PS Plus na červen 1
Autor: Sony Playstation

Kdyby program PS Plus chodil do školy, už se bude chystat na druhý stupeň. Za těch deset let nám přinesl nespočet her, někdy i slabších kousků, ale převážně těch opravdu kvalitních. A bude tomu tak i tentokrát, neb klasiku všech klasik Tomb Ridera doplní filmově herní detektivka Erika a NBA 2K20, která se dá hrát donekonečna. 

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration

PS Plus na červen 2
Autor. Sony Playstation

Ve hře Rise of the Tomb Raider odkrývá Lara starověká tajemství, která ji postaví do boje proti nebezpečné organizaci známé jako Trinity. Při cestě za nalezením důležitého artefaktu, který má podle legendy poskytovat nesmrtelnost, a který musí získat dříve než Trinity, odhaluje Lara mýty a tajemství Ztraceného města Kitezh.

Pokud jde o hratelnost, na své přijde opravdu každý, neboť nejen že můžete mise procházet stylem stealth, ale také to můžete „vykosit“ rychleji, než řeknete SMRŤ (Díky, Terry!).

PS Plus na červen 3
Autor. Sony Playstation

No, a nebo to spojíte dohromady, odkrouhnete pár obejdů ve stínu, pak se vynoříte, sejmete pár dalších samopalem a než se ostatní vzpamatují, zase jste zpátky v utajení. Tou hlavní devizou tohoto “indiana jonesovského” příběhu, je ale rozsah.

Často se vám stane, že ačkoliv máte na mapě jasně zanesený cíl, je tam toho tolik k prozkoumání, že vlastně zapomenete, proč jste tady.

PS Plus na červen 4
Autor: Sony Playstation

Vedle mnoha side questů vás čeká také devět tzv. challenge tombs, nebo chcete-li hrobek výzvy. Každá z nich skrývá unikátní hádanky a hlavolamy, které bude těžké vyřešit, a odměnou vždy získáte nové schopnosti, které za to rozhodně stojí.

Celý vývoj postavy a schopností odpovídá dnešním standardům, takže vás čekají tuny zbraní, dovedností, vylepšení, hračiček a mnoho dalšího. Vše si budete moci upravovat v základních táborech, které znáte již z předchozích dílů.

Doplňte to o detektivní mód, jaký známe třeba z Batman Arkham City a máte komplexní zábavu na dlouhé večery. Lara Croft je prostě klasika, která se neomrzí.

NBA 2K20

PS Plus na červen 5
Autor: Sony Playstation

NBA 2K už je mnohem víc než jen basketbalový simulátor. Je platformou spojující všechny hráče a fanoušky basketbalu. Simulace basketbalu je však samozřejmě to nejdůležitější a právě v tom NBA 2K exceluje.

Ať už jste úplný začátečník, nebo si potřebujete ovládání jen osvěžit, tutorial je něco na čem vývojáři zapracovali a provede každého takovým tempem, jaké potřebuje.

PS Plus na červen 6
Autor: Sony Playstation

Novinkou je také možnost hraní WNBA, včetně samostatného komentátorského týmu. Pánové tedy mohou přizvat své přítelkyně, a dámy naopak ukázat svým mužům, kdo že je to doma herním pánem.

V příběhové kampani budete piplat svého vytvořeného hráče od nižších lig až po splněný sen – NBA. Po dohrání kampaně se samozřejmě nabízí také online multiplayer, který v tomto ročníku podporuje jen mužskou soutěž, ale uvidíme za rok, třeba půjde i WNBA.

Mimochodem, v kampani si své minirole “zahráli” také známí herci Idris Elba, nebo Rosario Dawson.

Pokud máte rádi basketbal, není nad čím přemýšlet, nic lepšího prostě nenajdete.

Erica

PS Plus na červen 7
Autor: Sony Playstation

Staňte se Ericou, statečnou mladou dámou sužovanou nočními můrami o vraždě jejího otce.

Po všech traumatických událostech, které ji pronásledovaly, je jen na vás, abyste odhalili šokující pravdu stojící za touto ničivou tragédií.

Každá volba, kterou ve hře uděláte, ovlivňuje další vývoj a vede k jednomu z několika různých zakončení tohoto emotivního příběhu.

PS Plus na červen 8
Autor: Sony Playstation

Erica navíc není unikátní jen příběhem, ale také ovládáním. Nebudete totiž přímo ovládat postavu, ale pomocí trackpadu na PS ovladači budete volit z několika možností.

Nečekejte nějakou hetickou akci, Erica je prostě mix mezi filmovým a herním zážitkem, který ale umocňuje výborné využití trackpadu.

Ve chvíli kdy potřebujete otřít zamlžené zrcadlo, nebo podepsat dokument, to vše můžete skrze trackpad zažít a ponořit se více do hry samotné.

Pokud by vám navíc nevyhovovala relativní necitlivost trackpadu na PS ovladači, hru je možné ovládat skrze aplikaci na mobilním telefonu. Prostě pokus o něco nového a to my kvitujeme.

Ghost of Tsushima

PS Plus na červen 9
Autor: Sony Playstation

Česká pobočka Sony Playstation si své příznivce opravdu hýčká. Nově nás totiž čeká pecka Ghost of Tsushima s českými titulky. A že je na co se těšit.

Celý děj se bude odehrávat na japonském ostrově Tsushima, v letech 1274 – 1281, kdy byl ostrov sužován nájezdy mongolských válečníků.

Náš hlavní hrdina Jin Sakai, jeden z posledních přeživších, se na ostrově ukrývá a podniká záškodnickou činost.

PS Plus na červen 10
Autor: Sony Playstation

Budete se tedy nořit do stínů a postupně se svou katanou rozsévat zkázu. K tomu vám také dopomohou staré triky ninjů, jako jsou kouřové bomby, speciální šípy, petardy a mnoho dalších vychytávek.

Spolu s chytlavým gameplayem nás také z prvních ukázek a trailerů nadchla grafika.

Předtím, než vyjde PS5, už asi z PS4 nikdo nic hezčího nevymáčkne, protože Ghost of Tsushima prostě bere dech. Za nás rozhodně jeden z nejočekávanějších titulů roku a v recenzi si na něj posvítíme blíže.

Iron Man VR

 

PS Plus na červen 11
Autor: Sony Playstation

Co si budeme povídat, jelikož ani Elon Musk zatím nepřišel na to, jak postavit Iron Manův oblek, ponořit se do něj ve formě VR bude asi ta nejbližší zkušenost, jakou kdy budeme mít.

Ještě před vydáním plné hry přišla možnost si Iron Man VR zahrát v demoverzi a pokud půjde hra v tomto směru, máme se na co těšit.

Mise v demoverzi vás totiž usadí do letadla s Pepper, načež je letadlo hacknuto a na vás jsou vypuštěni droni.

PS Plus na červen 12
Autor: Sony Playstation

První zkušenost bude možná trochu kostrbatá, ale jakmile se do toho dostanete, čeká vás zážitek, který vás vtáhne a nepustí.

Grafika samotná je nastavena v zájmu toho, aby se vaše hlava nepřehřála, trochu osekaně, ale celkově to funguje, protože děj je natolik akční, že není čas zkoumat jednotlivé pixely a pídit se detailech.

Hlavní je herní zážitek a ten vypadá na první pohled luxusně. Uvidíme, co plná verze.