Warhammer: Chaosbane

Červen, to je taková poslední předzvěst léta a prázdnin. Všichni už se vidíme někde u vody nebo na kole. Jak ale dnes uvidíte, možná bude škoda chodit ven. Na PlayStation totiž vychází nejen solidní novinky, ale i velice zajímavé hry v rámci PS Plus. Těšit se můžete na skákačku se Sonicem, šílenství v Borderlands nebo hutný noirový zážitek, který přinese Judgment. Prostě je toho opět hromada!

Sonic Mania

Sonic Mania Hopsačka z roku 2017 je poctou klasickým old-schoolovým arkádám od Segy. V základu jde pořád o to samé, bojujete se zlým Dr. Eggmanem, v mixu starých známých levelů a některých kompletně nových.

Je to sice taková sázka na nostalgii, ale řekněme si na rovinu, že to prostě funguje. Ať až hrajete sami, nebo s kamarádem v multiplayeru, Sonic Mania je prostě taková čistá zábava, u které můžete vypnout a zavzpomínat.

Borderlands: The Handsome Collection

Jestli vás nadchlo nedávno oznámené pokračování série Borderlands, tak PS Plus je pro vás tento měsíc jako dělané. V rámci předplatného totiž dostanete The Handsome Collection, což znamená Borderlands 2 a Borderlands: The pre-sequel. Obě hry jsou včetně všech DLC, takže o zábavu budete mít postaráno.

Borderlands: The Handsome Collection Kromě vylepšené grafiky nabízí tato verze také možnost přenosu uložených her z PS3, takže pokud jste někdy v minulosti již jednu z uvedených her hráli, nemusíte začínat od začátku, ačkoliv by to možná byla škoda. A jestli jsme vás u Sonica lákali na multiplayer, tak zde se připravte na možnost až čtyř hráčů u jedné TV! Pokud plánujete herní párty, tohle je jasná volba!

A pro ty, kdo sérii Borderlands neznají – hrát budete v kůži jedné ze šesti postav, Axton, Maya, Salvador,Gage, Krieg nebo Zer0. Každá z nich má svou specializaci a mění styl hraní. Bojovat pak budete proti tyranovi Jackovi, který ovládá planetu Pandora a vy jste jedním z vault hunterů, kteří ho mají za úkol zabít. Přestože jsou Borderlands převážně střílečka, dojde tu i na RPG prvky, což ze hry dělá příjemný mix zábavy.

Pokud hru dohrajete, máte možnost si to se stejným hrdinou zopáknout. Zůstanou vám úrovně i výbava, ale nepřátelé jsou mnohem tužší. No a pokud zvládnete i to, tak se vám otevře Ultimate Vaulthunter mod. A to už je pro opravdové borce. Patříte mezi ně?

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Crash Team Racing Nitro-Fueled Závodní retro hýbe světem! Na pultech prodejen se prohání ježek Sonic a jeho Team Sonic Racing, další hra je k dispozici v rámci PS Plus a v kinech poběží film se stejným hrdinou. A my se nyní budeme moct podívat na dalšího potrhlého týpka – Crashe Bandicoota! Půjde o remaster hry z roku 1999, který samozřejmě nepřinese jen poupravenou grafiku, ale i trochu nového obsahu, ať to stojí za to.

Crash Bandicoot není klasický hrdina závodních her, proslavil se především jako arkádový skokan, ale jak už to bývá, tyto žánry k sobě mají blízko, a tak se po vzoru Maria nebo Sonica posadil za volant i Crash. Kromě již zmíněných vyhlazených textur a animací se můžete těšit na nové možnosti úprav vozidel, závodníků a také na vylepšený Adventure mód, který vás v klasické variantě provede příběhem, avšak bez možnosti změny postavy nebo obtížnosti.

Druhou variantou je pak mód Nitro Fueled, kde si můžete upravovat motokáru, jezdce i obtížnost. Záleží jen na vás, jakou že výzvu to vlastně hledáte.

Celkově na vás čekají závody v pěti rozdílných světech, vždy proti sedmi závodníkům. Nevyhnete se samozřejmě tomu nejlepšímu, a to jsou všelijaké bomby, rakety, zkratky, podvody a naschvály. O tom především jsou arkádové závodní hry. Připravte se také na souboje s bossy, kde nebude stačit jen rychlá ruka na volantu, ale taky trocha přemýšlení, protože bossové závodí všelijak, jen ne poctivě. Abyste to ale neměli tak komplikované, můžete si závoděním vydělávat na úpravy motokár, nálepky, barvy a další bonusy. Takového obsahu by mělo být až až a pokud plánujete vyhrát všechny, pořádně se zapotíte! Zkrátka je na co se těšit a Crash Team Racing vypadá na výbornou párty hru!

Judgment

Judgment A máme tu další japonské drama ve filmovém stylu! Připravte se na roli Takayuki Yagamiho, právníka, kterého vyrostl na ulicích Kamurocha, vychováván patriarchou Yakuzy, japonské mafie. Takayukiho vlastní otec, také právník, byl totiž zavražděn poté, co vyhrál téměř ztracený případ. Takayuki nyní nastupuje do právnické kanceláře Genda a dostává na starost záludný případ – musí prokázat, že jeho klient obviněný z vraždy, je nevinný. Navzdory všem překážkám Takayuki uspěje a svého klienta osvobodí. Bohužel, jen měsíce na to, jeho klient ubodá svoji přítelkyni a zapálí jejich byt.

Z Takayukiho se stává právník, který osvobodil vraha a celá jeho kariéra nabírá strmou dráhu…O tři roky později se z Takayukiho stal soukromý detektiv, operujícíc v zapadlých pochybných čtvrtích Kamurocha. Přimotá se k případu, který šokuje i tak temné město jako Kamurocho. Série vražd, při kterých pachatel vydloubne obětem oči. Aby Takayuki vraha dopadl, bude muset zapátrat v minulosti a postavit se čelem věcem, které před třemi lety přehlédl. Dokáže se ale zodpovídat z vlastních chyb?

Tohle bude opravdu především filmový zážitek, který nám umožní ponořit se hluboko do stok japonského zločinu. Zážitek bude umocněný profesionálním dabingem jak v angličtině, tak v japonštině. Gameplay se bude skládat jak z akčních sekvencí, tak vyšetřování v podobě hledání stop, výslechu, stopování, nebo fotografování podezřelých. Více přineseme brzy v naší recenzi!

Warhammer: Chaosbane

Warhammer: Chaosbane Pojďme si to říct na rovinu, Warhammeru není nikdy dost. Proto uvidíme i další hru z tohoto univerza, tentokrát ve stylu klasického Diabla. Protáhněte prsty, dobijte ovladače a pojďme to pokosit. Příběh začíná pár let po invazi Chaosu, v roce 2301. Město Praag je po obležením a Magnus the Pious, vede imperiální vojsko proti vojskům chaosu a nakonec také porazí jejich vůdce Kula.

Zde pak navazuje hra, protože vaším úkolem bude vyčistit zbytky armády Chaosu a postarat se o to, že nespojí zbytky sil a nedají dohromady nové vojsko. Kromě toho, že bude gameplay připomínat Diablo, bude také ovlivněn tím, za jakou postavu budete hrát. Prozatím jsme v trailerech mohli vidět elfího lukostřelce nebo zabijáka trollů, trpaslíka. Hektická akce, krásná fantasy grafika a prostředí a prostě Warhammer. Už aby to bylo tady.