Červenec na Play Station

Je tu další měsíc a spolu s ním i další hry. Jaké nás čekají novinky? A co najdeme v rámci programu PS Plus? Na straně novinek to bude především starý dobrý Wolfenstein. Jednak nás čeká Wolfenstein: Youngblood a jednak také Wolfenstein: Cyberpilot na VR. Obě varianty vypadají výborně a nemůžeme se jich dočkat. No a PS Plus nám tentokrát přinese fantastický Detroit: Become Human a arkádové závodění Horizon Chase Turbo. Spolu s Detroit: Become Human navíc dostanete příjemné překvapení.

Detroit: Become Human

Playstation v červenci 1Vítejte v Detroitu roku 2036. Zapomeňte na úpadek automobilového průmyslu, celé město postavil na nohy vynález androidů, kteří jsou nyní součástí každodenního života. Problém však nastává ve chvíli, kdy se androidi začínají chovat tak, jako by to opravdu byly živé bytosti.

Detroit: Become Human patří do škatulky tzv. filmově herních zážitků. Místo akce a zběsilého mačkání čudlíků vás čekají emoce, příběh a vyprávění. V hlavní roli ale stále zůstáváte vy a vaše rozhodnutí. Právě ta mají vliv na to, kterým směrem se příběh ponese a jak to nakonec dopadne.

Takovou návnadou na to, jak se vlastně bude Detroit: Become Human hrát, bylo demo, ve kterém jste v roli policejního androida Connora měli zabránit tomu, aby jiný android s vadným softwarem zabil rukojmí. Postavy budou ale celkem tři, kromě Connora ještě Marcus, android a osobní asistent starého umělce, a také Kara, androidí domácí hospodyňka. A nakonec na nějakou tu akci, ve které si ozkoušíte své reakce, dojde. V první řadě ale platí – zde jde hlavně o příběh a vaše volby.

No a kde je to překvapení? Jelikož v rámci PS Plus dostanete Digital deluxe edition, naleznete v ní i další hru, Heavy Rain. Ta byla jednou z prvních vlaštovek filmově herních zážitků a sloužila jako takový základ, který Detroit: Become Human rozvinul do plné krásy. Tohle nám v redakci opravdu udělalo radost!

Horizon Chase Turbo

Začneme na vlně nostalgie a retra, která se červencovými novinkami táhne jako červená nit. Horizon Chase Turbo odkazuje na klasické závdní automaty z devadesátých let, které nás stály nejednu pětikačku. Znáte to, ještě jedna jízda a jdeme od toho. Čeká na vás jednoduhá grafika, jednoduché ovládání, klasický split-screen multiplayer, prostě čistá zábava bez nějakých příkras. Zahrát si můžete až se třemi spoluhráči a doprovázet vás u toho bude retro soundtrack, který klade důraz na syntetické rytmy. Zapnete a frčíte do dáli…

Wolfentein: Youngblood – poněkud odlehčenější varianta známé střílečky

Wolfeinstein: YoungbloodKdo hrál Wolfenstein II: The New Colossus, ten pamatuje na velice temnou příběhovou linku, která nás zavedla do minulosti hlavního hrdiny téhle klasiky BJ Blazkowitze. Jeho otec ho fyzicky a psychicky týral, takže BJ utekl k armádě jak nejdříve jen to šlo. Komu ale tohle rejpání se v temné minulosti uplně nevyhovovalo, může pomalu jásat.

Jerk Gustafsson, ředitel MachineGames, kteří mají Wolfensteina na starosti, prozradil, že můžeme očekávat změnu atmosféry. Nečekejte obrat o 180 stupňů, pořád tu bude temný humor. Ale obě hlavní protagonistky, dcery Blazkowitze, dvojčata Sophia a Jessica, jsou tím hlavním důvodem, proč se příběh trochu osvěží a změní.

wolfenstein: youngblood 2„Přiběh New Colossus byl trochu temný, protože jsme chtěli vyprávět příběh toho, jak BJ dospíval, a to bylo automaticky trochu drsnější.

