Březen na Playstation 0
Autor: Sony

Nemá cenu se zdržovat s pranostikami, neboť ty už dávno neplatí. V kinech řádí ježek Sonic a nejinak tomu bude, díky nabídce PS Plus, i na vašem PSku. Dále tam najdete remaster klasiky Shadow of the Colossus. Zároveň se v březnu konečně dočkáme nového i starého DOOMa – přichází Eternal i DOOM 64. No a ti nejmenší si také přijdou na své. Březen prostě dopadl dobře.

Shadow of the Colossus

Březen na Playstation 1
Autor: Sony

Kdybychom mohli cestovat časem, mohli byste stejnou hru vidět v novinkách už v dobách Play Station 2, kdy byl Shadow of the Colossus, považován za jednu z vůbec nejlepších exkluzivních her pro PS2. Dnes je však rok 2020 a my jsme dostali remake, který původní hru ve všem překonává. Grafika, ovládání, vše je vylepšeno. Základ Shadow of the Colossus je však stále o zabíjení obrů a o neskutečném kontrastu mezi vaší prťavou postavou a obřími rozměry všeho okolo vás.

Čeká na vás šestnáct kolosů, které musíte skolit, abyste přivedli k životu Mono, tajemnou dívku, kterou na začátku hry přinesete do chrámu. Cena za zabití všech kolosů však může být větší, než hlavní hrdina tuší. Epické souboje a zážitek jako v kině. Škoda jen kratší herní doby, okolo deseti hodin. Když to ale přichází v rámci PS Plus? Tady není o čem, tohle je prostě pecka.

Sonic Forces

Březen na Playstation 2
Autor: Sony

Nemožné se stalo skutečností – Sonic byl poražen a Doctor Eggman vládne světu. Jediný, kdo by to všechno mohl zvrátit, je vaše vlastní postavička, kterou si nadesignujete. Ano, největším lákadlem je právě designování vašeho vlastního hrdiny, se kterým svět Sonica zachráníte. Celý svět je rozdělen do několika úrovní, které vám dají vzpomenout na klasické Sonic hry z minulosti. Rychlá rocková muzika, adrenalin a spousta barev a zvuků.

Sonic Forces je prostě klasická nálož všemožných vjemů, která nás napumpuje energií. Zahrajete si i za Sonica, protože hra se dělí na Modern, Classic Stage, kde si zahrajete za Sonica a pak třetí Stage, kde budete hrát právě za svého hrdinu. Nejlepší částí jsou pak souboje s bossy, škoda jen, že jich není více. Každopádně, neváhejte, dejte si Sonica v kině a hned poté nastartujte svůj Play Station!

 DOOM Eternal

Březen na Playstation 3
Autor: Sony

“Nejlepší hra, jakou jsme kdy vytvořili.” Takovými slovy uvedl hru Marty Stratton z id Software. Věříme tomu? Nevím. Chceme tomu věřit? Každopádně! DOOM Eternal se dočkal odkladu, původně už jsme ho měli mít dávno dohraný, ale věřme, že to bude stát za to.

Nešlo prý o žádný obsah, který by byl dodatečně dodělaný, ale spíše o opravu spousty bugů, které bychom jinak schytali my. A v čem se oproti předchůdci dočkáme vylepšení?

Například nové zbraně, nebo doplňování vašeho zdraví, brnění a paliva do motorové pily na základě toho, jak naložíte s nepřáteli. Nebo také multiplayerový deathmatch. Prostě klasický DOOM, vylepšení ve všech ohledech. Držíme palce, aby čekání stálo za to!

GIGANTOSAURUS

Březen na Playstation 4
Autor: Sony

Tahle zpráva potěší nejen malé hráče, ale i jejich rodiče. Alespoň tak tomu je například v mém případě. Gigantosaurus, který je známý například z dětské knížky, která u nás také vyšla, je hrozivým strašákem, před kterým se snaží skrýt čtveřice malých dinosauříků – Huboun, Krkoun, Nosoun a Rohák. Unikátní dobrodružství slibuje mix závodění a snahy o záchranu světa. Normálně bych na nějaká bombastická prohlášení nebral ohled, ale za Gigantosaurem stojí vývojáří z Bandai Namco a ti už toho předvedli tolik, že si naši důvěru zaslouží.

