Prosinec Playstation Plus 1

Vánoce, Vánoce přicházejí…a s nimi i nové hry na PlayStation, včetně programu PS Plus. Tam je tentokrát jednoznačnou perlou Titanfall 2 a kousek za ním se krčí Monster Energy Supercross. Co se prosincových novinek týče, rozhodně bychom neměli minout nového Terminátora, Enhanced Edition klasického RPG ze staré školy – Neverwinter Nights a nebo třeba minimalistickou nádheru – Arise: A Simple Story. Tak si udělejte horké kakao, připravte si vánoční perníčky a jdeme na to!

Titanfall 2

Prosinec Playstation Plus 2Nebudeme si nic nalhávat, Titanfall 2 je rozhodně ten silnější kousek z prosincového PS Plus výběru. Ale oproti Titanfall 2 by se krčila i spousta dalších her, to není žádná ostuda. První Titanfall byl lehce minimalistickou záležitostí, která sázela na multiplayer a single player kampaň zůstala opomenuta. To se v druhém dílu změnilo a přináší plnou kampaň a zároveň samozřejmě multiplayer.

V kampani si zahrajete za Jacka Coopera, obyčejného pěšáka, který by se rád jednou stal pilotem – ultimátním borcem, co pobíhá po bojišti, kosí všechny zatímco dělá salto a navíc má samozřejmě svého titána, obří chodící tank, který oplývá vlastní umělou inteligenci a je spojen s pilotem pomocí neurolinku. Vše bohužel nabere úplně jiný spád, když se totálně pokazí a mise na vzdáleném světě a Jack je nucen spárovat svou mysl s jedním z titánů, jehož pilot byl zabit. Tím se vydáte na cestu plnou objevování tajemného spiknutí a hlavně cestu za přežitím.

Monster Energy Supercross

Připravte se na výbuch energie! Závodních her jako jako máku, takže je těžké si z nich něco vybrat. Už tolik jich ale není specializováno přímo na motocross a supercross a ještě méně jich má oficiální licencované závodníky a okruhy. Sedmnáct okruhů z Americké motocrossové tour, výborná dynamická grafika a neustálý příval adrenalinu. To všechno si budete moci zkusit. Ačkoliv se nejedná o žádnou sci-fi nebo fantasy pecku, tak neváhejte vykročit ze své komfortní zóny, tohle by mělo stát za to.

Ancestors: The Humankind Odyssey

Ancestors: The Humankind OdysseyAncestors bude trochu jiný herní zážitek, než na co jsme zvyklí. Hra, se kterou debutovalo studio Panache Digital Games, bude od 6. prosince k dispozici na PS4 a stojí za ní Patrice Désilets, původní kreativní ředitel zodpovědný za Assassin’s Creed. Stejně jako AC, i Ancestors je hra z pohledu třetí osoby, ale tím nejspíše veškeré podobnosti končí. Budete totiž vhozeni do pravěké Afriky, kde povedete svůj klan skrze evoluční výpravu a vaším cílem bude jediné – zanechat po sobě potomky a uchovat svůj druh.

Romantika nedotčené džungle se bude mísit s všudypřítomným nebezpečím. Stačí nečekaný útes, šavlozubý tygr, nebo prostě jen jedovatá bobule, a může být hotovo. Poté, co se na začátku hry spojíte se svým kmenem a pochopíte zákony džungle, budete si moct vybírat, kterým směrem se budete vyvíjet. Lepší sluch? Čich? Smysl pro nebezpečí? Volba bude na vás, ale vybírejte pečlivě! Během vašich cest navíc projdete skrze několik biotopů, přičemž každý z nich obsahuje vlastní nebezpečí a predátory. Každopádně, jestli chcete zkusit čím si naši předci prošli, tohle by mohl být alespoň základní obrázek.

