Adekvátně k ročnímu období nás čeká zimní bláznivá sportovní hra Steep a akční fantasy RPG Portal Knights. To vše v rámci programu PS Plus. Dále přichází nové herní pecky jako remake Resident Evil 2, třetí díl Kingdom Hearts a další. 

Steep

Už je tomu dlouho, co jsme měli v naší zemi Vánoce pod pokrývkou sněhu. A jelikož jsme se nedočkali ani letos, musíme se za sněhem vydat někam dál. A pokud se chcete vyhnout frontám na vlek v Peci pod Sněžkou, pak je tu možnost zablbnout si přímo z pohodlí obýváku. Tou možností je Steep, bláznivá sportovní hra plná adrenalinu, zábavy a zimních sportů. Čekají tu na vás zasněžené Alpy, které budete moct zdolávat nejen na lyžích nebo snowboardu, ale také pomocí wingsuitů nebo na paraglidu.

Je jenom na vás, jakou cestu si zvolíte, i zda pojedete sami, nebo se připojíte do multiplayeru a podniknete jízdu se spoluhráči. Čekají tu na vás výzvy, úkoly a všechny svoje bláznivé triky můžete samozřejmě sdílet na sociálních sítích. Připravte si cukroví a horkou čokoládu, protože hraní Steep vyžaduje enormní výdej energie!

Portal Knights

Druhou hrou, na kterou se díky PS Plus můžete těšit, je Portal Knights. Ta by se nejlépe dala popsat jako kombinace Minecraftu a Zeldy. Herní svět je roztržen a na vás jakožto hrdinovi hry leží odpovědnost za jeho záchranu. Cestujete mezi jednotlivými světy, které jsou náhodně generovány, takže každý hráč dostane tak trochu unikátní zážitek. Čekají na vás světy pouštní, zarostlé džunglemi nebo třeba orientální.

Prvky Minecraftu jsou vidět nejen v grafice, ale především v možnosti svět okolo sebe ničit nebo naopak přestavovat. K tomu samozřejmě patří i stavba základny, pěstování potravin, výroba zbraní, vybavení nebo nábytku. 

Na začátku hry si vyberete povolání, které určuje, jakým stylem budete hrát. Nečekejte žádné záludnosti, máte na výběr bojovníka, mága nebo lučištníka, tedy dobře známé archetypy. Liší se především ve stylu boje, to je asi jasné. Ideální pak je, když si zahrajete spolu s přáteli a role vhodně nakombinujete. Máte-li náladu na pohádkové fantasy RPG, pak neváhejte a tuhle zábavnou variaci na Minecraft zkuste. 

Remake Resident Evil 2

Je tomu již několik let, co byl oznámen remake Resident Evil 2. No a nyní se všichni příznivci hororu dočkali! V lednu se na váš PlayStation 4 vrátí hrůza, děs a strach. Mohli jsme zatím vidět jen krátkou ukázku z herních veletrhů, ale už ta naznačila, že se máme na co těšit. Jedná se skutečně o remake, takže rozhodně nečekejte jen trochu uhlazenou grafiku, ale spíše novou hru.

Již zmíněná grafika se může směle porovnávat se současnými tituly, dále přichází změna ovládání a kamera z pohledu třetí osoby. Všechno to jsou změny, které posunují hratelnost blíže k současným trendům. Já vím, někteří milovníci starých her by mohli lamentovat, že to není jako ten „pravý“ RE2. Ale buďme upřímní, ne všechny prvky původní hry jsou tím, co ji dělalo skvělou.

Resident Evil je o atmosféře, adrenalinu a napětí. Pořád se můžeme těšit na prozkoumávání lokací, hru se zvukem a světlem a věčný nedostatek nábojů. Už aby to bylo! Remake bude vycházet 25. ledna.

Kingdom Hearts III

Můžou vám sebrat svět, můžou vám sebrat srdce, odříznout vás od všech, které máte rádi. Ale pokud je to váš osud, pak je každý další krok krokem blíže k domovu. Těmihle slovy začíná poslední trailer na Kingdom Hearts III, za kterým stojí Disney a Square Enix. Připravte se na mix všech postav, které Disney přináší. Kačer Donald, Elsa z Ledového království, Piráti z Karibiku, Toy Story, Medvídek Pú, Myšák Mickey a mnoho mnoho dalších.

Kingdom Hearts III by měl uzavřít příběh celé ságy započaté již v roce 2002. Všechny příběhové nitky a světy by se měly protnout a vytvořit jeden z ultimátních herních zážitků roku 2019. Spolu s postavami od Disneyho můžete také očekávat také postavy z her od Square Enix, především ze série Final Fantasy. 

Nenechte se zmást číslovkou, Kingdom Hearts III je ve skutečnosti osmou hrou z této série a navazuje tak na velmi rozsáhlý příběh. Herně celá série připomíná klasická japonská RPG, a ačkoliv to celé vypadá komplikovaně a bláznivě, z nějakého důvodu to prostě funguje.

Pokud byste do světa Kingdom Hearts chtěli naskočit a oživit si příběh dříve než KHIII vyjde (29. ledna 2019), pak můžete zkusit remake prvních dvou dílů, který vyšel souhrnně na PS4 pod názvem Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX. 

Tales of Vesperia: Definitive Edition

Poslední hrou, o které bych se chtěl tento měsíc zmínit, je Tales of Vesperia: Definitive Edition. Původní hra vyšla již před deseti lety a právě ku příležitosti oslav tohoto jubilea vychází v lednu Definitive Edition, tedy remasterovaná verze. Na rozdíl od Resident Evil 2 nečekejte závratné změny, ale HD grafiku, rozšířený příběh a pár nových postav.

Prostě dost na to, aby některým hráčům zabrnkali na strunu nostalgie a zároveň nabídli nováčkům důvod zahrát si hru poprvé. Jinak se jedná o klasické JPRG (Japanese Role Playing Game). Svět prozkoumáváte pohledem z ptačí perspektivy a pokud narazíte na nepřátele, přepne se hra do bojovky. Těšit se můžete na pohádkovou kresbu a animaci a napínavý příběh.

Ačkoliv Tales of Vesperia nepatří mezi JRPG, které by v něčem vynikaly nebo přinášely něco nového, jednalo se o velice příjemný zážitek a my jsme zvědaví, jestli bude Definitive Edition stát za to. A to už je pro tentokrát vše. Doufám, že jste strávili poslední dny roku 2018 odpočinkem, protože v roce 2019 si rozhodně od hraní neodpočinete!