Cyberpunk s Krotiteli draků
Zdroj: Krotitelé draků

Nad temnými uličkami Night City prolétávají pátrací drony kyberpolicie. Členové místních gangů se potichu plíží stíny, aby nevyplašili svou kořist. Korporátní útočné týmy jdou přímočaře za svým cílem a kolemjdoucí jim utíkají z cesty. Všichni míří za svou kořistí. 

Takhle nějak by mohlo vypadat jedno ze stolních RPG cyberpunkových dobrodružství v Night City, které by se hrálo podle pravidel Cyberpunk Red.

A takhle nějak může vypadat i to, které budou hrát Krotitelé draků dnes večer, a kterého se můžete přímo online zúčastnit jako diváci.

O co dnes půjde?

Cyberpunk s Krotiteli draků 1
Zdroj: R. Talsorian Games

Krotitelé draků, kteří jsou nadšení hráči stolního RPG Dungeons & Dragons, si ve svém dalším online streamu zahrají Oneshot, jednu hru, ke které diváci nemusí mít nic nakoukáno předem, nejde o žádný seriál, ale jednorázovou podívanou.

A tenhle díl online hraní RPG se bude odehrávat v Night City, do kterého je situována aktuálně nejočekávanější hra pro PC a konzole – Cyberpunk 2077.

Dnešní cyberpunkový Oneshot Krotitelů draků je věnovaný všem fandům cyberpunku jako žánru, a nadšeným a čekajícím fanouškům Cyberpunku 2077, protože tohle online hraní bude probíhat na základě pravidel stolního RPG Cyberpunk Red, jehož aktuální edice byla vytvořena ve spolupráci s CD Projektem, kteří stojí za Cyberpunk 2077.

Reálie a atmosféra

Cyberpunk 2077
Zdroj: CD Projekt

Pokud se bojíte prozrazení detailů z hry Cyberpunk 2077, tak jsou vaše obavy liché. Krotitelé draků si pro své hraní vypůjčí pouze reálie Night City, popisy gangů a dokonce i některých NPC, které budou v počítačové hře, ale to je vše.

Diváci se nemusí bát žádných spoilerů a prozrazování děje.

Cyberpunk Oneshot v podání Krotitelů draků bude samostatný příběh, jakási předehra, k Cyberpunk 2077, která diváky může ještě více na Cyberpunk 2077 navnadit a umožnit jim rychleji a komfortněji skočit do cyberpunkového světa hry, která vyjde den po odehrání Oneshotu.

Atmosféru hraní Krotitelé draků posunou k cyberpunkovému stylu připraveným speciálním soundtrackem, který bude plný nadupané elektronické hudby.

Soundtrack bude obsahovat také ruchy z prostředí různých lokací, jako jsou opuštěná továrna, temný undergroundový klub a nebo prosperující nevěstinec.

Což navádí k důležité poznámce. Celé online hraní bude probíhat v ratingu 18+, na což budou Krotitelé draků několikrát před samotným hraním upozorňovat.

Všichni hráči cyberpunkového Oneshotu budou oblečení do kostýmů, jejichž kvalita a vzhled budou hraničit s cosplayem. Před samotným natáčením stráví Krotitelé draků osm hodin líčením, maskováním a úpravami kostýmů, které mají co nejvěrněji odpovídat hraným postavám ze světa Cyberpunk 2077.

Koho v online streamu potkáte

V ulicích Night City bude o svůj život bojovat nesourodá skupina dobrodruhů. Prvním z dobrodruhů je již výše zmíněný Fixer.

Zdánlivý šikula, který umí vše zařídit, ale jeho skutečné kouzlo tkví v tom, že lidem závislým na psychovizi (obdoba upgradované virtuální reality, která přenáší přímo do těla neurologické impulsy a vše, co člověk v psychovizi zažívá, se tak formou prožitků přenáší i do reality) dealuje další kazety, ale pod podmínkou, že pro něj udělají na oplátku drobnou službičku.

Fixer si tak vybudoval vlastní farmu psychovizních otroků.

Dalším do party je punkový netrunner jménem Dandre Ingram. Nejčastěji je ve svém chladícím obleku napojený na Síť, odkud doluje důležité informace a data, které následně prodává nejlepší nabídce.

Ingram je členem tajemstvím opředeném gangu Voodoo Boys, nejlepším síťařům v Night City, kteří dali pojmu „informace jsou moc“ nový význam a jsou v podstatě nedotknutelní.

Nováčkem v týmu je Sněžka, známá celebrita a influencerka v oblasti zábavy pro dospělé a pomůcek k ní určených. Její doménou jsou recenze skrze psychovizi, kde díky svému naturelu a živočišnému vyjadřování získala milióny fanoušků.

Sněžku chrání před její slávou a fanoušky Harak. Harak je bodyguard, chcete-li augumentovaná gorila. A společně se Sněžkou jsou oba nechtěnými a náhodnými „kolemjdoucími“, kteří jsou nuceni se k týmu připojit a společně prožít jedno drsnější dobrodružství, které na svém konci může změnit celé Night City.

A poslední, pouze však v pořadí počítání, členkou týmu je Pixla, nomádka, která žila mimo hranice Night City a do megapole nikdy nevkročila. Což se nyní změní a bude zajímavé, jak rychle se v prostředí cyberpunkového města zorientuje a zda se staně kořistí nebo lovcem.

Závěrem

Cyberpunkový Oneshot Krotitelů draků by si neměli nechat ujít fandové cyberpunkového žánru, ale ani hráči nažhavení na vydání hry Cyberpunk 2077. Obě skupiny si ve večerním hraní najdou pro sebe to pravé.

Ale vyloučeni nejsou ani „normální“ hráči stolních RPG včetně Dungeons & Dragons. Právě ti si mohou porovnat své zkušenosti a znalosti herních systému s Cyberpunk RED a třeba tak i objevit nové možnosti hraní.

Takže na co čekáte? Nažhavte dráty, připravte psychovizi, zabarikádujte vstup do domova a sejdeme se na Twitch kanále Krotitelů draků dneska v 20:00.