24 hodin s Michalem Ekrtem cover
Zdroj: Alpha Coders

ADC Blackfire Entertainment je jedno z největších vydavatelství deskových her v ČR i celosvětově (skrze mateřskou firmu Asmodee). Přinesli na stoly českých hráčů takové legendy jako Zaklínače, Small World of Warcraft, Pána Prstenů: Putování po Středozemi, Fallout Shelter, God of War a další. 

24 hodin s.. je obsahový formát, kdy se z perspektivy oslovené osoby text snažíme přiblížit čtenářům zajímavé a důležité osobnosti z oblasti fantastiky, které ne vždy stojí v záři reflektorů, ale zaslouží si být vidět. Jeden den života v práci a soukromí.

Jméno a příjmení: Michal Ekrt

Profese/firma: Board Games Brand Manager / ADC Blackfire Entertainment

Pracovní poslání: Užívám si, že výstupem mé práce je něco hmatatelného, co udělá radost spoustě lidí.

Životní motto: Co chceš mít udělané pořádně, udělej si sám.

Michal Ekrt / ADC Blackfire
Zdroj: Michal Ekrt / ADC Blackfire

06:30 Zvoní budík v mobilu, na přání manželky ho odkládám o 10 minut.

06:40 Budík zvoní podruhé, vstávám a po ranní hygieně budím starší dceru, konečně může zase chodit do školy (2. třída). Mezitím vstává i manželka s mladší dcerou.

Zatímco já se potřebuju nejdřív vzbudit v koupelně a teprve potom snídám, holky se to nějak naučily obráceně.

U snídaně poprvé za den projedu firemní instagram a Facebook odpovím na dotazy, které nepotřebují příliš přemýšlení.

07:30 Manželka teď pracuje z domova. Já to mám do práce 5 minut pěšky, nicméně ujímám se rozvážení dětí do školky a školy. Dneska na mě vychází i střídavý odvoz kamarádova syna, který chodí do stejné třídy jako starší dcera.

07:40 Mladší dceru vysazuji ve školce.

07:55 Starší dceru se spolužákem vysazuji před školou.

08:05 Dorážím do kanceláře. Tento týden poprvé a naposledy. Kvůli současné situaci trávím mnohem víc času na home office, protože interním proticovidovým nařízením nemáme být na jednom oddělení v kanceláři více než ve dvou a my jsme běžně čtyři.

Zkontroluji speciální facebookovou skupinu pro bloggery, vloggery, recenzenty,… a nově přidané odkazy na videa a články nastavuji na zveřejnění přes naší facebookovou stránku. Dovyřídím komplexnější dotazy na Facebooku a Instagramu a vrhnu se na e-maily.

09:00 Část e-mailů se týkala reklamací deskových her. V jiných firmách by je možná mohla vyřizovat nějaká asistentka, ale v Blackfire jsem jediný, kdo ví, „kam sáhnout“, bez nějakého delšího pátrání. Najít figurku pěšáka Lannisterů z deskové Hry o trůny nebo žeton ohně z Putování po Středozemi prostě musí odborník:)

09:30 Naše francouzská „matka“ Asmodee poslala podklady k nové hře. Přeposílám je do našeho externího grafického studia s žádostí o kalkulaci lokalizace. Je to jen formalita a za pár minut je vše spočítané a lokalizační tým má zelenou.

Zároveň dostávám ke korektuře hotové soubory k další hře, na které zrovna pracujeme. Všechno je v pořádku, takže je přeposílám dodavateli.

10:30 Je čtvrtek, což znamená, že za normálních okolností by mě ve čtvrt na čtyři čekala schůzka s asistentkou účetní a obchodním týmem ohledně pohledávek. V době covidové se však nescházíme, pouze posíláme reporty mailem.

Osobně mám na starosti jen pár desítek zahraničních zákazníků, kteří organizují turnaje v karetní hře Pokémon a jednou za čtvrt roku si na ně objednávají zboží. V placení jsou poměrně spolehliví, přesto je potřeba poslat pár upomínek a do reportu pak vypsat, kdo byl osloven a jaký je očekávaný termín plateb.

11:00 Odjíždím domů na oběd, který dneska nachystala manželka.

