Playstation srpen cover
Autor: Sony Playstation

Je sice obecně období klidu, ale i tak se dočkáme dlouho nakládaného Pathfindera, adrenalinové nálože ve Fast & Furious, nebo roztomilého Skullyho. V rámci PS Plus tentokrát dostanete Remaster Call of Duty: MW 2, ale především absolutní novinku Fall Guys, která vypadá naprosto božsky. 

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered

Playstation srpen 1
Autor: Sony Playstation

Marně přemýšlím, zda jsem za poslední dva roky napsal pravidelný souhrn měsíčních novinek na Play Station, aniž by v něm zaznělo slovo remastered, nebo remake. Pravděpodobně ne.

Co to znamená? Jde snad grafika kupředu rychleji než nápady vývojářů a scenáristů, a proto replikujeme již jednou odehrané hry v novém hávu?

V případě Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered (ano, to je skutečně správný název) šli autoři ještě o krok dál a “zremasterovali” jen část hry, tedy single player kampaň.

Co za tím stálo nevím, pravděpodobně nečekají, že by se multiplayer tohoto dílu dočkal oživení, a proto se vydali touto cestou, zřejmě s úmyslem dopřát mladším hráčům zážitek který jim utekl.

Otázkou je, zda-li je zrovna kampaň MW 2 něco, co by stálo za takovou práci. Jedná se sice o akční jízdu kterou si rozhodně užijete, ale hotovo budete mít zhruba za šest hodin a ani remaster nezamaskuje všechny neduhy přeci jen už trochu letitého kousku.

Zároveň je fér říci, že za těch šest hodin zažijete kopu zážitků. Obranu Bílého domu před útokem teroristů, nájezd na tajnou základnu v zasněžených horách Tian Shan, adrenalinovou přestřelku v brazilských favelách, nebo kontroverzní misi “No russian”. Pokud ji neznáte, máte nyní možnost tohle všechno zažít, protože máte CoD:MW2 Campaign Remastered v rámci PS Plus zdarma.

Fall Guys: Ultimate Knockout

Playstation srpen 2
Autor: Sony Playstation

Nestává se to často, ale druhou hrou v rámci PS Plus, je naprostá novinka! Fall Guys jsou hned po vydání dostupné zdarma a je k tomu dobrý důvod. Cílem je totiž vytvořit co nejdříve masivní komunitu, která tuhle hru potáhne kupředu.

A takový je vlastně i cíl hry, protože jde jen a jen o to, spolu s dalšími šedesáti hráči vybrat postavičku a vyrazit na šílenou cestu kupředu, na jejímž konci zůstane jen jediný vítěz.

Řekl bych že jde o něco jako Takešiho hrad, ale obávám se, že na mě mladší čtenáři budou koukat jako na geronta. Každopádně last man standing závod to asi vystihuje dobře.

Spuštění hry se bohužel negativně dotklo serverů, které nával nestíhají. Doufejme ale, že na tom autoři rychle zapracují a hra bude stabilní, protože to vypadá jako neskutečná prča. Tak rychle stahujte!

Fast & Furious Crossroads

Playstation srpen 3
Autor: Sony Playstation

Holky a mašiny, záplaty na džíny…ne, pardon, to jsme jinde. Ale o burácení motorů a adrenalinové jízdy tu nouze rozhodně nebude. Nepůjde navíc jen o závodní hru, ale říznuté to bude akčními RPG prvky.

Fast & Furious Crossroads samozřejmě příběhově navazuje na filmovou sérii, která z nevinného street závodění nabobtnala v jednu z největších filmových sérií současnosti. A ve stejném stylu jede i novinka na PlayStation.

Připravte se na nekončící řadu výbuchů, šílené závody a skoky do neznáma. Auta budou obsypána kulomety a raketomety a navíc nebudou auta to jediné co se bude po silnici pohybovat.

Co se postav týče, můžete se samozřejmě těšit na své oblíbence v čele s Vinem Dieslem a Michelle Rodriguez. Z čehož naopak nadšený nejsem je grafika, která působí z trailerů celkem arkádově, což podtrhují i ovládací prvky. Ale počkejme si až hra vyjde, na soudy bude času dost.

UFC 4

Playstation srpen 4
Autor: Sony Playstation

Ano, tohle je sice žánrově trochu vedle, ale byla by škoda nezmínit jeden z těch větších titulů, které v srpnu uvidíme, protože jinak bývá léto obdobím sucha, obrazně i doslovně.

UFC 3 přineslo moderní pojetí MMA na televizní obrazovky skrze PlayStation a slavilo s ním úspěch.

Marketingově úspěch samozřejmě zaručoval Conor McGregor na obalu, ale herně stále pár věcí haprovalo. Především boj na zemi a také některé techniky, které byly nepoměrně silné.

Spolu s tím se mění také nové hvězdy které opanují obal UFC 4, a to vycházející hvězda a šampion střední váhy Israel Adesanya a spolu s ním “znovunalezený” Jorge Masvidal. Říká se, že být na obalu UFC hry přináší prokletí, neboť zápasníci zatím vždy prohráli svůj následující zápas, tak uvidíme, zda to bude platit i tentokrát.

Pathfinder: Kingmaker

Playstation srpen 5
Autor: Sony Playstation

A teď něco pro milovníky klasických izometrických RPG. Pathfinder: Kingmaker je hra, která

byla úspěšně financována skrze Kickstarter a dnes si sedí na velmi slušném hodnocení 73 na Metacritic. Nějakou dobu to trvalo, ale nyní se fanoušci dočkali a uvidí jej i na PlayStation.

A to ne v ledajaké verzi, ale rovnou Definitive Edition a k tomu přidaný tahový mód. Předběžně to vypadá trochu jako souboje v Divinity 2:Original Sin. Stylově se jedná o hru vycházející z klasických RPG ve stylu Dračího doupěte.

Sestavte si partu jaká se vám líbí, prozkoumávejte svět, nebo se staňte vládcem království. Pro každého milovníka hutných příběhů, zajímavých postav a netriviálních soubojů, bude tohle jasná volba.

Skully

Playstation srpen 6
Autor: Sony Playstation

A nakonec si dáme jednoho kostěného sympaťáka – Skullyho. Hlavním hrdinou, jak jeho jméno napovídá, je prostě lebka. Lebka, do které někdo narval troch hlíny a tím vytvořil Skullyho.

Postupně se dozvíte trochu více příběhového pořadí, ale popravdě to není to hlavní. Zatím vám postačí vědět, že Skully si potřebuje svou hlínu uchovat, a proto se v této bláznivé hopsačce musíte vyvarovat například vody, nebo vodních příšer, která by vám hlínu spláchly.

Ale nebojte, nebudete se světem jen kutálet jako lebka, relativně brzy získáte možnost si vytvořit bahnité tělo, což vám již nabídne klasickou arkádovou záležitost. Představte si třeba Crashe Bandicoota a nebudete daleko. A tělo nebudete mít jen jedno! Každá další varianta vám umožní trochu jiný styl hry.

Zatímco tělo hromotluka umožní bourat dveře a překážky, tělo “hopsáčka” vám umožní vyskočit na jinak nedostupná místa a tělo “rychlíka” vám zase umožní tak rychlý rozběh, že se dostanete na místa kam by “hopsáček” nikdy nedoskočil.

Ačkoliv zní hra relativně jednoduše, připravte se na solidní obtížnost, která vás mnohokrát pošle zpátky na checkpoint. Arkádových plošinovek již mnoho nevychází, doufejme že bude Skully stát za to.