V Youngblood chceme přají na trochu odlehčenější atmosféru. Je tam sice čený humor, ale obecně řečeno je ten příběh odlehčenější. Zároveň se chceme odkazovat spíše na 80. léta. Celý příběh je o hledání otce, behěm čehož musí dívky dospět v ženy. Sám jsem velice spokojený s tím, jak se dějové linky vydařily,“ prozradil Gustafsson v rozhovoru pro VG247.

V naší redakci převládá názor, že černého humoru není nikdy dost, takže dokud zůstává, my se těšíme. Navíc to není jediný Wolfenstein, který nás čeká!

Wolfenstein: Cyberpilot

Wolfenstein: Cyberpilot 2Ačkoliv světla ramp míří spíše na Youngblood, byla by škoda opomenout velice očekávaný VR titul Cyberpilot. Stejně jako Youngblood, i Cyberpilot přijde na trh v červenci, konkrétně 26. 7. O hře samotné se toho zatím moc neví, ale měli byste se chopit role hackera v Paříži, v 80. letech.

Vaším hlavním úkolem bude vypomáhat francouzským odbojářům v boji proti náckům (jak jinak). Jelikož jste ale hacker a ne nějaký obyčejný pěšák, budete se nabourávat do válečných strojů, které náckové vlastní a pak s nimi rozsévat zkázu. Zní to zábavně, ale uvidíme jaká bude realita.

Stranger Things 3: The Game

Stranger Things 3: The gameVíte, co se stane čtvrtého července? To prosím přijde premiéra nové řady Stranger Things na Netflix. A víte, co se stane ještě? Vyjde stejnojmenná hra! Designově se jedná o hrubé retro, protože autoři vsadili na starý 16 bitový art, který ale na první pohled dokonale pasuje k atmosféře Stranger Things.

Příběh by měl obsahovat nejen prvky ze seriálu, ale také nějkteré novinky, které na Netflixu nenajdete. Čeká na vás výběr z dvanácti postav, z nichž každá má trochu jiné schopnosti a pomůže svým dílem k vyřešení záhad města Hawkins. Postav bude na obrazovce vždy několik a budete je ovládat buď s přáteli v rámci co-op hraní, a nebo budete hrát sami a další postavy bude ovládat umělá inteligence. Ta samozřejmě nebude hrát uplně sama, ale budete ji muset navigovat. Podívejte se sami na první screenshoty, ať můžete říct, jak to na vás působí. Z našeho pohledu vypadá především volba grafiky jako trefa do černého.

Blazing Chrome

Blazing ChromeA u retro grafiky ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát to ale bude retro se vším všudy. Blazing Chrome je totiž novinka, která navazuje na hry jako například Contra. Princip je jednoduchý, jde o klasickou 2D arkádovku, kde skáčete, kosíte nepřátele a sem tam si musíte poradit s nějakým tím bossem.

To celé zabalené, stejně jako Stranger Things 3, do krásného 16 bitového artového stylu. Hru má na starosti brazilské studio JoyMasher, které spadá pod iniciativu The Arcade Crew, neboli se snaží přenést hratelnost a grafiku starých dobrých plošinovek a stříleček do nové doby. Je jasné, že tohle není pro každého, ale pokud hledáte nějakou možnost, jak s přáteli zavzpomínat na staré dobré hry, tak tohle vypadá jako trefa do černého!

Dragon Quest Builders 2 – Minecraft si podává ruku s Dragon Questem

Dragon Quest Builders 2Série Dragon Quest prožívá v posledních letech tak trochu renesanci. Poté, co to jednu dobu vypadalo, že mají fanoušci série na západu útrum, se postupně vrací na trh a společně s dalšími díly přichází i stavitelská odnož – Dragon Quest Builders.

Vaším úkolem je, jak už název napovídá, stavět. Zatímco v prvním díle jste renovovali království po událostech prvního Dragon Questu, druhý díl vás umístí na osamělý ostrov, kde se budete snažit vybudovat něco z nuly. Jednu z hlavních rolí bude tentokrát hrát Malroth, záporňák z Dragon Quest 2. Zároveň je připraven on-line multiplayer až pro čtyři hráče. Pokud hledáte klidnější zážitek na léto, Dragon Quest Builders 2 vypadá nadějně. Musíme jen doufat v lokalizaci pro náš trh.