Arise: A Simple Story

Jestli stojí jedna z prosincových her za vypíchnutí, tak rozhodně Arise. Autoři původně nejsou herními vývojáři, ale pracovali společně v reklamce. Když jim pak došlo, že to není úplně jejich životní náplň, zkusili udělat hru. Výsledkem je logická plošinovka, ve které vzpomínáte na život bezejmenného hrdiny, který sice minimalisticky, ale emotivně pracuje s náladami a pocity. Každý level se věnuje nějaké životní etapě hlavního hrdiny a v zásadě to celé promíchává hru, život vývojářů a život váš. Hlavním poselstvím totiž je, aby si člověk nenechal utéci život mezi prsty. Možná to zní jako klišé, ale obzvláště v období vánoc je takové poselství na místě. Zapomeňte na nějaké staré záležitosti a rozpory a běžte za těmi, které máte rádi.

Neverwinter nights: Enhanced Edition

Neverwinter nights: Enhanced EditionAno, ano, už je to tady. Pokud patříte mezi uctívače svaté RPG trojice Baldur’s Gate, Icewind Dale a Neverwinter Nights, jistě jste na posledně jmenovanou v podobě Enhanced Edition čekali. Stejně jako u prvních dvou jmenovaných, se jedná o hutné, příběhem nadrcené, RPG, u kterého zavzpomínáte na staré časy. Ty vám bohužel připomene i grafika, na které zub času zanechal slušný otisk a Enhanced edice i přes malá vylepšení nemůže zachránit vše. Ani jedna z těchto her se však nehraje kvůli grafice, je to hlavně příběh, tak si ho pojďme připomenout.

Neverwinter je město, ležící v zemi, která si se zákonem často neláme hlavu. Dokud se skrze Neverwinter nepřehnal mor, bylo jedním z bezpečných útočišť. Nepokoje, zombies v ulicích a všudypřítomná smrt si žádá hrdinu. Proto vznikla Akademie, které jste členem. Ihned po vašem tréninku je však napadena a vy tak máte jedinou možnost, vydat se na životní cestu…

Pokud si chcete doplnit herní vzdělání, tak Enhanced edition je výbornou volbou. Pokud již máte Neverwinter Nights za sebou, zřejmě to nebude pro vás.

Blair Witch

Toto je projekt, který je tak trochu překvapením, neboť byl na PS4 oznámen teprve nedávno, pár dnů nazpět. Tento psychologický survival horor vyšel na Xbox One a PC již dříve v tomto roce, ale nyní se ho konečně dočkáme i na naší oblíbené konzoli. Obdržíme také navíc jistá herní a technologická vylepšení, a navrch budeme mít více možností upravit si svého psa, který nás ve hře doprovází. Příběh nás postaví do role Ellise, bývalého policejního důstojníka s tajemnou minulostí, který v roce 1996 pátrá po chlapci, jenž zmizel v nechvalně proslulém lese Black Hills.

Life is Strange 2 – Epizoda 5

Upřímně – tohle trvalo. Příběh Life is Strange 2, který sleduje životní cesty Seana a Daniela, konečně dospěje ke svému cíli. A teď považte, že první epizoda vyšla již v září roku 2018. Tohle vydrželi do konce opravdu jen ti oddaní fanoušci série a minimálně pro ně doufejme, že to bude stát za to. No a pokud jste se do toho zatím sami nepustili, tak dobrá zpráva – můžete to nyní sfouknout všechno najednou. Možná se to celé táhne, ale inovativní a revoluční přístup filmového vyprávění už této sérii nikdo nevezme.

Terminator: Resistance

Terminator: ResistancePřiznám se, ještě jsem na novém Terminátorovi v kinech nebyl. A byť to není rozhodující ukazatel kvality, tak kasovním trhákem se tedy rozhodně nestal. Pošramocenou reputaci se v prosinci pokusí napravit nová hra s terminátoří tématikou – Terminator: Resistance. Ano, originalitou zrovna nesálá, ale chceme to vůbec? Nestačila by nám prostě stará dobrá nostalgie a nějaký ten robot na rozstřílení?

Píše se rok 2018 a my se nacházíme v Los Angeles, v době války proti strojům. Příběh sledujeme z očí vojáka Jacoba Riverse, člena odboje proti Skynetu. A opět, tohle není zrovna dechberoucí nápad, ale minimálně bude fajn si skutečně naskočit do války proti strojům. Jestli to bude stát za to nevím, první reakce oslavné nejsou, ale já tomu šanci rozhodně dám.