Vypadá to navíc, že si zábavu užije celá rodina, takže pokud marně hledáte chvilky, kdy byste si mohli společně zahrát na Play Stationu, zkuste zapojit i zbytek rodiny, protože u Gigantosaura si každý najde to svoje!

Nioh 2

Březen na Playstation 5
Autor: Sony

Akční RPG hra Nioh za sebou nechala slušný poprask. Kombinace náročnosti, soubojového systému, grafiky a pozadí japonského folklóru, vynesla velice slušné hodnocení. Není proto divu, že tým ze studia Team Ninja, přichází s pokračováním. V jednom z rozhovorů prozradil producent Fumihiko Yasuda, že hra bude mít zhruba stejný počet misí a stejný časový rozsah jako první díl. Stejně tak souboje budou stále kombinací úskoků, blokování a dobře načasovaných výpadů, přičemž si stále musíte hlídat úroveň svého Ki (stamina).

Ostatně, když něco funguje, proč to měnit. Podle toho, s kým budete bojovat, můžete také měnit několik bojových postojů, stejně jako zbraní. A že jich bude. Katany, sekery, luky, nebo střelné zbraně, každá má svou výhodu a nevýhodu. Některé zbraně mají delší dosah, jiné zase kratší, ale jste s nimi mnohem mrštnější a lépe trefíte obratnější nepřátele. Luk vám zase poslouží dobře při setkáních s nepřátelskými střelci. Co se příběhu týče, ocitnete se v Japonsku roku 1555, kde zemi terorizují démoni zvaní Yokai. Vy jako jejich lovec, ale skrýváte veliké tajemství – sami jste napůl člověk a napůl Yokai.

Dokážete ovládnout svou temnou stranu? Exkluzivně na PS4 by Nioh 2 měl vyjít již třináctého března.

Mortal Kombat 11 – Spawn

Březen na Playstation 6
Autor: Sony

Tohle není úplně tak herní novinka, ale stejně si u nás svou zmínku zaslouží. Do krvavé rodiny bojovníků Mortal Kombat se totiž zařadí jeden z nejznámějších antihrdinů od Todda McFarlana – Spawn. A kdo že to vlastně je? Původním jménem Al Simmons, byl medailemi ověšený zelený baret, který byl vyslán na misi do Botswany. Tam ho ale zradil a následně zabil jeho vlastní šéf. A jakkoliv mohla být původní myšlenka dobrá, Simmons skončí v pekle.

Tam se mu ale podaří ujednat dohodu s démonem Malebolgiem a vrátí se na Zemi jako Hellspawn, zbaven všech vzpomínek, kromě té na svou smrt. Dodnes jeden z nejpopulárnějších komiksových hrdinů se objevil již v bojovce Soulcalibur 2. Tentokrát to bude ale o něco krvavější záležitost. A PS: připravuje se i film se Spawnem v hlavní roli!

DOOM 64

Březen na Playstation 7
Autor: Sony

Nestačí vám jeden DOOM? Tak se připravte na druhý. Přesněji tedy DOOM 64. Úplná novinka to tedy není, původně vyšel v roce 1997 a na svědomí ho mají Midway Games. Název byl samozřejmě odvozen od Nintenda 64, na který tento díl původně vyšel. Nešlo ale o port druhého dílu, nýbrž klasické pokračování a dvaatřiceti levely. Navíc kromě klasických zbraní přináší i  jednu novou – laser, který využívá stejnou munici jako plasma gun a BFG 9000.

Berte to samozřejmě jen takový doplněk k DOOM Eternal a také s ohledem na to, že jsme již dostali první tři díly remasterované.