Con Morhen: duchovní nástupce největších zaklínačských akcí v Česku
Zdroj: Con Morhen

V české zaklínačské komunitě došlo k zásadním změnám a na poli outdoorových akcí vzniká Con Morhen jako nástupce Blaviconu.

Jeden z představitelů realizátorů Con Morhen, Vojtěch Kačírek, poskytl krátký rozhovor, ve kterém popisuje detaily celé akce a zaměření na návštěvníky.

Tak pojďme na to. Co je Corn Morhen a proč vznikl?

Con Morhen je duchovní nástupce zaklínačských akcí a vznikl primárně pro to aby se v Čechách zaklínačsky tématické akce mohly odehrávat a vzkvétat i nadále.

Jaký je rozdíl mezi Con Morhen a Blaviconem?

Bude tam spíš hodně podobností. Ale máme jiný, leč velmi obdobný organizační tým a budeme se snažit cílit na trochu jiné aspekty festivalu než cílil Blavicon.
Primárně se budeme zaměřovat na jedinečné zážitky a jejich kvalitu pro všechny zúčastněné.

Ale hlavní a velký rozdíl tam jeden je, nicméně o něm nemůžu v současnosti ještě mluvit.

Con Morhen: duchovní nástupce největších zaklínačských akcí v Česku
Zdroj: Con Morhen

Co se stalo s Blaviconem?

Ja bych řekl, že důstojně skončil, ale popravdě nejsem ten pravý, kdo by na to mohl odpovídat. Blavicon pro mě zůstává ve vzpomínkách a s Con Morhenem jdeme novým směrem.

Spustili jste prodej vstupenek na Con Morhen, rok první. Jakou cestu jste zvolili? Čím chcete přilákat zájemce?

Nalákat je chci především na zaklínačské zážitky, hudbu, ale jedna věc by měla vybočovat nad ostatní aspekty. A tím je divadelní scéna. Letošní první ročník se bude točit kolem příběhu , které můžeme znát z dlc Zaklínače 3 a to srdce z Kamene. Klasický tragický, až skoro archetypální příběh o lásce, zklamání a prokletých duších.

Snaha je na divadelní scéně veteránům ukázat příběhy které již znají, ale z jiného úhlu pohledu a nováčky zase nalákat, ale zároveň jim nekazit zážitky z možného hraní her, či četbě knih.

Jak se může návštěvník akce zapojit do dění na Con Morhenu?

Akce chceme mít primárně rozdělené na dva typy. Větší, jako jsou Prokletá Srdce a menší, jako jsou Podsvětí a Písky Ofieru.

Na větších akcích, chceme aby se návštěvník víc zaměřil na sebe a larpové dění nebude tak silné.

Na akcích menších zas chceme dát větší důraz na intenzivnější larpové hraní, které má pak ve výsledku i větší vliv na celkový průběh dění.

Con Morhen: duchovní nástupce největších zaklínačských akcí v Česku
Zdroj: Con Morhen

Co je tedy Con Morhen? Larp? Dřevárna? Outdoorový event? dovolená? 

Masivní relaxační masáž psychicky.
Ne ale teď vážně. Pro každého takovéhle akce znamenají něco jiného. Ale vím, že nemálo lidí si jezdí na tyhle akce odpočinout od každodenní šedi pracovního života.

Con Morhen spojuje prvky několika typů akcí.
Má cosi z hudebního festivalu, divadelní hry, klasického conu, cosplaye, larpu, tu trocha z historických akcí a taky často larpové prvky.

Kdo by měl být typickým návštěvníkem? Koho čekáte, že přijede?

Věříme, že to budou primárně fanoušci zaklínače, ať už knižního, herního nebo seriálového. Taky cílíme na lidi které zajímá cosplay, larpy, počítačové a deskové hry nebo například evropská středověká historie.

Budete zaměřeni na single návštěvníky? Nebo mohou přijet případně i páry nebo cele rodiny? Jaký je vlastně ideální věk vašeho návštěvníka?

Znám spoustu lidí, kteří si díky zaklinačské a gwint komunitě našli partnera, takže single lidé jsou určitě vítáni.

Ideální věkový průměr je podle mě 25. Ale nebránime se samozřejmě mladším i starším. Pro děti to spíše není, podle mě by si nenašli moc zábavy a ani na ně necílíme. Zaklínač je spíš podle mého názoru pro starší náctileté a dál.

Díky moc za informace, a ať se vám daří a jste minimálně tak dobří, jako vaši předchůdci.

Con Morhen: duchovní nástupce největších zaklínačských akcí v Česku
Zdroj: Con Morhen