Playstation PS Plus duben
Autor: IllFonic

Pokud jste ve zdraví přežili apríl, tak se můžete těšit na PS Plus novinky z herního světa Play Station. Máme tu v dubnu hned dva remaky, ale pozor, oba budou stát za to! Jednak jde o Final Fantasy a jednak o Resident Evil, což jsou naprosto ozkoušené herní značky. K tomu přidejte výbornou pecku Uncharted v rámci PS Plus. A pokud byste chtěli trochu vypnout a odreagovat, druhou hrou v rámci PS Plus je DiRT Rallye 2.0.

Uncharted 4: A Thief’s End

Uncharted 4: A Thief's End
Autor: Naughty Dog

Ukončení jedné z nejznámějších sérii na Play Station. To vás čeká v první dubnové záležitosti v rámci PS Plus. Vedle The Last of Us, patří Uncharted k těm nejlepším herním zážitkům, minimálně pokud hledáte mix herního a filmového žánru. Nečekejte revoluci, tu už přinesly díly předchozí a poslední díl jen završuje celou ságu.

Začátek příběhu bude pozvolnější, z důvodu přípravy příběhového pozadí pro Sama, Nathanova dlouho ztraceného bratra, o kterém v dřívějších dílech nebylo ani zmínky. Celkově získáte detailnější obrázek o Nathanově minulosti a lépe pochopíte jeho osobnost.

Na tomto příběhovém pozadí ale stále půjde o akční, hodně intenzivní záležitost. Nathan spolu se Samem budou pátrat po pokladu piráta Henryho Averyho, což je jako vždy tak trochu míchání reality s fikcí. Oba bratři se musejí vloupat do panamské věznice, kde seděl Averyho první parťák. Celé se to ale zvrhne, Nathan musí utéct, zatímco jeho bratra postřelí. Celý příběh se pak posune o patnáct let dále…

DiRT Rally 2.0

DiRT Rallye 2.0
Autor: Codemasters

Značka DiRT od vývojářů Codemasters, která má kořeny ve velice známé starší sérii Colin McRae, prošla několika změnami. Již několikrát se pohybovala na rozmezí jednoduchých arkádových závodů a drsných, nesmlouvavých rallye simulací. A s vydáním DiRT Rally 2.0 jsme zpět na té druhé vlně.

Předchozí díl, DiRT 4, vzal základy brilantního simulátoru rally, který přišel před ním a přišrouboval na něj řadu funkcí, aby snížil náročnost pro “casual” hráče. Ale vše, co bylo původně upraveno, se vrací zpět do starých kolejí. To znamená jediné – intenzivní závodní záležitost, hraničící se simulací.

Ano, intenzivní asi je to správné slovo. Fanoušci původní DiRT Rally se nemusí bát – pokračování nabízí přesně tu napínavou akci, kterou vytvořila první hra. Smyky po kroucených prašných cestách, vždy kousíček vzdáleni od katastrofy, vaše nervy vám nepoděkují.

Resident Evil 3 remake

Resident Evil 3 remake
Autor: Capcom

Nebyl by to další měsíc, abychom tu neměli nějaký ten remaster nebo remake. Ale ono by to i tentokrát mělo stát za to, protože tahle hororová klasika z roku 1999 opravdu stojí za připomenutí. Ve středu celého příběh, v jehož centru stojí jedna z hlavních protagonistek celé série, Jill Valentine a její úhlavní nepřítel Nemesis.

A v čem spočívá remake? Stejně jako u dvojky, která byla upravena a vydána v minulém roce, se i tentokrát dočkáte vylepšené grafiky, zvuku, ovládání, ale i příběhových úprav, aby RE3 zapadl do celkového vyznění série. Více důrazu dopadlo na akční sekvence a vůbec akčnější pojetí herního zážitku.

Výborně se také doplňuje s již zmíněným remakem RE2 z loňského roku, neboť mu příběhově funguje coby sequel i prequel. Vizuální stránka a výborná atmosféra jsou zatím v prvních recenzích zmiňovány jako největší plusy, naopak chybějící obsah z původní hry určitě zamrzí. Otázkou je, zda ho alespoň částečně nahradí nový multiplayer mode. Naši recenzi samozřejmě připravujeme také.

Final Fantasy VII remake

Final Fantasy VII remake
Autor: Yoshinori Kitase

Remake? Říkal jste někdo remake? Ano, je tu ještě jeden, ale stejně jako v případě Resident Evil 3 jde o dlouho očekávanou pecku. A první dojmy jsou zatím odevšad jen a jen pozitivní.

V nádherném vizuálu přináší přesně tu dávku nostalgie, na kterou všichni tolik vzpomínají. Je to jako stará klasická píseň, nahraná v novém studiu za pomoci luxusních nástrojů a té nejlepší technologie, co existuje. Jednou z těch velkých změn je přechod z takového JRPG systému na hybridní systém který funguje jako mix tahového a akčního stylu.

Zatímco grafika a herní mechaniky dostaly trochu polepšeno, tak příběhově by všechno mělo zůstat při starém, což je asi to nejlepší možné řešení. Více vám samozřejmě řekneme v připravované recenzi, ale první reakce jsou jasné – kandidát na hru roku. Pokud se podaří opravdu vytunit soubojový systém a neosekat příběh více než je nutné (část příběhu by se měla přesunout do samostatné hry), tak se máte všichni na co těšit.

Predator: Hunting grounds

Predator: Hunting grounds
Autor: IllFonic

A nakonec novinka, která trochu smrdí zklamáním. Pokud bych musel někomu představovat Predátora, tak jste asi na Fantasymag zabloudili omylem (a nebo jste zaspali v kryospánku jednu z největších akčních hypersuper řežeb s Arniem v hlavní roli). No a jelikož Predátor je prostě super, nehledě na poslední pokusy filmovou sérii oživit, tak jeho přenesení do herního světa dává jasný smysl. Nebylo by to nakonec poprvé, starší Alien vs. Predator byla velmi oblíbená akční pecka, ale ta už má svá nejlepší léta dávno za sebou. Dále si Predátor také střihl nějaké vedlejšáky v Mortal Kombat, Call of Duty, nebo Ghost Recon.

Jde o čistě multiplayerovou hru, ve které budete hrát v poměru 4v1 – jeden Predátor a čtyři mariňáci. Podobný koncept už vývojáři využili u jedné ze svých minulých her – Pátek třináctého. Jenže co naplat, i přes jejich zkušenosti s podobným žánrem to vypadá na pěknej průšvih. Ošklivá grafika, lagy a zasekávání, mizerné animace, no je toho hodně.

Přidejte k tomu navíc to, že pokud nehrajete za Predátora, stává se z toho tuctová záležitost. Herní servery dokonce na základě trialové verze označily hru za nejhorší hru, kterou Sony za této generace vydala. A je pravda, že padání pod 30fps při grafice z dob PS3, to prostě nechcete. Ale třeba se vývojáři chytí za hlavu a nějakým zázrakem to otočí, uvidíme až vyjde finální verze.