Star Wars: Squadrons
Zdroj: Electronic Arts

Červen je měsíc velkých oznámení, ale tentokrát si i pořádně zahrajeme, čekají nás takové pecky jako Ratchet & Clank: Rift Apart, Chivalry 2 nebo Sniper Ghost Warrior Contracts 2.

Měsíc červen je v hledáčku všech herních nadšenců hlavně kvůli veletrhu E3, která své brány otevře opět jen v online světě. K tomu se ale tradičně pojí nejen konference herních gigantů v rámci této výstavy, ale i vlastní akce velkých herních vydavatelů.

Předzvěst všeho nám v posledních dnech ukázali třeba vývojáři z Ubisoftu. Jelikož před pár dny jsme viděli pořádné dvě videa ze hry Far Cry 6, kterého se dočkáme již v říjnu.

Far Cry 6
Zdroj: Ubisoft

Nesmíme ani zapomenout na oznámení data vydání u velmi očekávané hry Dying Light 2, to je stanoveno na 7. prosince, a dokonce bude obsahovat české titulky minimálně na PC verzi. V poslední řadě se nám hezky v pohybu ukázala hra Horizon: Forbidden West.

Tento rok bude také velmi silný na herní klenoty i přes veškeré odklady spojené s pandemií. Ale nyní se přesuneme na aktuální měsíc červen, jelikož i kdy se nám blíží okurková sezóna, tak pořád budeme mít my hráči stále co hrát.

Výlet do vesmíru, špionážní kooperace a virtuální mlátička s PS Plus

Tradičně se nejdříve podíváme na aktuální nabídku PS Plus her zdarma. Sony si opět připravila slušnou nabídku her a tentokrát budou více spokojeni PS4 hráči, nebo se spíše nebudou cítit nijak ochuzeni.

Hlavním tahákem je vesmírná simulace ze světa Hvězdných válek. Tím nemůže být nikdo jiný než Star Wars: Squadrons z roku 2020. Kdo by si nechtěl zalítat za rebelskou Alianci, nebo mocné Impérium a usednout do kokpitu legendárních strojů.

V příběhové části si vyzkoušíte obě tyto strany, ale tím to všechno teprve začíná. Hra se převážně zaměřuje na multiplayerové vesmírné bitvy. Kampaň tedy slouží spíše jako výuka, jelikož je hra spíše simulací a trošku toho cviku je potřeba.

Star Wars: Squadrons
Zdroj: Electronic Arts

Co se týče samotného hodnocení hry, tak zde si Star Wars: Squadrons nevede vůbec špatně. Pokud vlastníte brýle pro virtuální realitu, tak si kompletně celou hru můžete projet ve VR módu, což umocní zážitek na úplně jiný level.

Druhým titulem zdarma je novinka Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown, která nechá hráče nostalgicky zavzpomínat, jak se hrály bojové hry kdysi. Jelikož si drží automatové ovládání. Takže stačí pouze pár tlačítek a můžete i tak tvořit stovky nejrůznějších bojových komb.

Jen je otázkou, jestli dokáže i tak předčit bojové hry typu Mortal Kombat či Tekken využívající moderní prvky, více funkcí a rozmanitější možnosti.

V poslední řadě je zde hra určena pouze pro majitele konzole PlayStation 5 a tím je špionská kooperační hra Operation: Tango. V ní musíte s parťákem komunikovat s pomocí mikrofonů a ničím jiným.

Jeden z hráčů je operativec, který prozkoumává okolí, infiltruje prostředí, zatímco druhý hráč mu poskytuje podporu. Hackuje zařízení okolo, sleduje události pomocí kamer a informuje prvního hráče. Tato úzká spolupráce dvou hráčů je velmi zajímavá, jen pokud někdo z vašich herních kamarádů ještě nemá PS5, tak s náhodným hráčem se hra hraje těžko.

Games with Gold a Game Pass

V rámci Goldu u konkurenčního Xboxu je to tradičně velká bída, což je samozřejmě trošku vykoupeno Game Passem. Microsoft stále dodává hry zdarma pro majitele stařičkého Xboxu 360 a Xboxu One, ale pro svoji nejnovější konzoli stále nic.

MechWarrior 5: Mercenaries
Zdroj: Piranha Games

Na Xbox One si můžete zahrát The King’s Bird, nebo Shadows: Awakening. Xbox 360 nabízí dvojici bojových her NEOGEO BATTLE COLISEUM a povedenější Injustice: Gods Among Us. No k tomu není třeba více dodávat, naštěstí Game Pass přináší opravdu zajímavé tituly.

Například můžeme zmínit SnowRunner, FIFA 21, Knockout City, Red Dead Online, MechWarrior 5: Mercenaries, Just Cause 4, nebo Conan Exiles. Tyhle hry zní již o mnoho lépe. Samozřejmě je to vykoupeno vyšší cenovkou než u předchozích dvou služeb a tím, že když hry odejdou z předplatného, tak si je již nezahrajete.

Zachraňování galaxie, nebo středověké bitvy?

Ale pojďme se podívat na to nejdůležitější, jaké nové hity se na nás valí pro tento měsíc. Hned z kraje nás čeká akční střílečka ze světa Warhammer 40 000 s názvem Necromunda: Hired Gun. Hra hodně zavání nádechem posledního DOOMa.

Oblivionské brány se otevřou taktéž prvního společně s přídavkem The Elder Scrolls Online: Blackwood. Díky tomu online svět opět nabobtná o další lokace a možnosti. 15. června se rovnou dočkáme také vylepšené verze pro novou generaci konzolí.

U střelných zbraní ještě chvilku zůstaneme, jelikož svého pokračování se dočká Sniper Ghost Warrior: Contracts 2 a to hned 4.června. Takže zaostřit mířidla a jde se na lov.

Chivalry 2 je pokračování populární středověké řežba od Torn Banner Studios, která své brány otevře již 8. června a již nyní si hru můžete vyzkoušet v otevřené betě a za sebe musím jen doporučit.

Chivalry 2
Zdroj: Tripwire Interactive

Pro Remake Final Fantasy VII vyjde obsáhlí přídavek s názvem Intergrade. K tomu se rovnou pojí i vylepšená verze pro PlayStation 5. Vše je naplánováno na 10. června.

Asi nejočekávanější hra tohoto měsíce a možná i roku nás čeká 11. června a řeč není o nikom jiném než Ratchet & Clank: Rift Apart. Tohle vesmírné dobrodružství dychtivě očekává asi spousta hráčů, a hlavně se jedná o další větší exkluzivitu pro PS5, tak snad brzy uvidíme, co vývojáři dokázali vyčarovat.

Velkou neznámou je D&D: Dark Alliance to se přiřítí 22. června a bude se jednat o akční kooperativní RPG ze světa Dungeons & Dragons. Zde by se mohlo jednat o příjemné překvapení už díky ikonickým postavám stvořenými pro tento svět.

V tento den vyjde také Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game. Hra razí trošku nestandardní cestu, a tak si některé disciplínu můžete zaběhnout třeba v obleku pro kosmonauty.

Majitele Nintendo Switch rozhodně potěší Mario Golf: Super Rush, jelikož Super Maria není nikdy dost. Ten bude odpalovat míčky 25. června.

Velmi očekávanou hrou je Japonské Scarlet Nexus, i když osobně nejsem velkým příznivcem ryze asijských her, tak zde to vypadá přinejmenším zajímavě.