PAC-MAN WORLD Re-PAC cover
Zdroj: Namco Bandai Games America Inc.

LEGENDA žije dál! Úplně jsem se vrátila do dětství, kdy ještě na starých herních automatech frčel klasický PAC-MAN. Všechno je povedené hned na první dobrou. Hra vás vtáhne do děje hned od prvního videa. Grafika ve 3D hře přidává super herní zážitek.  

Položte si důležitou otázku: milujete arkádové hry nebo jste jejich zarytí odpůrci? Pamatuji si, jako by to bylo včera, když jsem poprvé zahlédla veliký hlouček lidí mačkajících se u jednoho automatu v rohu herny. Po dlouhém čekání, než se uvolní fronta jsem zahlédla klasický automat PAC-MAN.

PAC-MAN WORLD Re-PAC 1
Namco Bandai Games America Inc.

Něco málo pro novou generaci hráčů 😊

V době vzniku této hry byla většina her střílečky nebo se podobaly Pongu. Pac-Man přinesl zcela nový typ hry. Jeho tvůrce Tóru Iwatani, podle jehož názoru bylo v té době většina her příliš násilných, chtěl udělat hru, která by násilí postrádala a byla by tak přijatelná i pro ženy.

Tato skvělá hra už přežila mnoho let a stále nachází své  hráče. Každý se určitě za svůj život setkal s touto žlutou kuličkou požírající tečky. Hra se vždy odehrávala ve velmi skvěle vytvořeném bludišti, kde se váš ,,Pac-Man” snažil projít bludištěm a sežrat všechny bílé tečky. Problém je, že vás mezi poklidným sbíráním stále pronásledují duchové. Vaším hlavním úkolem bylo prostě přežít!

Tato hra se brzy stala velice populární, až kultovní hrou, jíž je dodnes. Stala se symbolem arkádových počítačových her a předlohou pro mnoho mutací, populárních písniček i televizních seriálů. Díky tomu je s námi již od roku 1980!

Úvod do nového Pac-Mana

PAC-MAN WORLD Re-PAC začíná narozeninou oslavou, kde ,,Pac-Man” oslavuje se svou rodinou a přáteli narozeniny. Tu najednou vtrhne na oslavu jeho úhlavní nepřítel ,,Toc-Nan”, největší zloduch ve hře, a unese jeho celou rodinu a přátele na svůj ostrov Ghost Island.

PAC-MAN WORLD Re-PAC 2
Zdroj: Namco Bandai Games America Inc.

A nyní je na Pac-Manovi, aby pomocí úkolů, šifer a překonávání velmi unikátních překážek a skoků, všechny unesené zachránil. Určitě si hru užijete jako celá rodina. Starší hráče a hráčky vtáhne atmosféra ihned do hraní, a díky pěknému příběhu bude bavit i vaše děti. Společně se pak pustíte do nového dobrodružství, které přináší spoustu hodin zábavy.

Ovládání hry

PAC-MAN WORLD Re-PAC je oproti ostatním svým podobným plošinovkám o mnoho jednodušší, proto tato hra není omezována věkem. Je opravdu dost zábavná a barevná.

Pohybová sada je opravdu jednoduchá, proto se hraje skvěle pomocí joysticku a klávesnice. Já doporučuji tuto hru hrát na PS5 ovladači 😊. Postavička se skvěle ovládá a úroveň obtížnosti se postupně zvyšuje. Nové prvky hra přidává postupně, aby si každý hráč osvojil ovládání. Postavička Pac-Mana se umí skvěle odrážet, což je skok používaný na plošiny, tak pro útoky. Při útěku se dokáže točit, a při útocích na dálku hází na své protivníky pelety.

To je pár tipů na ovládání, hraní hry je opravdu snadné a zábavné. Jen si dávejte přitom často pozor na měření vzdálenosti skoku, většinou to poprvé skončí fatální smrtí a to je dost frustrující, protože to je u plošinovek dost zásadní a důležitá věc. Některé věci si projdete několikrát, než si hru pořádně osaháte 😊, což je přeci to, co nás na arkádovkách baví 😊. Hra vám nedá nic jen tak zadarmo.

PAC-MAN WORLD Re-PAC 3
Zdroj: Namco Bandai Games America Inc.

Úkoly ve hře

Úkoly jsou spolu s překážkami naprosto jedinečné. Každou chvíli si musíte rozmyslet, jak úkol splníte nebo přeskočíte překážku bez ztráty svého jedinečného života. Nejlepší strategie je prvně si v klidu promyslet co uděláte, než do akce bezhlavě skočíte, aby jste pak zbytečně neumřeli. Hlavním úkolem je přeci si hru užít a ne se u ní zbytečně ztresovat.😉

Vzhled herních postav

Postavy ve hře svým stylem zůstaly od původní hry nezměněny, barvou a svou spontánností zaujmou jak děti, tak i dospělé. Zajímavostí je, že hra má mnoho ženských postav.

Moje očekávání hra naprosto splnila. Bavilo mě koukat, jak syn hraje a scéna se tématicky mění, a k tomu je vždy příjemné sladěné herní prostředí. Hra se po grafické stránce povedla. Na herních postavách najdete mnoho shodného z původní verze, a to fanouškům Pac-Mana přidá další body k dobru hratelnosti.

PAC-MAN WORLD Re-PAC 4
Zdroj: Namco Bandai Games America Inc.

HODNOCENÍ HRY

Jako remake původní hry si myslím, že se PAC-MAN WORLD Re-PAC opravdu povedl. Je zábavný, svým příběhem a úrovněmi úkolů a nastavení obtížnosti vás určitě bude bavit. Myslím si, že jedním z cílů této hry je zachování herní klasiky, a tím si zaslouží z mé strany opravdu velké uznání.

Hru jsem hrála na herní konzoli PlayStation 5 s dual shock joystickem. Jako velké klady této hry bych uvedla barevnost, animace, zajímavé úkoly, vzhled postav a skvělý příběh, který nás celou dobu během hry doprovází a ovlivňuje děj této hry.

Jako nedostatky bych musela vytknout ovládání hry, které je občas zmatené, v některých herních lokacích se hra špatně ovládá, a o skocích přes překážky ani nemluvě.

PAC-MAN WORLD Re-PAC 5
Zdroj: Namco Bandai Games America Inc.

PAC-MAN WORLD Re-PAC

Vydavatel: Namco Bandai Games America Inc.

Série: Pac-Man World

Žánry: Plošinovka, Adventura, Střílečka

Vývojáři: Now Production, Namco Hometek

Platformy: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Xbox Series X a Series S, PlayStation 5

Závěrečné hodnocení
Zábava hraní / kvalita hry
70 %
Lucie Lončáková
Zarytá hráčka MOBA her, World of Warcraft, Horizon, AC… a věčná milovnice Diabla. Hraje hry jak na PC, PS4, PS5 tak i na mobilním telefonu. Žádné sci-fi před ní neobstojí před její oční kritikou, a hlavně miluje filmy, seriály, cosplay, knihy a herní postavičky…😉👍
pac-man-world-re-pac-arkadova-legenda-se-vraci-v-nove-podobe-do-domacnosti-velkych-i-malych-hracu+ animace + zajímavé úkoly + vzhled postav + skvělý příběh - ovládání hry, které je občas zmatené - v některých herních lokacích se hra špatně ovládá, a o skocích přes překážky ani nemluvě