřebné informace.

Hodně štěstí a dobré čísla na kostkách

Krotitelé draků v Paralelní Polis 5Společně s novým formátem se naplno rozjelo i natáčení, takže již v tuto chvíli je jisté, že nás čeká ještě několik epizod. Jejich celkový počet oproti původnímu konceptu není vůbec dán a bude záviset čistě na odezvě fanoušků. Minimálně bychom se však měli dočkat deseti až patnácti dílů v rámci první příběhové linie. Finální číslo bude záviset na tom, jak se bude dařit hráčům a co jejich postavy budou dělat – kdo z vás hrál D&D či Dračák ví, že občas se může vyhnojit ledasco.

Pakliže projevíte o show zájem, budou následovat další kampaně, které navážou na úvodní příběh, ale žánrově se budou lišit. V tuto chvíli ovšem nezbývá nic jiného než popřát hodně štěstí, abychom jednou třeba mohli říct, že jsme společně stáli u zrodu české Critical role!