Ne každý den dostanete šanci k tomu, abyste se oblékli jako Captain Amerika, nasadili si masku Donalda Trumpa nebo se pustili do svých nepřátel v oblečku mažoretky. Dnes tu možnost máte.

Offensive Combat Redux je remake staré browserové střílečky Offensive Combat, kterou jsem bohužel neměl šanci si zahrát (podle všeho šlo o naprosto stejnou šílenost) a nabízí first person akci ve velmi neotřelém stylu. Postavy, zbraně, mapy, prostě vše na co narazíte, můžete znát i z jiných her. Ale tady je to jaksi jiné. Lepší? Ne to určitě ne. Zábavnější? Hm taky ne. Šílenější? Jo to rozhodně!

Nechápejte mě špatně, OCR dává od první chvíle jasně najevo, o co mu jde. Je to hra o zesměšňování a dělání si legrace z politiky, společnosti, ostatních stříleček, internetu a dokonce i hráčů samotných a i proto je docela těžké ji hodnotit.

O čem to je?

Premisa je absurdně jednoduchá. Pokořte své nepřátelé na maximální úroveň. Oblečte se jako hotdog, Elvis, Trump, mimozemšťan a rozstřílejte vše, co se hýbe. Zatančete si na mrtvole svých nepřátel, teabagujte je a dělejte si z nich srandu, protože nic jiného tu nenajdete.

Obsah?

Kromě až absurdní upravitelnosti postav máte k dispozici desítky zbraní (také plně upravitelných a upgradovatelných), dostatek herních módů (6 – 3 single a 3 multi) a 8 různých map. Grafika je standartní průměr, technické zpracování také a hratelnost závisí na tom, co vás baví.

Hodně mi to vlastně celé připomíná LOADOUT, tedy přesněji mix LOADOUT a Team Fortress 2. Obě hry jsou unikátními projekty s obrovskou fanouškovskou základnou a rozhodně mají mnohem víc, co nabídnout. OCR se pak jeví jako jejich malomocný bratříček. Střelba, grafika, hratelnost, to vše je podle mě lepší v obou výše zmíněných projektech. Offensive Combat Redux je zas oproti ním zběsilou, šílenou, urážlivou a proto i trochu zábavnou odreagovavačkou na pár minut, ale stačí to?

Verdikt

Groteskní, barevná a hlavně jednoduchá střílečka na chvíle, kdy nevíte co s časem. OCR se nesnaží o to být něčím víc než vlastně je a nabízí unikátní pohled na svět kolem nás. Jako plus vidím výbornou upravitelnost postav a možnost zesměšnit své nepřátele. Jako mínus asi vše ostatní. Od technického zpracování až po repetitivní hratelnost a nedostatek hráčů (o to zajímavější je, že to málo lidí, co hru hraje, si ji chválí).

Dárek na konec

Pokud si chcete OCR zkusit na vlastní kůži, pro pět z vás, máme kódy na hru zdarma. Stačí být fanouškem naší FB stránky a napsat nám do komentáře k příspěvku o OCR, že máte o kód zájem! 🙂