PS Plus rijen

Není čas ztrácet čas, protože říjen toho nabízí požehnaně. Jak na straně novinek, tak na straně remake a remasterů. Jaké že jsou ty novinky? Hlavní říjnovou hvězdou je rozhodně Ghost Recon: Breakpoint. Na příjemný mix akce a filmového příběhu se opravdu těšíme. Na straně remasterů je tu klasika všech klasik – Baldur´s Gate. No a v rámci předplatného PS Plus nás pak čeká taktéž léty ověřená příběhová nálož emocí. Pojďme se na to vrhnout!

 The Last of Us

PS Plus rijen Last of us 1Některé měsíce jsou horší, některé zase lepší. No a pak jsou měsíce, kdy v rámci PS Plus dostanete The Last of Us remastered. Jednu z nejlepších příběhových her, které vůbec na Play Station vyšly. Žánrově je to krásná post-apo stealth akce se silným příběhem a velice propracovanými postavami.

V době vydání, což bylo v dobách PS3, vymačkala tahle pecka z dané generace konzole asi maximum. Oproti původní verzi nás však čeká vylepšená grafika, práce se světlem, nebo zvýšený framerate. Dále bude PS Plus rijen Last of us 2také obsahovat DLC Left Behind, které rozšiřuje původní příběh. A právě o ten jde především. Málokteré hry vás nechají tak emočně vyždímané, jako The Last of Us.

Neradi bychom spoilerovali, tak jen načrtneme – příběh se odehrává dvacet let poté, co morová rána zdecimovala civilizaci. Hlavní hrdina Joel, se kromě každodenním starostí o přežití, musí také postarat o mladou dívku Ellie a společně musí nelézt hnutí odporu. Drsná emoční jízda nás nám navíc připomene, že se již blíží očekávaný druhý díl. Pojďme si tedy připomenout jednu z nejlepších her poslední dekády.

MLB The Show 19

PS Plus rijen MLB The Show 19Každá země má svůj národní sport. U nás jsou to hokej a fotbal, na Novém Zélandu rugby (zdravíme All Blacks), no a v USA je to zase mimo jiné baseball.

Co si budeme povídat, tento sport je u nás spíše na okraji zájmu, ale možná právě proto přijde vhod si ho zkusit alespoň virtuálně. Je totiž druhou hrou, kterou dostanou hráči v rámci PS Plus zdarma a nic vám tedy nebrání chopit se pálky, míčku, či rukavice a odpálit pořádný homerun!

Ghost Recon: Breakpoint

Ghost Recon: Breakpoint 1Tak jo, tohle bude nejspíš nářez, jak už naznačovala uzavřená beta, kterou jsme nedávno recenzovali. Ghost Recon: Breakpoint, je taktická střílečka, odehrávající se v otevřeném světě. Budete se prát o svou kůži v roli Nomáda, jednoho z ghostů, vojáka amerických speciálních jednotek, který bojuje o přežití.

Ghost Recon: Breakpoint 2Celý příběh se odehrává na ostrově Auroa v jižním Pacifiku, kde zmizela americká loď. Hlavním lákadlem je samozřejmě Jon Bernthal, který hraje hlavního záporáka a bývalého ghosta, Walkera. Co je na takovém kroku sympatické (a doufejme, že to dopadně dobře), je budoucí možnost většího propojení známých tváří a herního světa.

Ostatně se něco podobného děje i okolo Cyberpunku 2077. Samozřejmě bychom asi nechtěli, aby se nám z her stal druhý Hollywood, ale spíše je to zajímavý směr, který v rámci příběhovek může nabídnout něco navíc.

Baldur´s Gate I a II remastered

Baldur´s Gate I a II remastered 1Popisovat Baldur´s Gate, to je trochu mlácením prázdné slámy. A nebo ne? Je to přeci jedna z nejlepších herních sérií, když ne všech dob, tak alespoň mé generace.

Ale čas samozřejmě letí a jednak již tyto perly nemusí být dnešním hráčům známé a jednak nyní přichází možnost si je zahrát na PS4. A to je prostě zase něco nového. Samozřejmě se nabízí hlavní otázka, jak se to bude hrát bez myši a klávesnice. Z prvních záběrů to vypadá překvapivě v pohodě. Byl bych asi vice skeptický, kdybych už za sebou neměl například Divinity 2, které ukázalo, že to jde.

Baldur´s Gate I a II remastered 2Pokud jste opravdu nepolíbeni sérií Baldur´s Gate, nebo Icewind Dale, které mimochodem přichází na PS4 také, tak prosím vězte, že se jedná o dnes již takřka mrtvý žánr izometrických RPG. A je to velká škoda, protože jak ukazuje již zmíněný Divinity, i moderní hry dokáží z tohoto žánru vytěžit mnoho.

Dnes již Baldur´s Gate nikoho neohromí grafikou, ale jistá stylovost a fantasy pohádkovost z ní stále čiší. Hlavním tahounem je však příběh a geniální dialogy mezi vašimi postavami, které spolu navzájem komunikují a dávají najevo své sympatie. Věřte, že není jednoduché složit takovou družinu, ve které by nikdo s nikým neměl problém. No, prostě zkuste to sami, je to opravdu jeden z nejlepších herních zážitků.

Medievil

MedievilNostalgie je mocná čarodějka, ale v některých případech už ani ta nepomůže a musí přijít remake. Takovým případem je i Medievil, originální akční adventura, ve které se ujmete role Sira Daniela Fortesquea, pošetilého a dlouho mrtvého rytíře, kterého 100 let po jeho smrti omylem oživil zlý čaroděj Zarok.

No a když už jste dostali druhou šanci, byla by škoda ji nevyužít. Čaroděj Zarok totiž zaútočil na království Gallowmere s hordou démonů a na Siru Danovi bude, aby ho zastavil a získal tak zpět ztracenou čest. Podaří se to?

Frostpunk

Frostpunk 1Postapo frčí! Frostpunk je tedy konkrétně stavitelské survival postapo, a když vyšlo na PC, sklidilo nadšené recenze. Pokud však šlo o konzole, design hry vypadal naprosto nevhodně, a proto se možná ani konverze neočekávala.

Nakonec se ale autoři rozhodli celé ovládání a interface překopat tak, aby si mohli zahrát i konzoloví hráči. Navíc by se Frostpunk měl přiblížit i hráčům, kteří s budovatelskými strategiemi nemají zas tolik zkušeností. Věříme ale, že rovnováha mezi náročností a zábavou bude pořád stát za to.

Navíc, s blížícími se zimními měsíci, se boj o přežití v zasněžené budoucnosti vyloženě nabízí. Doufejme jen, že to nebude jediný sníh, který letos uvidíme.

Concrete Genie

Concrete GenieJiž 8. října, bude možné si zahrát exkluzivní titul na Play Station, Concrete Genie. Jak už tomu u exkluzivek bývá, příběh zde hraje prim. Hrát budete za osamoceného kluka jménem Ash, který čelí šikaně. Záchranou mu ale bude jeho zvláštní schopnost oživovat krásné malby na stěnách a budovách.

Celá hra bude kompletně lokalizovaná, takže se není třeba bát angličtiny, pokud je to váš případ. Jak už je naznačeno v příběhu, díky Ashovým zvláštním schopnostem uvidíte spoustu vizuálních kouzel a na první pohled jde opravdu o zajímavý mix příběhu a fantazie.

Bonusem je navíc varianta hraní skrze VR, kde si jednak budete moci zahrát příběhové mise, ale také sami malovat na stěny.