Čas nám letí jako voda a máme tu opět připomenutí herních novinek na Playstation, včetně odhalení nových her v rámci programu PS plus! Mezi všemi vyčnívají především Tom Clancy´s The Division 2, Devil May Cry 5, Left Alive nebo The Sinking City. V rámci PS Plus poté přichází Call of Duty: Modern Warfare a The Witness. Únor nám ale přinesl pecky jako Metro: Exodus nebo Far Cry New Dawn. Povede se březen ještě víc? A kde máme proboha brát čas na všechno to hraní?

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Tuhle sérii netřeba představovat, jelikož tvoří páteř moderního věku her. Čtvrtý díl série, který poprvé zabrousil do současnosti, respektive do lehké budoucnosti, je jedním z nejlépe hodnocených.

Krátkou herní dobu, jenž se pohybuje okolo sedmi hodin, kompenzoval velice solidní příběh, který vás postavil do role třech postav. Zejména tajná mise odehrávající se v oblasti Černobylu nejspíše utkvěla všem fanouškům v paměti.

No, a pro ty, kteří by si to chtěli zopakovat nebo dokonce zažít poprvé, se CoD: Modern Warfare vrací v remasterované podobě. Příběh vás zavede jak do Ruska, tak na Blízký východ. Byla by velká chyba tuhle klasiku minout!

The Witness

Říká vám něco Braid? To byla taková milá krásně animovaná skákačka, říznutá hádankami, ve které jste mohli napravovat své chyby a vracet nebo ohýbat čas. Ta vyšla v roce 2008 a měl ji na svědomí Jonathan Blow. Ten pak následujících osm let pracoval na pokračování, které nakonec v roce 2016 vyšlo.

Probudíte se na ostrově, sami, nic si napamatujete a kolem vás je spousta záhad a hádanek. Vaše paměť vám sice neslouží, ale to neznamená, že byste nemohli ostrov pořádně prozkoumat. Vlastně spíš naopak, prozkoumat ho musíte, pokud se chcete dostat pryč. Pokud chcete zaměstnat mozek, určitě sáhněte po The Witness. Bude to zážitek, na který nezapomenete.

Dead or Alive 6

Hned první březnový den potěší všechny fanoušky bojovek. Série Dead or Alive se zapsala do herních dějin jako mix klasických bojovek typu Tekken nebo Virtua Fighter, okořeněný o lehce sexuální podtón, který staví především na ženských postavách. Díky tomu se série dostala častokrát pod palbu kritiky a v šestém dílu by se autoři měli více soustředit na herní aspekty a méně na vizuál.

Pokud přijde změna vizuálu, tak jen směrem k drsnějšímu vzhledu. Přesto většina základních věcí zůstane – souboje v rychlém tempu, komba a trochu zjednodušené ovládání, které přinese například kombo pomocí opakovaného zmáčknutí jednoho tlačítka. Těšte se na prozatím ohlášených dvacet šest hratelných postav, mezi které nově přibude například Diego, street-fighter americko-mexického původu, nebo NiCO, finskou vědkyni. Musím uznat, že v oblasti postav jsou autoři skutečně kreativní. 

Left Alive

Horor od Square Enix. Potřebujete vědět víc? Ale jasně, potřebujete. Na svědomí mají tuhle hororovou střílečku veteráni herního vývoje Toshifumi Nabeshima (série Armored Core), Yoji Shinkawa (série Metal Gear Solid) a Takayuki Yanase (Ghost in the Shell, Xenoblade Chronicles).

Sledovat budete osudy tří protagonistů během drtivé invaze odehrávající se v roce 2127. Základ hry bude postaven na souboji člověka s technikou. Očekávejte gadgety, futuristické zbraně a hlavně mechy. Díky různým stylům technologické výbavy si můžete vybrat svůj vlastní styl hraní. Preferujete radší stealth? Přimou konfrontaci? Je to jen na vás. 

