Je sice teprve únor, ale majitelé PlayStation již mají nové Vánoce. Nejprve něco pro majitele předplatného PS Plus. Čeká vás milovaný agent 47 a také bojovka For Honor, ve které si to rozdají samurajové s vikingy a rytíři. No a potom jsou tu herní novinky, kterých je požehnaně. Za všechny jmenujme třeba Metro: Exodus, Anthem nebo nový Far Cry. Možná je na čase začít vybírat dovolenou, protože tohle dohrát nějaký ten pátek zabere. 

Hitman (2017)

První hitovkou, na kterou se dnes podíváme, je naprostá klasika – Hitman. Zřejmě budu nosit dříví do lesa, když připomenu, že tato hra má v hlavní roli holohlavého agenta číslo 47, s vytetovaným čárovým kódem na temeni. Dnes již kultovní postava se dočkala v roce 2017 lekého restartu a nově také epizodního dávkování misí. V rámci PS Plus však dostanete kompletní první sezónu, takže se nemusíte bát, že byste nějaké další mise museli dokupovat.

A o čem Hitman je? No, už název trochu napovídá, ale Agent 47 je členem tajného společenství, které má na starosti eliminaci významných osob. Všechno se to samozřejmě zamotá, ale hlavní pointa je vždy v cílech jednotlivých misí. Je jen na vás, jaký styl likvidace zvolíte. Půjdete do toho jako Rambo? Nebo využijete důmyslných převleků a na nic netušící oběť nastražíte léčku? Nebo snad střela z velké vzdálenosti?

Právě variabilita a možnost opakovaného hraní, to jsou největší přednosti Hitmana. A jelikož nedávno vyšel druhý díl, nebude vůbec na škodu si zahrát nejdříve první sezónu.

For Honor (2017)

Máte rádi středověk a historické příběhy? Pakliže ano, pravděpodobně jste si také oblíbili alespoň jednu z následujících epoch – feudální Japonsko, evropský středověk nebo období drsných vikinských výpadů. No a každému možná trochu vrtá hlavou, jak by to asi tak dopadlo, kdyby se válečníci z těchto míst a období potkali.

Realitu už se asi nedozvíme, ale proto tu taky máme hry, že ano. V rubačce For Honor se totiž všechny tyto tři frakce utkají v drsné kompetitivní řežbě, určené pro více hráčů online. Dle svých preferencí si vyberete svého bojovníka a na konci zůstane naživu jen vítěz.

Hru doprovázela spousta porodních bolestí, ale časem se toho dost vychytalo, takže by byla určitě škoda For Honor nezkusit. Nečekejte moc velký obsah pro hru jednoho hráče, je to spíše tutorial, který vás doprovodí do prvních bitev s živými protihráči. Ale právě multiplayer pak stojí za to, především díky variabilitě jednotlivých stylů boje. Každý si zde přijde na to své. 

Anthem

A u multiplayeru ještě zůstaneme. V únoru totiž vychází Anthem, online RPG od tvůrců Mass Effect a Dragon Age. A takový životopis již stojí za pozornost. Co se prostředí týče, více doma budou spíše hráči Mass Effectu, neboť jde o futuristický sci-fi svět, ve kterém obléknete exooblek Javelin a spolu s přáteli jdete prozkoumávat džungle, hlubiny a vůbec veškerá zákoutí tajemného světa.

Celý vývoj postavy bude stát právě na brnění Javelin, které budete s postupem hry vylepšovat a specializovat. Hrát budete online společně až se třemi spoluhráči, z nichž každý může do týmu přinést něco vlastního. Zároveň je možné využít online match-makingu a nechat si spoluhráče vyhledat.

Samozřejmě, jak jsme se mohli přesvědčit například u Falloutu 76, začátky online her nejsou jednoduché. Stejně tak u Anthem je zatím spousta otazníků a nedávno spuštěná beta ukázala, že ještě je na čem pracovat. Celý svět však vypadá krásně a rozhodně budeme chtít Anthem vyzkoušet.

God Eater 3

Bandai Namco. Když je u nějaké hry tohle jméno, je namístě zpozornět, protože hry od těchto vývojářů stojí za to. Třetí díl  God Eatera přináší příběh neznámé životní formy, která napadne zemi. Nefungují proti ní konvenční zbraně a lidská civilizace se ocitá na hraně vyhynutí. Jedinou šanci na záchranu přinášejí lidské živoucí zbraně, které jsou částečně nositelem onoho mimozemského genu – God Eaters.

Připravte se na hack n´ slash mlátičku, díky které vám odejte ovladač. Celý příběh se točí právě okolo zabíjení mimozemských monster, tzv.  Aragami, kterým můžete odebírat jejich sílu a přetavit ji ve speciální útoky. Kdo zná žánr japonských RPG, zřejmě bude jako doma. V naší redakci již hru testujeme a recenzi přineseme těsně před vydáním, které je naplánováno na 8. února. 

Far Cry: New Dawn – pozor, spoilery na Far Cry 5!

Blížíme se do finiše a napětí stoupá. Bodejť by ne, vždyt nový Far Cry je za rohem! Série, která proslula přesunováním jednotlivých dílů do všech možných koutů světa a také do různých časových období, bude tentokrát trochu netypicky navazovat na pátý díl. Stále se tedy budeme pohybovat v Montaně, kde jsme si to původně rozdali s fanatickým vůdcem sektářů Johnem Seedem.

New Dawn se odehrává sedmnáct let po konci pětky, ve které došlo k atomovému výbuchu. V nastalé apokalypse se každý snaží přežít jak se dá. Nejlépe se pak daří skupině nájezdníků, kterou vedou dvojčata Mickey a Lou. Právě s těmi tak budeme pravděpodobně v křížku.

Kvalita Far Cry 5 byla nesporná a to přináší nejen přísliby, ale také velká očekávání. Zda-li jim tvůrci dostojí, to můžeme v tuto chvíli jen doufat. Snad neusnuli na vavřínech. Pokud ale pátý díl alespoň troch naznačil, stále nás čeká otevřený svět, ve kterém nádhernou přírodu Montanských hor zdevastovala bomba. Relativní příběhová volnost, možnost najímat žoldáky a spousta vedlejších misí, by tentokrát měla doplnit i možnost vtipného vyrábění zbraní. No, už aby to bylo.

Metro: Exodus

Jestli jste na náš web nezabloudili omylem, pak vám název Metro evokuje následující věci – apokalypsa, Moskva, beznaděj a čaj uvařený z hub. Dmitry Glukhovsky dokázal ve své trilogii vypracovat neskutečně specifický a fascinující svět, který nádherně vystihuje ruskou mentalitu a prostředí. Knižní série měla nakonec takový úspěch, že byla přetavena v sérii herní. A ta se nedrží o moc pozadu.

Dokázala zkombinovat kvalitní herní zážitek a zároveň silný příběh držící se ducha knih. Výborná kombinace hororu, post-apo žánru a průzkumu spojeného s bojem získala mnoho kladných recenzí. A nyní s nedočkavostí očekáváme finální díl, který již naznačuje jasně – jde se z Metra ven. A my se sakra nemůžeme dočkat!

Metro rozhodně není jen střílečka. Celý svět moskevského metra, který dusí atomový spad, má neskutečnou atmosféru. Osciluje mezi filozofickým pojednáním a akčním dějem. Obzvláště pro příznivce žánru post-apo bude nové Metro naprostou povinností.