11:40 Jsem zpátky v kanceláři a opět jako první kontroluji zprávy na Facebooku a Instagramu a odpovídám na ně. Kolegové teď spravují poměrně rozsáhlé on-line kampaně, takže namátkově procházím i diskuse pod sponzorovanými příspěvky.

12:00 Včera nám dorazila na sklad jedna nová hra, připravuji objednávky pro odeslání vzorků recenzentům. Aktuálně komunikuji zhruba se 30 aktivními kontakty. Je potřeba vybrat +/- 20, kteří tu konkrétní hru dostanou. Někteří si o ní napíší sami, jiným posílám vzorky automaticky.

12:30 Studuji prezentaci programu na podporu specializovaných prodejen pro všechny distribuční jednotky Asmodee, za půl hodiny kvůli ní proběhne skype call.

13:00 Skype call s centrálou Asmodee a kolegy z jiných států. Zbytečný, skoro jako vždy. Předčítají nám prezentaci, kterou jsme si už stejně všichni přečetli sami. Otázky nikdo nemá, ale v Asmodee si může někdo udělat fajfku za splněný úkol.

14:00 Včera jsme měli konferenční hovor s organizátory Comic Conu Prague. Jsou přesvědčení, že v roce 2021 opět proběhne. Ať už v původním únorovém termín, čemuž nikdo nevěří, nebo v květnu, případně na podzim. Připravuji náčrt prezentačního a prodejního stánku pro externího dodavatele.

Letos jsme měli nejhezčí stánek ze všech českých deskoherních distributorů a příští rok rozhodně neslevíme. Kromě nejhezčího chceme i největší a za předpokladu, že 2 naši důležití dodavatelé rozbijí marketingové prasátko a akci podpoří, tak to bude opravdu velkolepé. Bez nich jenom skvělé.

15:00 Přijíždí PPL se zásilkou ze skladu. Vzhledem k tomu, že je v ní spoustu her pro marketing, ujímám se řezáčku na krabice a „porcování medvěda“.

Přišly hry na ceny do soutěží pro kolegu, hry na rozebrání na reklamace pro mě, novinky, které v posledním týdnu dorazily na slad od dodavatelů a blíží se Vánoce, tak i objednávky skoro všech lidí z firmy.

15:15 Odjíždím vyzvednout starší dceru ze školy, mladší mezitím vyzvedla ze školky manželka, zbytek dne už budu pracovat z domova.

15:45 Už sedím u počítače doma, manželka je ještě venku s mladší dcerou a ta starší už se zabaví sama, takže mě nikdo neruší. Opět projedu sociální sítě a odpovídám na došlé e-maily. Zakládám si na tom, že na všechny e-maily, které dorazí v pracovní době, odpovím ještě ten samý den.

16:15 Na webu hraj.cz aktualizuji stránku se seznamem připravovaných her. Některé už jsou na skladě, jiné přesouvám z kategorie „lokalizuje se“ do kategorie „vyrábí se“.

Zároveň přidávám na web jednu novou hru a k několik dalším doplňuji videa, která v průběhu posledních dní vytvořili naši spolupracující vloggeři.

17:00 Naposledy kontroluji firemní sociální sítě na počítači a vypínám ho. Je čas si jít hrát s dětmi. Dorazily mi nějaké vzorky her od zahraničních dodavatelů, takže ty, které jdou vyzkoušet s holkami, testuju jako první na nich. Naštěstí je to baví.

18:30 Holky se jdou koupat, manželka si jde zaběhat a já chystám večeři. Sice jsem se chtěl jít taky proběhnout, ale zítra je taky den. Budu dělat z domova a děti do školy bere kamarád, takže vyběhnu hned ráno.

19:15 Děti jsou v posteli a pouští si na dobrou noc asi po patnácté jeden z dílů Harryho Pottera. Manželka se vrátila z výběhu, dáme si spolu sprchu, večeři otevíráme flašku vína a pouštíme Netflix. Dneska načínáme čtvrtou řadu Lucifera.

22:00 Manželka odchází spát. Na mobilu dneska naposledy projedu firemní Instagram a Facebook a pouštím Fifu na PlayStationu.

23:55 Snažím se chodit spát o půlnoci, ale přesvědčím se, že jedním zápasem navíc nic nezkazím.

00:20 Jdu si vyčistit zuby a… dobrou noc.