Díky online propojení hráčů můžete narazit na místa, kde ostatní hráči často umírají a vy budete dopředu varováni. Zároveň můžete narazit i na mrtvá těla hráčů, kteří zde padli a obrat je o jejich loot. Otázkou je, jestli vám bude stát za to, pohybovat se v této oblasti jen tak bezprizorně a obírat mrtvoly. Square Enix také prozradil, že bude ve hře tzv. Game Plus mód, který vám umožní rozehrát hru od kapitoly 1, ale s lehce upravenými schopnostmi. Díky tomu pak můžete splnit i questy, na které jste si při prvním hraní netroufli a zážitek by se vám měl díky tomu obohatit. 

One Piece: World Seeker

OP: WS je animovaná akční adventura odehrávající se v otevřeném světě, navazující na mangu a anime One Piece.

Pokud vám manga ani anime nic neříkají, pak budete možná alespoň znát předchozí hry ze série – One Piece: Pirate Warriors, Grand Cruise nebo Great Pirate Colosseum.

Každopádě je to poprvé, kdy se dočkáme otevřeného světa a zároveň se bude vracet většina postav známých z této série. A pokud jste navíc někdy hráli hru, kterou měli na starosti vydavatelé z Bandai Namco, zřejmě i do tohoto kousku naskočíte jako do starých bot. 

The Sinking City – čeká nás nejlepší Lovecraftovská hra posledních let?

Her inspirovaných Lovecraftem vyšlo už několik a vždy to bylo tak trochu dobré, ale nikdy ne výborné. Vždy tomu něco do skutečného Lovecrafta chybělo. Zatímco mnoho jiných tvůrců si vylámalo zuby na téměř doslovném převyprávění Lovecraftových příběhů, autoři z Frogwares volí jiný přístup. „Nakonec jsme se rozhodli, že radši zprostředkujeme nový příběh, nasazený do Lovecraftovského prostředí. Snažit se převyprávět něco, co už lidé četli a mají o tom svou vlastní představu, jen abychom na tom mohli postavit marketing, by bylo bláznivé.“

A já tleskám! Konečně má někdo  odvahu, odvyprávět nám svůj vlastní příběh a neschovávat se jen za slavné jméno. Důraz bude také postaven na důsledcích vašich vlastních akcí. Nejen, že se budete sami rozhodovat, ale také se budete muset poprat s výsledkem. Což může být, v případě že stojíte před volbou menšího zla, celkem oříšek. Očekáváme temnou, hutnou atmosféru, strach, depresi a všechno, co k Lovecraftovi patří.

The Division 2

Tato akční, post-apokalypticky laděná hra, vyšla poprvé v roce 2016. Jednalo se o akční střílečku s RPG prvky a trochu mixnuté s MMO. Klíčová byla ve hře spolupráce, hratelnost a RPG prvky, obohacující již tak povedenou akční složku hry. Po prudkém odlivu hráčů, způsobeném trochu nudným obsahem poté, co jste příběh dohráli, se Ubisoft chytil za hlavu a postupem času hru vyšperkoval.

Druhý díl bude nyní příběhově navazovat na ten první, ve kterém vypukla pandemie. Ta je nyní pod kontrolou, ale společnost je i tak na hranici rozkladu. Hlad, nebezpečí, ozbrojené gangy a bezvládí. Poslední nadějí jsou tak agenti Divize, kteří se pokusí opět stanovit řád a pořádek. Ze zasněženého New Yorku, se tentokrát přesuneme do Washingtonu D.C., kde budete opět osvobozovat jednotlivé čtvrti, podle toho, kam vás váš současný level pustí. Respektive mudete moci jít kamkoliv, ale úroveň vašich nepřátel se v každé čtvrti liší, takže vás hra stejně bude trochu usměrňovat.

I přes PR faux pas, kterého se nedávno Ubisoft dopustil, když si na twiiteru utahoval z pozastavených výplat amerických úředníků a nabádal je ke hraní Division 2, aby viděli, jak vypadá skutečný vládní „shutdown“, jsou očekávání vysoká. Těšíme se na důraz na taktiku, kooperaci, kvalitní příběh a na první pohled výbornou grafiku. Inu, ten březen bude nakonec taky fajn.